Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire demokratikus az, ha...

Mennyire demokratikus az, ha nem lehet tüntetni egy nem demokratikusnak vélt intézkedés, vagy kormány ellen?

Figyelt kérdés
Ha egy kormány azt mondja, hogy a ti érdeketekben viszem koncentrációs táborba, gulágra, börtönbe, stb. a rendszer ellen felszólalókat, mert a többség érdeke az, hogy ilyen intézkedéseket hozzunk, akkor az nem a szembeköpése a demokratikus jogrendnek?

2020. nov. 9. 12:00
1 2
 11/18 árokpart ***** válasza:
44%
Ti akartstok kotlátozásokat? Most itt van ez sem tetszik?
2020. nov. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

#10: Csak az a gond, hogy a rendkívüli helyzet is egy antidemokratikus kreálmány. A diktatúrákban mindenütt a rendkívüli helyzet ürügyén van évtizedekig radikális terror. És azért a rendkívüli helyzet ürügyével sem ért egyet mindenki, attól hogy a hipnózisban tartott vezérimádó többség szerint ez így rendben van, utólag bizony könnyen kiderülhet (és mint azt a történelem számos esetben igazolta is), hogy egyáltalán nem indolokolt az.

Ráadásul aki tüntetne ellene az úgyis számításba veszi az ürügyül kitalált dologokat, a többiek meg nem mennek el, tehát senki nem veszélyeztet olyat, akinek oka lenne félni, mert azok nincsenek is ott.

2020. nov. 9. 13:10
 13/18 anonim ***** válasza:
46%
#11 Hát persze, egyeseknek csak az lenne a demokrácia ha kedvük szerint arcon köphetnék az első embert aki szembe jön velük az utcán, mert ha meg van tiltva akkor már milyen diktatúra van......
2020. nov. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#12 bocsi.....13 voltam
2020. nov. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
"mennek el, tehát senki nem veszélyeztet olyat, akinek oka lenne félni, mert azok nincsenek is ott." he?
2020. nov. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
20%

#12. Miközben olvastam olyan deja vu érzésem támadt... mintha már mondták volna hogy diktatúra van Magyarországon... mikor is... őőő... áhh, megvan! A felhatalmazási törvény után.

Látom sokat tanultatok belőle.

Gratulálok.

2020. nov. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
68%

#12 Azért ne keverjünk már egy elhallgattatási kísérlet miatt hozott kijárási korlátozást, és egy rendkívüli világprobléma miatt hozott korlátozást. Ég és föld a kettő, és értelmes ember a mostani esetnél nem is állítja azt, hogy az most diktatúra építés miatt került bevezetésre.


A fene nagy demokrációban is kellenek (és hála istennek vannak is) korlátozásra való jogok, hogy ezzel védjék az embereket.

2020. nov. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
5 és 6: De ezeket nem ugyanazok az emberek mondják. Én például totál korlátozásellenes vagyok, sose hőbörögtem azért, hogy miért nem zárnak.
2020. nov. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!