Magyarországon miért nincsenek szinte soha sztrájkok?
Mert ahol a legjobban szükség lenne a sztrájkra, ott a munkavállalók hónapról hónapra élnek és féltik azt a keveset is. A közigazgatásban meg azért, mert egy elégséges szolgáltatást akkor is fenn kell tartani, azaz ha a buszvezetők, vagy tanárok 100 fős társasága sztrájkolni szeretne, belőlük 80-nak törvény szerint akkor is dolgoznia kéne. Szóval pont a klasszikus sztrájk lényegét veszi el a törvény.
Harmadsorban pedig azért, mert ahogy a Suzukinál is láthattuk, lazán kirúgják a sztrájkot szervezőket. Ezt elvileg nem lenne szabad csinálni, de vagy a szerveződés után, vagy ha elég hamar kapják a fülest, akkor már előtte bejátszhatják mondvacsinált indokokkal.
A rendszerváltás után a "szabad demokratikus" politikusok első dolga volt, hogy szétverjék a szakszervezeteket mint szocialista csökevényt.
Akkor a munkavállalók is tapsikoltak mert a régi rendszerben a szakszervezet csak a demokratikus álszervezetek egyike volt.
Az emberek nem fogták fel, hogy mit veszítettek. Ahogy múltak az évek a törvénymódosításokkal egyre jobban kiherélték a szakszervezetek megmaradt jogait, hiszen ki kellett szolgálni a multik igényeit akik nem szeretik a sztrájkoló és több bért követelő dolgozókat.
Orbán ebben a multik leghűségesebb szolgája, mert ő hatalmának az alapja a német multik támogatása akik elvárják hogy magyarországon a többi eu országhoz képest hulladék pénzért dolgozzanak nekik az emberek. Ez az igazi hazaárulás a magyar emberek elárulása.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!