Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Legyen népszavazás alkotmánymó...

Legyen népszavazás alkotmánymódosítás-ügyben?

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 22:40
1 2
 11/17 Hortobagyi ***** válasza:
Alkotmány módosítására a parlament 2/3-os többsége feljogosít. Választott képviselők szavazatával. Lehet hogy nem fog sokaknak tetszeni amít most írok. Ismert közéleti személyiség, egyetemi tanár, politikus szerint, a jelenlegi alkotmány a tolvajoknak kedvez. Emlékeztetőül, jelenleg egy komoly stáb foglalkozik az alkotmány módosítás előkészítésével.
2010. nov. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Hortobagyi ***** válasza:

Hagyjátok már a fenébe azt a népszavazást.

Tessék meg kell nyerni a választást.

Vagy bírjátok ki, a 4 éves periódusonként sorra kerülő választást.

Gyenge, elhibázott választási eredmények miatt, ne a nép nyakába varrjátok a felelősséget.

2011. jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

"Emlékeztetőül, jelenleg egy komoly stáb foglalkozik az alkotmány módosítás előkészítésével."

(2010-11-06 08:23)


Valóban?! Akkor meg miért kritizálja gyakorlatilag az összes alkotmányjogász a 98%-os rendkívüli adóról szóló törvényt és a médiatörvényt? Annak a "komoly stáb"-nak hogy nem szúrt szemet a visszamenőleges hatályú törvényalkotás, és az alapjogokat sértő médiatörvény?!

2011. jan. 3. 18:30
 14/17 A kérdező kommentje:

"Hagyjátok már a fenébe azt a népszavazást.

Tessék meg kell nyerni a választást.

Vagy bírjátok ki, a 4 éves periódusonként sorra kerülő választást.

Gyenge, elhibázott választási eredmények miatt, ne a nép nyakába varrjátok a felelősséget."

(2011-01-03 12:52)


Az MSZP-SZDSZ koalíció is megnyerte az előző választásokat. Akkor az Orbán mégis a nép nyakába varrta a felelősséget vizitdíj, kórházi napidíj és tandíj ügyben. Most miért nem érdekli a őt a nép véleménye?!

2011. jan. 3. 18:34
 15/17 Hortobagyi ***** válasza:

A válasz egyszerű. 1989 rendszerváltás éve. Elavult bolsevik törvények vannak érvényben. így van ez a médiatörvénnyel is. Még egyetlen okfejtést nem olvastam hogy mi nem jó benne. Azt senki sem tudja. Csak a médiatörvény mint gyűjtőnév szerepel. Az angolok sem tudják, a franciák sem, az amerikaiak sem, a németek sem. Mert nem olvasták. Az UNIÓ most fordítja. Most fogják megtudni. Akkor a többiek honnan tudják? Anno a törvény előkészítésekor az ellenzéki pártok által delegált képviselők miért vonultak ki? Olyan ez mint amikor a gepárd vadászik, elejt egy antilopot, már éppen ebédelne és megjelennek a sakálok, mert ők is ebédelnének. Akik eddig lesben álltak. Meg várták hogy valaki kikaparja a gesztenyét a tűzből nekik. Érdekes lenne elgondolkodni azon, hogy az előkészítésbe delegált képviselők távolmaradását mivel lehetne "díjazni"?

Itt az a gond hogy a delegált képviselőkből egyesek nem dolgoztak meg a pénzükért. Most már csak az érdekelne hogy a "gázsit" felvették e? Szerintem felvették.

2011. jan. 9. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

"A válasz egyszerű. 1989 rendszerváltás éve. Elavult bolsevik törvények vannak érvényben. így van ez a médiatörvénnyel is."


Ahogy mondod. Elavult. Sőt! Elavultabb. Az új médiatörvény elavultabb, mint a régi.

2011. jan. 12. 04:27
 17/17 Hortobagyi ***** válasza:

Bocsi ha megkérdezem. Tárgyat tekintve a médiatörvény mint gyűjtő fogalom is lehet. Ezen belül. Mi a nem jó benne? Bevallom azt még senki nem mondta meg.

Ha mégis meg tudja mondani valaki. Akkor azt is mondja meg, a német, a francia, az olasz és az angol médiatörvény hogy foglal állást?

2011. jan. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!