Milyen mértékben terheli felelősség a Fideszt hogy az egyedülállóknak szinte lehetetlen ingatlanhoz jutni?
"Ezt kéne már felfogni, hogy nem 2010-2013-hoz kéne viszonyítani az ingatlanárakat, amikor épp alacsonyan voltak az árak."
Cserébe kiválasztad azt, amikor kifejezetten magasak voltak az árak. :DD
2002 és 2010 között pont a legmagasabb árat vetted, hogy szépen átverd azt, aki nem néz utána. :DDDD
Ha nem akartál volna hazudni és nem a legmagasabb értéket nézted volna, ami pont azért gerinctelenség, mert szerinted nem a legalacsonyabb időszakhoz kell hasonlítani, akkor köztes értéket vettél volna alapul
Miskolc esetében ez olyan 3.3 millió lett volna, ami 76 hónap alatt jön ki, vagyis nem 30 hónap a különbség, ahogy korábban be akartad állítani, hanem 4, ami nem nagy eredmény.
Budapest esetében olyan 5.8 millió lett volna a reális, amivel számolva 134 hónap.
És akkor ne is beszéljünk, hogy valahogy az a tényt is sikerült elhallgatni, hogy pl. Budapesten 2002 és 2013 között majdhogynem stagnált a panellakások ára, és 2013 után kezdett el nagyon meredeken emelkedni, vagyis a lakás ár emelkedés egyértelműen a fideszhez köthető és ő a hibás.
A kérdésre válaszolva. Igen, teljes mértékben a fidesz a hibás, ami miatt normális országban az életben nem választották volna meg őket többet.
#6
Nem feltétlenül. 3-4 millió önrésszel 7-8 millió jelzáloghitellel meg lehet venni egyedül is lakást (nem Budapesten). A törlesztő nem lesz magasabb, mintha bérelnél, cserébe a sajátodért fizetsz ablakon kidobott pénz helyett.
#10
Ez a matek viszont ott rogy össze, hogy minimálbérből csak akkor tudsz félre tenni, ha a szüleidnél laksz (szinte) ingyen és még akkor sem az egészet. Ha meg albérletben, még két minimálbérből sem rakod félre még az önrészt sem.
#12
A kormány beavatkozik a piaci folyamatokba, aminek következménye az ingatlan árak fokozott emelkedése. Igen is, legalább részben felelősek azért, hogy 3-4 év alatt 2-2,5 szeresére emelkedtek az árak.
#10! Még a e szándékosan torzított adataid alapján is
"2004-ben...140,01 hónap alatt jön rá össze."
"2020-ban...160,2 hónap alatt jön rá össze."
még ennek tükrében is ma nehezebb, és ahogy mondták is te szándékosan torzítasz.
A lényeg könnyebb volt 2010 előtt és jóval könnyebb volt 2010-15 között is lakást venni.
17-es
A mi általunk befizetett adóból, könnyen nevelsz fel 3 gyereket!
#13 "Cserébe kiválasztad azt, amikor kifejezetten magasak voltak az árak. :DD ... 2002 és 2010 között pont a legmagasabb árat vetted, hogy szépen átverd azt, aki nem néz utána. :DDDD" ... "2002 és 2013 között majdhogynem stagnált a panellakások ára"
Most akkor stagnált az ár vagy változott? Mert saját magadnak mondasz ellent.
Én a másik "végletet" mutattam meg.
Pár nagyon fontos dolgot kihagysz, hogy nem csak Budapest létezik Magyarországon, illetve jelentős hatása van annak is, hogy van vagy nincs fizetőképes kereslet. (Most komolyan annak örülsz, hogy 2002-2007 között a foglalkoztatottság stagnált a keresetek reálértéken meg alig nőttek a magas inflációnak hála?)
Vidéken 2010-2019 között kb. 70%-al nőttek az ingatlanárak és láss csodát pont ennyivel nőtt a minimálbér és az átlagbér is. (pl utóbbi 1-2 évben Debrecenben jobban nőtt, de nem a Fidesz hanem a BMW miatt. Ergo ha van remény jól fizető állásra ami mondjuk Budapesten alap akkor hajlandóak az emberek többet fizetni.)
Tényeket szeretnél még, 2007-ben amikor épp dübörgött a pannon puma, válságnak még csak előszele se volt a fiatalok foglalkoztatottsága 21%-on állt, 2019-ben 29%-on.
2007-ben az átlagos lakáshitel kamat 10% körül volt, 2019-ben 4% körül.
De szerinted amikor 10-ből 2 fiatal dolgozott és magasabb volt jóval törlesztő akkor volt könnyebb lakáshoz jutnia az átlagnak. Logikus :)
#14 a minimálbér viszonyítási alap, pl. pár éve én pont kicsivel 1 minimálbér fölötti összeget raktam félre havonta. (amúgy meg ha összerogyásról beszélünk akkor nézzük már meg mennyi volt 2010 előtt a létminimum és a minimálbér illetve mennyi 2020-ban, csak kis segítség 2018-2019-ben sikerült a minimálbérnek lehagynia a létminimumot, előtte elméletileg az éhenhaláshoz se volt elég a minimálbér)
#16 Lakáshitel kamat hogy állt 2010 előtt? Volt "drága" forint alapú meg volt olcsó deviza, ami nagyon bejött az átlagnak. Hány fiatal dolgozott? Szóval ne nézzük már ilyen fogyatékosan a számokat, hogy a 6 millió kevesebb mint a 15 ergo könnyebb volt lakáshoz jutni, mert ez baromira nem mutatja meg a valóságot.
Nem csak egyedülállók vannak, családosok is és nekik meg könnyebb lakáshoz jutni mint előtte. De még ha csak az egyedülállókat nézzük akkor is több embernek van lehetősége lakáshoz jutni, mert többen dolgoznak és magasabb bérekért amiből többet lehet félre rakni.
Az, hogy egyedulallo vagy az a Te egyeni problemad ... koztudottan az ember tarsas leny. Egy felnott es eleteros emberrol az allamnak nem kell gondoskodnia. Gondoskodni csak a gyerekrol es a magtehetetlenekrol/betegekrol kell. Eleteros ember oldja meg maganak a problemait.
Tarskeresesben az a lenyeg, hogy osszehuzott nadragszijjal az egyik fizetes felreteheto, tehat egy 400ezres fizetes az ev vegere 4millio800ezer is lehet.
Persze lemondassal jar a sporolas ... de par ev alatt lesz lakasod (utana mar lehet dozsolni).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!