Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem érzitek a különbséget?

Nem érzitek a különbséget?

Figyelt kérdés

Még 10 évvel ezelőtt a válságban aminél ez mondhatni nagyobb több nagyobb országban is, csak a megszoritás ment, most meg munkahely megmentése és a csődbe ment munkahelyek újraépítése, új munkahelyek létrehozása megy.


Az ellenzék ezzel ellentétben most is kölcsönöket venne fel és megszorítani, illetve az ingyenélést konzerválnák munkakerülési segélyekkel, és nem álláskeresési járadékkal. A segély illetve a hitelek na meg a megszorítások is ennek érdekében a szakmai vélemény szerint lassítják a lilábalást, ugyanis a hiteleket vissza kell fizetni, és az örökkévalóságig nem lehet megszorítani mert ezekkel csak felélik az ország tartalékait amelynek eredményeként kivéreztetik az országot. Az ipart kell támogatni, különös figyelemmel a magyar gazdaságot kis nagy közép vállalkozásokat. Persze ne értsetek félre, lehet adót emelni, meg megszorítani (a végtelenségig), hiszen az autók is mennek benzin nélkül, mind a lejtőn lefelé. Ha ezt a magyar vállalkozások és cégek, multik felviragoztatására használja ki a kormány a jelenlegi helyzetet, le fogunk előzni több régió beli országot is. A multikat is kell segíteni talán egy ici picit jobban is, hiszen a magyar vállalkozásoknak idő kell még felveszik velük a versenyt, és addig csak úgy tudunkk szemmel átható eredményt produkálni.


2020. máj. 7. 18:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/103 anonim ***** válasza:
0%
Nem érzik, mert egy álomvilágban élnek, ahol csak rossz dolgok történnek az országban.
2020. máj. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/103 anonim ***** válasza:
69%

Imádom a fideszeseket, olyan egyszerű, naiv és bárgyú emberek, tehát most kapaszkodjunk meg, a kérdező szerint:

a kormány növeli a kiadásait, miközben csökkenti a tartozását, munkahelyet teremt és adót csökkent. Tehát pénzt oszt a közösből, amiben így még több is lesz.


Azt nem értem, hogy ezeket a pénzügyi bölcsek köveit, akik a mi kormányunk tagjai miért nem a Világbank vagy az IMF alkalmazza, fosnák a pénzt bemondásra.

2020. máj. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/103 A kérdező kommentje:
Igen válságban olyan dolgokba kell félteni, mint munkahelyek megmentése, és munkahelyek teremtése. Amint már mondtam, a segélyekkel, a megszorításokkal, és az adó emelésével csak lassítanák a kilábalást. Ha most ezt ezzel ellentétben megfogják, le előzzük a többi országot a végére. Ha nem világos, szólj, lehet 6szor majd jobban.megérted
2020. máj. 7. 18:50
 4/103 A kérdező kommentje:
Na jó. Nem félteni, hanem fektetni. *
2020. máj. 7. 18:50
 5/103 A kérdező kommentje:
de ha még így sem értenéd akkor megpróbáljuk így. Átmegyünk nagyon alacsony szintre, úgy fogom elmagyarázni mint a tanár a kisikolásoknak a matekot. Ha van 4 almám, abból valaki élvezesz 3 almát, hogy szétsza, neked marad 1 almád. Ugye illene vissza adni, de nincs miből, mert nincsen elég almafa. Ezért kell inkább almafát ültetni, hogy legyen miből vissza adni az almát, nem pedig a válság után ültetni azt, mert az még plusz költségeket számít fel, amire még több almát kell elvenni, és neked nem lesz mit enni, vagy hitelt kell felvenni, hogy eltessen am. Persze tudom, ahogyan mindenki tudjamit aztan vissza kell fizetni ami lassítja a növekedést... a Gyurcsányista szociálliberálisoknak nem megy az egyszerű logika sem pedig a matek.
2020. máj. 7. 19:13
 6/103 anonim ***** válasza:

Röviden a válasz:


- Azért, mert 2008-ban költségvetési válság is volt, részben a devizaadósság révén is.


- Azért, mert a 2008-as válság gazdaságra gyakorolt hatása a szabadpiacról gyűrűzött be, ráadásul a bankok útján, miközben a mostani válságot/leállást tudatosan a kormányok kezdeményezték a hitelező bankok működőképessége mellett.


