Miért kardoskodnak sokan az mellett, hogy adómentes legyen a minimálbér?
Ezen az oldalon is gyakran olvasok erről.
Nem értem a miértjét.
Egy minimálbért kereső ugyanúgy igénybe veszi a közszolgáltatásokat(tömegközlekedés, egészségügy, oktatás), mint egy jobban kereső, sőt még sokkal jobban.
Ugyanis, egy jobban kereső gyakrabban veszi igénybe a magán egészségügyet,kocsival jár.
Ennyi erővel a jobban keresőknek kellene csökkenteni a SZJA mértékét, mivel kevesebb állami szolgáltatást használnak.
A szolidaritással meg nevetséges jönni.
Én, mint jobban kereső diplomás alkalmazott, tehetek arról, hogy valaki minimálbért keres?
Nem, továbbá semmi közöm hozzá, ahogy neki sem ahhoz, hogy én mennyit keresek.
Nem kötelező minimálbérért dolgozni.
Azért ne feledjük azt se, hogy ez az egész csupán egyetlen adónemre, az SZJA-ra vonatkozik. Mellette van még más is. ÁFA is emiatt lett megemelve.
Továbbá, ha pl holnaptól bevezetnék, akkor a sávhatár nem (havi) 100 ezertől kezdődne, hanem legalább 400-tól, ami a hivatalos átlagkereset (erről persze lehetne vitatkozni, de most csak ez a szám van).
2010-ben a sávhatár 5 millió volt, ami az akkori minimálbérhez képest majdnem 6x-os.
#22 A 2010-es sávhatár a szuperbruttó értékre vonatkozik, ami nem a bruttó fizetésedet jelenti, hanem ami a munkaadó terheivel együtt jön ki.
"Szuperbruttó
2010-től bevezetésre került a személyi jövedelemadózásban szuperbruttó fogalma, mintegy megkülönböztetésképpen a bruttó fogalmától. Bruttósítás lényege, hogy az összevont adóalapba tartozó jövedelmek után fizetendő adó alapját adóalap-kiegészítés hozzáadásával kell meghatározni, vagyis a személyi jövedelemadó és az adójóváírás alapjába a bruttó bér mellett a munkaadó által fizetett 27 százalékos TB-járulék (vagy kifizetői eho) is beleszámít (adóalap-kiegészítés). A szuperbruttót tehát úgy számoljuk ki, hogy vesszük a bruttó munkabér 127 százalékát, például 100.000 forint bruttó bér helyett, 127.000 forint szuperbruttó kerül bele a személyi jövedelemadó alapba. Az összevont adóalap részét képező adóterhet nem viselő járandóságokra, például családi kedvezményre, nyugdíjra a bruttósítás nem vonatkozik, bruttósítani ezek nélkül kell."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!