Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet, hogy a magyar történele...

Lehet, hogy a magyar történelem amit itt oktatnak az pont olyan kamu, mint a román töri? Magyarország nem is létezett csak a 19. századtól?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=q1RRQMO3qaY

Itt egy történelmi videó, nem kell megnézni mert elég unalmas (a török-orosz háborúkról szól) elég csak gyorsan végiglapozni. Persze ha érdekel felőlem nyugodtan meg is nézheted..

A lényeg benne most az, hogy Magyarországot sosem említik mint független országot egészen a 19. század közepéig. Addig a Habsburg vagy az osztrák birodalom része voltunk, csak úgy mint Szlovákia pl.

Szeretünk gúnyolódni a szlovákokon, hogy nincs történelmük, de ennyi erővel nekünk sincs? Mármint van történelme ugyanúgy Szlovákiának is, attól függetlenül hogy nem volt független ország csak nemrégiben lett. De a hivatalos történelem szerint, nekünk is csak lári-fári történelmünk van, mert mi is csak 100-200 éve vagyunk független ország. Tehát mi se büszkélkedhetünk senkivel, egy tartomány voltunk mindig is.

Szóval akkor nekünk is nevetséges hülyeség a történelem amit tanítanak az iskolákban, akár csak a románoknak tanítanak hülyeséget a saját verziójukra szabva?



2020. jún. 6. 17:27
1 2
 1/15 meszike91 ***** válasza:
92%

Volt egy Szent István nevű úriember aki 1000 körül megalapította a Magyar Királyságot. Előtte is létezett Magyarország a honfoglalás óta, csak nem ebben a formában.


Ez a Magyar Királyság aztán Mohácsnál 1526-ban elvesztette a függetlenségét, de nem szűnt meg. Némi viszály után a Habsburgok szerezték meg a koronát és a Magyar Királyság területét.

2020. jún. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Haver kevered a szezont a fazonnal. Horvátország éppen úgy létezett a középkori Magyar Királyság részeként, ahogy a Magyar Királyság a Habsburg Birodalom részeként. A Habsburg uralkodók II. Ferencen kívül mind-mind királlyá koronáztatták magukat Magyarország koronájával, szlovák korona nem létezett.
2020. jún. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Talán ha odafigyelnél arra amit tanítanak, akkor nem tennél fel ilyen hülye kérdést.

Mert ugye nyilván nem arról van szó hogy semmit nem jegyeztél meg abból amit általános iskola óta tanítottak neked, hanem hazugság az egész a honfoglalástól, Szent István királyon át a magyar királyi családokról. Nyilván csak kamuból van az összes magyar királynak pénzérméje a múzeumokban, írott emlékek a múltból meg várromok, csaták emlékhelyei, más királyi családokkal a rokonságok a házasságok kapcsán, és nem azért mert mindez megtörtént.

Gondolom te vagy az aki beveszi hogy a székelyek meg a csángók nem is magyarok, csak mert amikor népszavazáson ezeket a csoportokat is lehetett választani, akkor ezeket jelölték meg.

2020. jún. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Ma sem vagyunk függetlenek, az EU része vagyunk, tehát ma sem létezik Magyarország?

Szlovákia nem létezett, mert nem volt saját koronája. Luxemburgi Zsigmond Magyar királyság királya, német-római császár, Cseh Királyság királya volt. De nem volt Szlovákia királya, mert nem volt olyan, hogy Szlovákia.

Emlékeztetnélek, hogy ebben az időben a feudalizmus uralkodott a világban, és a nacionalizmust hírből sem ismerték. Csak a nemesség volt a nemzet része. Az volt magyar nemes, aki a magyar koronát szolgálta. Pont. Az is teljesen mindegy, hogy kik éltek jobbágyként és milyen nyelven beszéltek, ezek a parasztok a földesúr alá tartoztak, és nem volt jogi képviseletük.

