Jogos lehet az igény, hogy aki többet fizet be a TB kasszába, az jobb, komfortosabb ellátást kaphasson az egészségügyben?
Majka osztotta meg a véleményét a helyzetről:
"Ez a celebeknek járó magánszoba, míg más többágyas putriszobában tengődik - mondta, majd kifejtette, hogy a szoba nem feltétlen celebeknek jár, „hanem azoknak, akiket el akarnak dugni más elől, mert a jelenlétük megzavarhatja a sima kórházi ellátást". A zenész úgy érzi, hogy jogosult a pozitív diszkriminációra:
"Én egy évben annyi, de annyi pénzt fizetek be a jól menő magáncégekből az egészségügyi ellátásba, hússzor többet, mint más ember, akkor azt gondolom, hogy nem baj, ha van valami extra ellátás ezért a pénzért".
Szerintem TB pénzből vett ellátásban ne legyen különbség.
Aki kulon szobát akar fizessen magán egészségügybe. Szerintem ez így is van. A tb ellátását kellen felfejleszteni.
"Én havonta 73 ezret fizetek, ellenben aki nem dolgozik vagy minimálbért keres, mert lusta volt tanulni, fejleszteni magát az csak pár ezer forintot"
te is 7700 forintot fizetsz be te nagyon tanult ember :)
Úgy látom, hogy tényleg nem értek hozzá:
Nem is csak az egészségbiztosítási járulék tartozik a TB-be, hanem minden más is, tehát a bruttó fizetés 18,5%-a. Ha jól értem... Ezek szerint, mondjuk, aki nettó 345 000 forintot kap, az havi kb. 92 000 forint tb-t fizet.
Idén júliustól a természetbeni egészségbiztosítási járulék (4%), a pénzbeli egészségbiztosítási járulék (3%), a munkaerőpiaci járulék (1,5%) és a nyugdíjjárulék (10%) egységes, egykulcsos járulékká olvad. Új megnevezése: társadalombiztosítási járulék, melynek mértéke megegyezik a felsorolt, ’beolvasztott’ járulékok összegével, azaz 18,5 %.
#14 Szerintem te félreérted a szabályozást. Valóban mindenkinek egységes az egészségügyi szolgáltatási járulék, azonban akinek munkaviszonya, bejelentett fizetése van jövedelemként, annak nem ezt kell megfizetnie, hanem egyrészt a jövedelmével arányos járulékát - ahogy #16 írta, csak most egységesen társadalombiztosítási járulékként vonják le, másrészt a MUNKAADÓ is fizet a dolgozója bére után az egészségügyi kasszába, szintén nem keveset. Ezek összessége adja az egészségbiztosítási alap bevételeit.
Vagyis ha valaki vállalkozóként, munkanélküliként vagy csak mert fizetés nélküli szabadságon, gyes-en, táppénzen van éppen, akkor tényleg mindenki re érvényesen egységes a befizetés mértéke és az most 7710Ft/hónap (csak van aki magának fizeti, van aki a vállalkozásából van akiért meg az állam) - azonban ez abban a pillanatban ennél több lesz, amint lesz munkaviszonya vagy magasabb bejelentett jövedelme.
Az elnevezések valóban hasonlóak és megtévesztőek lehetnek, de a lényeg, akkor kell CSAK ezt befizetni, ha nincs legális jövedelem, fizetés amiből vonják a 18,5%-os TB járulékot. Ha van ilyen, akkor sokkal többet vonnak le ennél, az megy az egészségügyi kasszába és MÉG ehhez fizeti be a munkaadó is a maga részét oda, szintén az után a munkavállaló után.
Ez olyan, mint a jövedelemadó. Aki KATA-s kisválallkozó annak csak a havi 50 ezret kell megfizetnie, abban benne van minden. Mindenkinek ezt az 50 ezret kell megfizetnie - ha teljesíteni akarja, hogy legyen érvényes nyugdíjjárulék és TB befizetése. De amint máshol kezd el dolgozni, máris a jövedelméből vonják neki az adókat, járulékokat, és sokkal többet ennél az 50 ezernél.
18.
Hiába magyarázkodsz, vissza lehet nézni.
Sose fizettem dolgozó emberként 7000 forintot.
Szal inkább maradj csendben.
Rettentő sok eszed lehet ha vadidegennek olyanokat írogatsz, hogy maradjon csendben :D
De hát mit várunk attól aki nem érti a bérszámfejtést...
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!