- 2008-ig annyi eu-s forrást nem kaptunk összesen, mint 2011 egyetlen évében.


- Azóta több a multi az országban, amik biztosabb kifizetőhelyet jelentenek még ezekben az időkben is.


Ezeken kívül persze el kell ismerni azt, hogy a fidesz egy összetartóbb banda, jobban kooperálnak összességében és értek el eredményeket a gazdaság kifehérítésében is. A forintban való eladósodottság pedig nagyobb stabilitást hoz akkor is, mikor egyébként romlik a pénznemünk értéke. Ezen legalább tud "nyereséget" termelni az MNB a történet végén.


Amire utalni akartam ezekkel az az, hogy most kb. öszvért hasonlítunk össze egy lámával. Oké, hogy mindkettőnek 4 lába van és szőrös, de vannak különbségek. Példának okáért csak azért szántuk rá magunkat a forint adósságokra, mert egyszer már buktunk a devizákkal. Abban az időszakban fideszes önkormányzatok és vezetőpolitikusok is sorba vették fel ezeket a hiteleket és a fideszes jegybanki elnöknek ezzel nem is volt komoly gondja. El lehet képzelni, hogy ha valami csoda folytán nem estünk volna pofára akkor, akkormégis mi ösztönzött volna minket mostanáig a helyzet megváltoztatására. Szerintem nem sok minden. Vagy ha egyszer már munkanélküliség, akkor a multikon kívül azt is meglehetne említeni, hogy azóta százezres nagyságrendben utaztak ki magyarok külföldre és így egyszerűen eltűntek a statisztikából. Hátrahagyott munkahelyeiket értelemszerűen az addigi munkanélküliek feltöltötték.


De ha kitekintünk a nagy világban, akkor látjuk a világgazdasági konjunktúrát és összehasonlítási alapokat. 2010-ben az eu-s munkanélküliségi ráta 9,3%-os volt (3. negyedévi adat). Most 6,2%. Ez cirka 30%-os visszaesés (ami persze jót jelent) és csak azért nem több, mert közben a Görögök jelentettek egy államcsődöt és torzítját a statisztikát. Szlovákia, Horvátország, Románia, Lengyelország 40-70%-os lefaragást tudhatnak maguk mögött. Tudomásom szerint közmunkaprogram nélkül, ami nálunk 2,5-3 százalékpontos statisztikajavítást egyből bepasszintott.


Lényeg a lényeg a fidesz kormány nemcsak a lábát lógatta az elmúlt 10 évben, tényleg stabil lábakon áll most a gazdaságunk, de egyrészt hol van még ennek az aktuális válságnak a vége? Másrészt pedig hogyan szűrjük ki az összehasonlításból a tőlünk független tényezőket, úgymint világgazdasági konjunktúra, EU-s források, multik, gáz és olaj világpiaci értékváltozása? Sehogy.


Szóval szerintem inkább arra kéne koncentrálni, hogy a mostani helyzetnek megfelelően intézkedik e a kormány (nemzetközi összehasonlításban is akár) és elfelejteni a bukott baloldali összehasonlítást, mintha csak az lett volna az egyedüli alternatíva az elmúlt 10 évben.

2020. máj. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/103 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
Mindenki nagyon okos akar lenni, de valójában senki sem tudja, mit kellene tenni, mert ilyen jellegű válság még nem volt. Majd pár év múlva kiderül, kinek volt igaza.
2020. máj. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/103 anonim ***** válasza:
Csak nem lett rövid a válaszom, elnézést érte.
2020. máj. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/103 anonim ***** válasza:
100%

Ha már tanárt akarsz játszani próbálj meg nem szavakat meg betűket felcserélni, a magyar nyelv alapjaival a legtöbb három éves tisztában van.

Akkor én is lemegyek tanárba: van egy hordód fúrsz az aljára egy lyukat és közben mered le belőle a vizet, mi fog történni? Úgy van csökken a vízszint. Te meg azt magyarázod, hogy több lesz, remélem érted a hibát a gondolatmenetben.

2020. máj. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/103 anonim ***** válasza:

Az a probléma, hogy nem tapasztalom a bőrömön, hogy kezelve lenne a válság, vagy lenne munka...

Tudod hangzatos lozungokkal meg kék plakátokkal nem fogunk jól lakni. Ezt érzem.

2020. máj. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!