Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Örültök a bicikli sávnak?

Örültök a bicikli sávnak?

Figyelt kérdés
2020. júl. 26. 20:55
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem, kell a környezetvédelem, de nem így, vagy kitiltani egy részét vagy fát ültetni, meg más, de a dugó idegesítô a körutat meg szennyezi jobban
Más
49 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Béna propagandafogás
2020. júl. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Igen.

Karigeri így hamar megy majd alevss e.

2020. júl. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Mivel egyes új sávok a parkolósáv helyén vannak, dugót nem okoznak.

Azzal van gond, ha a biciklisávot a járdára festik fel, mint sok helyen, ott keverednek a gyalogosok és a biciklisek, vagy ha egy forgalmas útból vesznek el a sáv számára.

Sok új, aszfaltozott biciklisávot építhetnének a főutakkal párhuzamosan, hogy a városokból is ki lehessen menni. Néhol már van ilyen, de olyan átgondolatlan ezek útvezetése, hogy az út két oldala között kell oszcillálni már néhány kilométeren belül is.

2020. júl. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Én nem merek Pesten biciklizni még ígyse. Ismerőseim, akik biciklivel közlekednek, szinte kivétel nélkül baleseteztek már. Az, hogy az egyik sáv szélét befestik sárga szaggatottal, az nem bicikliút. Az csak kb. egy jelzés, hogy itt menjen a biciklis, ott meg az autó, közben meg véletlenül rádhúz, neked meg törik kezed-lábad. Szülővárosomban biciklivel közlekedtem, de őszintén szólva Pesten RETTEGEK attól, hogy megyek a bicikliúton, és egyszercsak a BAH csomópont közepén találom magamat, ahol ötletem nincs mit kell csinálni, örülök ha autóval kiigazodok az olyan helyeken, nem hogy valami letisztázatlan, oktatás nélküli járművel kitalálja, s ha még jól is csinálom, elgázólnak. Vagy pl. a rakparton, mikor a bicikliútat keresztülcseszik a sáv közepén, én csak pislogok és lassítok a biciklist látva, s jópár másodperc elteltével realizálom, hogy azt úgy festették fel. Helyenként életveszély a biciklizés, arról nem is beszélve, hogy a legegészségtelenebb közlekedési forma Budapesten, mert védtelenül szipogod a dízelt.
2020. júl. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

A bicikliút egy hatalmas b'romság. Ezt kb 15 éves biciklis múlttal mondom.


A bicikliút például elkanyarodik jobbra, én pedig megyek tovább a dolgomra egyenesen. a legnagyobb hülyeség amikor párhuzamos a gyalogos járdával. A gyalogosok rendszeresen járdának használják. Nekem mint biciklisnek pedig jogom van legfeljebb 40 Km/h sebességgel haladni, amire gond nélkül képes is vagyok. Inkább maradok az úttesten, mert biztos hogy csak idő kérdése lenne hogy mikor gázolok el valakit!

2020. júl. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Forgalmas utak sávjából is elvettek (pl Üllői út, Körút, ami még a villamos miatt is fel van túrva), csak még nagyobb dugó van miatta. És nem is biztonságos, sok autós nem tartja tiszteletben. Maga a bicikliút hasznos és jó dolog, de biztonságosan, normálisan kivitelezve, nem így.
2020. júl. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

A biciklisávok jók...ha jó helyen vannak.


Pont ugyanúgy, ahogy parkolókat sem kellene felfesteni a járdára, nem kellene elvenni az alapból túlterhelt utakból sávokat. Meg nem ilyen módon, hogy egyik percben még van sáv, másikban már közös vagy meg is szűnik.


Biciklis-gyalogos sávok is életveszélyesek, lásd rakpart környéke ahol 30-40-el tekernek el melletted a bringások. De körúton és társain meg teljes káosz.


Illetve hozzá tenném, ha már záróvonal, akkor k.jó lenne, ha a biciklisek is betartanák ezt és nem rongyolnának ki a kocsik elé mert ők éppen előzik a lassabb biciklist.

2020. júl. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%
Én nem ott lakok.
2020. júl. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem lehet erre röviden válaszolni.


Sokat tekerek, nagyon sok éve már és nagyon nem bírom Karácsonyt. Nem tudok bringásként és politikailag sem elfogult lenni, mert a kettő ütné egymást. :)


De kezdjük azzal, hogy nekem semmi szükségem sincs bringasávokra. Elvben már többször megkerültem a Földet bringával és autóval is majdnem balesetmentesen, tehát nagyon semmi okom félni a forgalomban, mint a 4-es hozzászólónak.


Majdnem balesetmentesen = autónál álló helyzetben jöttek belém és bringaúton volt két esetem, ahol nem én voltam a hibás.


De gyerekkel nem tekertem volna a körúton korábban. Két okból nem: Túl sok impulzus, amit nem tud feldolgozni és nem tudja felvenni a forgalom ritmusát. Viszont ez most is ugyanúgy a belváros, ugyanúgy kell figyelni. Szükség van a KRESZ ismertére és a rutinra is. Na, ez nincs meg azokban, akiket a bringasáv csábít az utakra.

Én nyugodtabb voltam az autók között, mert nem kellett még a bringásokat is kerülgetni. Most bármikor előfordulhat, hogy hirtelen megáll, akit éppen utolértem. Vagy kitámasztj a bringáját a körúti bringasávban, mert éppen ott akar pihenni. Vagy egymás mellett megy a pár 15 km/h-val, hiszen ketten is elférnek a sávban és ugyan ki menni ennél gyorsabban?!

Mégis inkább a bringasávban mennék gyerekkel át a városon. A budai felső rakpartnál rosszabb úgysem lehet. :)


Másrészt tényleg többen tekernek, elértük a critical mass-t. Egyre több autós áll meg és enged át.

2020. júl. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Átgondolatlan, populista fogás. A bicikliseken kívül mindenki szív vele.
2020. júl. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!