Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezen az őszön is lesz balhé?

Ezen az őszön is lesz balhé?

Figyelt kérdés
Mert hogy nagyon sok a baj, a gond,a diktatúra egyre nagyobb, az emberek egyre elnyomottabbak és elkeseredettebbek. A kifosztás egyre nagyobb, a közbiztonság kriminális, és sorolhatnám, ezernyi ok van, a nép nagyon le van taposva, nyomva...
2010. aug. 2. 18:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
41%
Ha lesz, a Fidesz nagyon határozottan fellép majd ellene. Nem fog senki hónapokig táborozni a Kossuth-téren,és kocsikat gyujtogatni sem.
2010. aug. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
41%
Hát mivel fideszék már közel kerültek a kincsesládához, így nincs értelme "békés tüntetést" szervezni.
2010. aug. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
71%
Most nem tartom valószínűnek, még úgy tűnik tart az áprilisi forradalom eufóriájából valami. Legalábbis a közvélemény-kutatások ezt mutatják. De négy év még nagy idő! A FIDESZ most egy vakmerő politikába kezdett: Kiutasította az IMF-et, nekiment a bankoknak, a nemzetközi pénzügyi köröknek. Ahogy mondják, szabadságharcot folytatnak. Belül meg ugye forradalmat csinálnak, ami valójában egy ellenforradalom, a jogállami rendszer leépítése, a pártállam újraépítése. Na most, ha győznek, akkor jó. A győzelem azt jelentené, hogy így is finanszírozni tudják az országot, és érezhető életszínvonal-emelkedést produkálnak. Pillanatnyilag még finanszírozható az ország, de az IMF-szerződés lejárta után bármikor előállhat egy olyan helyzet, hogy nem fogják tudni, és akkor az IMF nélkül jaj nekünk. Az életszínvonal-emelés meg összefügg a külső feltételekkel, az IMF-fel, az EU-val és a pénzügyi befektetőkkel. Ha ezek nem adnak Orbánéknak mozgásteret, márpedig úgy néz ki, hogy nem adnak, akkor nem lesz miből életszínvonalat emelni. Tehát ez egy nagyon kockázatos játék, ahol a nyerésnek szerintem inkább csak elvi esélye van, a bukásnak gyakorlatilag sokkal nagyobb. Na ha ez a felismerés eljön, hogy megvezettek minket, közben diktatórikus rendszert építettek ki, és még romlik is a helyzet, ekkor lehet balhé, De ez még nem most ősszel lesz. Most még ügyesen eltaktikáznak és sokan hisznek nekik.
2010. aug. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
87%
Ha nincs valami nyilvánvaló egyértelmű dolog, mint annak idején az öszödi beszéd, akkor nem hiszem, hogy volna aki kitolja az orrát balhézni. Ilyen országban élünk. Teljesen tönkretették a társadalom önvédelmi mechanizmusait.
2010. aug. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
31%
Gyerekek hülyék vagytok. Azt szajkózza az összes komcsi mostanság, hogy diktatúra van. Tudtommal az emberek választották a jelenlegi kormánypártot és még bőven tart a mandátuma. Mit akartok, engedjék vissza a komcsikat a húsosfazékhoz vagy mi van?
2010. aug. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
70%
Hát ha diktatúra nincs is, de hogy folyamatosan zárják ki a a többi pártot jelenleg még demokratikusnak mondható keretek között mindenből, az azért tény.
2010. aug. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
53%

19.13: Ha maga Orbán mondja azt, hogy megdöntöttük az előző rendszert, ami ugye egy parlamentáris demokrácia volt, akkor szerinted ez most milyen rendszer? Milyen rendszer az, ahol Orbán Viktor egy személyben jelöli/nevez ki többek között:


- a köztársasági elnököt

- az Alkotmánybíróság összes tagját

- a legfelsőbb Bíróság elnökét

- a legfőbb ügyészt

- a Számvevőszék elnökét

- az ombudsmanokat

- a közszolgálati média vezetőit és a médiahatóság vezetőjét


Kinek és mikor volt ilyen hatalma Magyarországon? És ezt a hatalmat pár hét alatt teremtették az Alkotmány sorozatos megváltoztatásával. Akkor ez most milyen rendszer, és milyen alkotmányt akar. És miért olyan marha fontos most hónapokon belül új alkotmányt írni, mikor máshol, demokratikus országokban tíz évnél is tovább tart egy új alkotmány előkészítése? És végül, miért is nem kell az alkotmányról népszavazás? Mert annyira demokratikus lesz?

2010. aug. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
19%

- a köztársasági elnököt

- az Alkotmánybíróság összes tagját

- a legfelsőbb Bíróság elnökét

- a legfőbb ügyészt

- a Számvevőszék elnökét

- az ombudsmanokat

- a közszolgálati média vezetőit és a médiahatóság vezetőjét


Kinek és mikor volt ilyen hatalma Magyarországon?



Eddig az MSZP nek és az SZDSZ nek!

Kb Ennyi a válasz.



Most fordúlt a kocka és savanyú a ......

2010. aug. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
83%
19.50: Hát akkor nem jól tudod, vagy nem ebben az országban éltél. Az MSZP és az SZDSZ sose nem volt abban a helyzetben, hogy egyedül kinevezze ezeknek a tiszségviselőknek a többségét. Nem emlékszel, hogy mennyit kuncsorogtak a FIDESZ-nek, mert a korábbi alkotmány szerint az ő hozzájárulásuk kellett mindezekhez?
2010. aug. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
30%

"a diktatúra egyre nagyobb, az emberek egyre elnyomottabbak és elkeseredettebbek."


Igen, szörnyű diktatúra van, a diktatúrák közös jellemzője, hogy ilyen szövegeket nyilvános helyekre ki lehet irkálni. Hisztis marha.

2010. aug. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!