A kommunista gasztronómia hagyatéka az, hogy a magyarok nem táplálkoznak egészségesen?
20, #23-nak:
"Import xar":
Egész pontosan nem a termékekkel van bajom hanem azzal, hogy a hatályos jogszabályok és adók olyan mértékben ellehetetlenítik a multik javára a hazai termelőket, hogy a Magyar paraszt inkább beszántja a megtermelt növényeket és gyümölcsöket, eközben több száz, esetenként több ezer kilométerről importáljuk ugyanazt.
Kakaó:
A Bedeco rossz példa volt a részedről. Az már egy nyugatot másoló, INSTANT termék volt. És olyan áron, hogy kötve hiszem hogy menzán azt adták volna! XD
Stabilizátor:
Nem véletlenül hangsúlyoztam ki, hogy a kakaót fel kellett rázni! Mivel nem tartalmazott tejen, kakaóporon és cukron kívül mást, így pár perc alatt is leülepedett. A stabilizátor pontosan ezt hivatott megakadályozni.
Mirelit:
Igen kevés olyan dolgot tudnék felidézni a zöldségeken kívül a fagyasztó-pultokból, ami tényleg valamilyen alapvető élelmiszer lenne. Úgynevezett "pipi-ropi"? Vagyis a panírozott csirke-darálék? Egy kisebbfajta hányinger fogott el az összetevőitől. Kirántott hús? Amikor azt részletezi a termékinformáció hogy mennyi is benne annak a húsnak az aránya amiből állítólag készült, már dobom is vissza a pultba. Összesajtolt, bepanírozott nyesedék. Ezért látod és érzed a hús-rostokat. XD
A permetezést nem kommentálom. Nem tartom a témához tartozónak.
Ismét #20:
Utólag jutott eszembe a tejről valami:
Nagyapám állandóan vette a tejet a boltban, és bögrékben csinálta az aludt-tejet a szekrény tetején. Próbáld meg a mai bolti tejjel! XDXDXD
32: kezdem a végén:
tartós tejjel valóban nem lehet aludtejet csinálni, de sose értettem azokat, akik "rettegnek" a tartós tejtől és méregnek tartják. Illetve de: fogalmuk sincs, hogy hogyan "készül", hiszen nincs benne tartósítószer se más, egyszerűen csak felforralják, hirtelen lehűtik és megfelelő csomagolásba rakják. Ennyi. Mi ebben a káros?
Szerintem a magyar kormány határozza meg az adókat, nem az import sz.rokra kel haragudni (tudom van még a gonosz unió, ami csak a magyaro-n kívüli gazdálkodóknak jó, a magyaroknak csak rossz. Nem vagyok jártas a mezőgazdasági termékek kereskedelmében, de ha valamit jobban megéri Hollandiában leszüretelni, becsomagolni, keresztül vinni egész Európán egy kamionban, Mo-n lepakolni, és még így is olcsóbb, mint a magyar termék, akkor nem vennék rá mérget, hogy nem a magyar termelők csinálnak valamit rosszul, pl. túl nagy hasznot akarnak, drágán adják a termékeiket, míg pl. a holland, akiét ide elhozzák, kisebb haszonkulccsal árul többet. És azért a piacokon is látni, elsőkézből termelőktől, amin nincs rajta a viszonteladó haszna, és még így is drágább, mint a boltokban a zöldség/gyümölcs. Meg a híres átverések, pl. amikor az importot magyarként árulják drágábban. Vagy amikor már rájuk rohad a gyümölcs, de akkor se árazzák le, inkább kidobják, eetleg 10%-kal olcsóbban adják.
Szóval én nem tudom sajnálni a magyar termelőket.
Stabilizátor: nagyszerű, engem nem zavar és sokakat másokat sem.
Mirelit: a maradék húst, csirke-darálékot felhasználják és nem dobják ki. Cserébe olcsóbb. Én ebben se látok semmi kivetnivalót. A virslit is megveszik az emberek, meg a párizsit. Ha majd nem lesz rá igény (mert olyan magas lesz az életszínvonal), akkor majd nem lesznek.
"de sose értettem azokat, akik "rettegnek" a tartós tejtől és méregnek tartják. Illetve de: fogalmuk sincs, hogy hogyan "készül","
Neked meg pláne nincs arról fogalmad, hogy valójában hogyan készül.
A tej a vaj, a tejföl nem azért lett rosszabb, mert tartósítószerrel készítik ezeket, hanem azért, mert az értékes anyagokat kivonják belőlük, és pótolják olyannal, amitől sz.rok lesznek.
