Magyarországon miért nincsenek szinte soha sztrájkok?
Ha pedig van, az se igazi munkabeszüntetés, csak ilyen látszólagos.
Mi ennek a mélyebb oka?
Szolgalelkűek vagyunk? Nem ismerjük a jogainkat? Nem szeretünk kiállni az érdekeinkért?
De itt most nem Orbánról van szó. Hanem mondjuk ott van az a sok nyugati multi, ahol ömlik a pénz, persze fizetni ők se nagyon akarnak.
Ilyen helyeken bőven lehetne sztrájkolni, pl. a nyugati autógyárakban.
Sok gazdasági cikk is kijött már ezekről hogy mennyire nagy a kizsákmányolás ebben a régióban a nyugati országokhoz képest.
Munkaerőhiány van egyébkéntis...tehát túl sok vesztenivaló sincs, mert lehet találni másik munkahelyet pikk pakk ha úgy alakul.
Van amikor van értelme sztrájkolni és van amikor nincsen.
Ha azt látja egy dolgozó, hogy az infláció 3%, a fizetésemelésre pedig a munkaadója 6%-t ajánl meg, majd a bértárgyalásokon sikerül 8%-t elérni, akkor nem fogja verni az asztalt újabb pár százalékért, mert emlékszik arra, hogy 7-8 évvel ezelőtt az sem volt biztos, hogy lesz-e a köetkező hónapban állása.
Ha valahol van jobb lehetőség, mert magasabb bérért keresnek dolgozót a munkaerőhiány miatt, akkor átmehet oda dolgozni. Ha nincs ilyen, akkor meg nem fog ugrálni, örül, hogy neki van állása.
Sztrájkról tényleg keveset hallani, de ettől még sztrájktárgyalás rengeteg van. Csak éppen a többségében megegyeznek a munkaadók a munkavállalókkal, több kevesebb sikerrel a munkavállalók számára.
#4 na igen, a nagy baloldali pártok mint a maszop, és a fidesz nem csak az ügynökakták nyilvánosságát szavazták le kéz a kézben, hanem a szakszervezetek ellehetetlenítését, lebontását is egymás kezét fogva csinálták.
Izzítsd az accountjaitokat! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!