Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha egyik napról a másikra az...

Ha egyik napról a másikra az összes ember nem fizetné magyarországon a hitelt a bankoknak mennyi idő alatt mennének azok tönkre?

Figyelt kérdés
Mi lenne a vége ennek? Mindenkitől nem tudják elvenni a házát, autóját nincs rá kapacitásuk. Mi a következménye ha a pénz nem folyik be a bankokhoz?
2008. nov. 28. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez soha nem fog megtörténni, mert az emberek nagyobbik fele ésszel veszi fel a hitelt és tudja, hogy amit vesz, annak ára van, és előbb vagy utóbb rendezni kell.


ha mégis valami hihetetlen folytán ez megtörténne,"megnyugtatlak" , amilyen gyorsan tönkre mennének a bankok, olyan szélsebesen lenne 10 emberből 8 munkanélküli elbocsájtott a környezetedben.

Elég csak arra gondolnod, hogy az amerikai bankcsődök /AZ A 3-4 KEZDETBEN/ az egész világra ható súlyos pénzügyi és fogyasztói válságot okoz folyamatosan.

Most jelentette például be a magyar Suzuki hogy majndem 2000 embert kell elküldjön, mert nincs megrendelés. Ez is a bankcsődök hatása.

Úgyhogy én inkább azt tanácsolom, azon drukkoljunk, hogy az emberek tudják fizetni az előre elköltött(!!) pénzük törlesztéseit, és a bankok ne csődöljenek be.

2008. nov. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de én nem azt akarom, hogy ez legyen csak érdekelt, hogy mi történne! de válaszoltál köszi!:)
2008. nov. 28. 15:49
 3/8 anonim ***** válasza:
oké, bocsi, én a kérdésből ezt a burkolt sugallatot is véltem kiolvasni.
2008. nov. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem adnának senkinek sem tovább hitelt. Nem ezzel van a baj, hanem amikor a betétesek, befektetők egyszerre megrohanják a bankot, hogy most azonnal kell nekik a pénz. A bankok ugyanis a hozzájuk betett pénzt befektetik, abból adnak pl hiteleket is. Az egy bank végét jelentheti, pláne együtt. De egyébként lenne ideje szépen az összes házat, autót elárverezni. Viszont továbi gazdasági hatása is lenne.
2008. nov. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A bankok nem csak a befolyt összegből adhatnak hitelt, mivel jogi akadálya nincs annak hogy jóváírjanak egy összeget az egyenlegeden ezt meg is teszik, persze pénz nincs mögötte, azt majd te visszatermeled, meg más hitelezők, esetleg ha gond van akkor nyúlnak a befektetett pénzekhez. Vicces mi?!
2008. nov. 28. 17:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát te nem vagy pénzügyi szakember, igaz? mert ilyen blődséget nem írnál!

csak meglévő pénzt tud kihelyezni a bank, hát hogy gondolhatod, hogy csak úgy ráírják a számládra, a semmiből, aztán meg te kiveszed például kp?? Ne viccelj már!


A frankhiteleket például most azért állították le, mert olyan drága lett a frank, hogy nem volt pénze a bankoknak venni

2008. nov. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nézz utána a törvénykönyvben hogy egy bank megteheti-e ezt! érdekes! egy német bankár mondta ezt nekem, hogy símán megtehetik, mert egy bizonyos összeg tuti biztos hogy be fog folyni akármi is van és ezzel kalkulálnak előre.
2008. nov. 29. 14:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Amit most írsz, az teljesen más, mert a valós kintlévőséggel persze , hogy számolhat a bank.
2008. nov. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!