A tejben alapállapotban van sok féle anyag, pl. tejcukor, tejzsír. Ennek egy részét a tejből kivonják és más nvényi zsiradékkal, édesítőszerrel pótolják. Ezt a felütött tejet dolgozzák fel, ezért is olyan silány hófehér a vaj, ezért olyan szar állagú a tejföl, stb.
Az meg a már sunyiság teteje, amikor a tejre színében hasonlító löttyöt reggeli italként, a tejfölre hasonlító másik trutymót meg frissfölként igyekeznek eladni.
Normális szilvásgombócot is nagyon ritkán lehet venni csak ilyen szilvatöltelékes szart.
A gesztenyepüréhez való fagyasztott gesztenye csomagolását is jól meg kell nézni mert van olyan massza amelyik nyomokban tartalmaz csak gesztenyét.
Nagyon vigyázni kell mert a tej ízű vaj ízű gesztenye ízű szar az nem tej vaj gesztenye stb.
Nekem nincs fogalmam?
A pasztörizálás a kórokozó csírákat hőhatással elpusztító hőkezelési módszer. Magas hőfokon (15 másodperc 75C°-on), vagy hosszabb idejű kezelést, viszonylag alacsony hőmérsékleten (nagyjából fél óra 60-62C°-on). Ezzel a módszerrel a baktériumok 99,5%-a elpusztul. Bizonyos élelmiszereket, például a tejet is csak korlátozott ideig, 3-5 napig lehet eltartani, 6 C°-nál nem melegebb hőmérsékleten. A pasztörizálás során a tejnek az emberi táplálkozás szempontjából fontos összetevői és tulajdonságai nem károsodnak és nem semmisülnek meg.
Kb. ugyanezt csinálja az is, aki nem nyersen issza meg a tehénből a tejet, hanem felforralja előtte. Így tuti nem kap agyvelőgyulladást meg egyéb nyalánkságot, amit a nyers tejtől kaphat. Tudom, kicsi a valószínűsége, de van, még a boltokban lévő nem UHT tejeknél is előfordul
A pasztőrizálás során minimálisan veszít az "értékes anyagokból". Valóban jobb a friss - ha "biztonságos" a forrás -, de az UHT egyáltalán nem ártalmas.
A reggeli ital meg a frissföl más "tészta", azért nem hívják tejnek, mert semmi köze a tejhez.
A tejet a múlt rendszerben is pasztőrizálták.
Fogd már fel, a tejnél nem az ultrapasztőrizáltság a baj, hanem AZ, AMIT ULTRA_PASZTŐRIZÁLNAK.
Azért nem hívják tejnek, mert tilos. Ha tehetnék, büntetlenül, akkor megtennék.
Na, hát akkor csak eljutottunk oda, hogy nem az a baj, hogy a tartós tejből nem lehet aludtejet csinálni és mert "kivesznek" belőle értékes anyagokat és "pótolják" valamivel. Hiszen nem is igaz, hogy növényi zsiradék vagy édesítőszer lenne a tejben. Ha tartós, ha nem tartós, a tejbe nem raknak semmit.
Akkor sikerült megegyezeni, hogy az import élelmiszer nem sz.r, a tartós tejbe nem raknak semmit, az olcsó, nyesedékből préselt húsnak, parizernek és társainak meg azok örülnek, akik a drágábbat nem tudják megvenni.
Éljen, mégsem halunk meg! Legalábbis nem attól, mert egészségtelenebb lenne az élelmiszer most, mint Kádár idején.
"akkor csak eljutottunk oda, hogy nem az a baj, hogy a tartós tejből nem lehet aludtejet csinálni és mert "kivesznek" belőle értékes anyagokat és "pótolják" valamivel. Hiszen nem is igaz, hogy növényi zsiradék vagy édesítőszer lenne a tejben. Ha tartós, ha nem tartós, a tejbe nem raknak semmit."
De, éppen az a baj, hogy raknak, meg az, hogy kivesznek belőle.
A mai tej az nem az a tej, amit lehetett inni 30 évvel ezelőtt. A legjobban a jásztej termékei kzelítik meg a régi tej minőségét.
Amúgy meg.
Nem az egészségességen van a hangsúly, hanem a minőségen.
Aha, szóval egészségesebb, de rosszabb minőségű?
Mutass nekem egy hiteles forrást (nébih, akármi), ahol leírják, hogy mit raknak a tejbe és mit vesznek ki belőle.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!