2020. jún. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
3: Nem tudom emlékszel-e még a szlovák koronára (igen, nekik már Euro-juk van), de ott is minden pénzen szlovák uralkodó volt.
2020. jún. 6. 17:48
 6/15 anonim ***** válasza:
20%
3. A székelyek székelyek, nem voltak magyarnak tekintve a 19. századig. Ma már magyarnak számítanak, nyilván. Ezt nem is vitatom, de ez nem olyan magától értetődő dolog, mint amilyennek beállítod. A csángók odatelepített magyarok és székelyek, akiket határőrnek küldtek oda. Amúgy egyetértek.
2020. jún. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%
Nem 3-as vagyok, de engem erről az állításról érdekelne azért valamilyen forrás: "A székelyek székelyek, nem voltak magyarnak tekintve a 19. századig." Magyarul beszéltek/beszélnek mindmáig, miért ne lettek volna magyarnak tekintve? Vagy, mit értünk egész pontosan a "magyar" kategórián jelen kontextusban?
2020. jún. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"ott is minden pénzen szlovák uralkodó volt"


Magyar pénzt használtak a Középkorban a tótlakta területeken is. A királyi családban nem volt szlovák vér. Volt magyar, francia, német, cseh, lengyel, oláh, bizánci, de szlovák nem volt. Az ő királyaik is voltak, de ez nem jelenti azt, hogy "szlovák királyok" voltak. Árpádházi, Anjou, Jagelló, Habsburg, stb... egyik királyi család sem volt szlovák származású.

2020. jún. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Egyes részeiben valóban egyre nagyobb kamu, de nem úgy, ahogy gondolod. Vegyük sorra.

A ma országnak nevezett népek végig léteztek itt az utóbbi 1000 évben. Magyarország 1000 körül egységes állammá lett, amelyben Erdély mindvégig szoros szövetséges, de önálló politikával bíró rész volt. Így egyezett meg István és az akkori Gyula (ez nem név, hanem titulus). 1301-ig az Árpád ház uralkodott és képviselte az államiságot. Kihalásával különféle jogcímeken (elsősorban az erő alapján, de formálisan egyfajta jogfolytonossággal) sokféle uralkodó volt, de végig ugyanazt az államiságot képviselte. 1541-ben Bud elfoglalásával az ország 3 részre szakadt, egyikben a hódító sztambuli szultán képviselte az államot, másikra rátette a kezét a Habsburg császár (egyfajta kissé önálló gyarmat lett), míg Erdély önálló maradt. 150 év múlva felszabadítás jogcímén (ugye milyen ismerős) az egész akkori államra rátette a kezét a Habsburg császár, Európa akkori meghatározó uralkodója. Ez az állapot maradt fenn 1867-ig, ekkor az eredeti Árpádház által irányított állam egy kissé egyoldalú Unióba lépett a Habsburg császárral (Osztrák-magyar monarchia). Ez azt jelentette, hogy az uralkodó formálisan Ferenc József, de a belügyekben (mindent ide kell érteni a külügy és félig a hadügy kivételével) önálló állam voltunk. Ezt csonkította meg Trianon.


Ehhez képest például Olasz állam sem létezett, kezdetben önálló városállamok, és csak a 18. században kezdett formálódni az (egységes) olasz állam. Németország csak a 19. század közepétől létezett, lőtte önálló fejedelemségek voltak. Volt viszont francia királyság, spanyol trón és még sok más nép országa, de például nem volt Izland sem (pedig Európa első állama volt) és Norvég állam sem. Csak a 19. századi forradalmak után.


Így nem volt szlovák állam (Magyarország része), nem volt cseh állam (Habsburg fennhatóság), a román állam (részben önálló Erdély, részben török hódoltság) csak a 19. század második felében alakult meg, hasonlóan a Balkánhoz, ahonnan csak szintén a 19. század második felére szorították ki a törököket.


De ettől még minden etnikumnak volt saját történelme. Hogy az aktuálpolitika bizonyos dolgokban ferdít, az egy dolog. Attól még lehet tudni, hogy valójában az adott nép történelme hogyan alakult. Legfeljebb aki átverhető, aki nem néz utána (vagy nem tud utánanézni) nagyon keveset tud róluk, azt is esetleg tévesen.

2020. jún. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Valóban a Habsburg Birodalom része voltunk. De a Habsburg uralkodó egyben magyar király is volt, mivel a magyar koronával is megkoronáztatta magát! Továbbá voltak magyar országgyűlések is. Hogy ez valóban mekkora függetlenséget jelentett, meg hogy a történelmünk gyakorlatilag "befagyott" az ország három részre szakadásától egészen a kiegyezésig, az egy másik dolog.
2020. jún. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!