Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy Soros Gy. Örökké...

Igaz, hogy Soros Gy. Örökké fizetendő kölcsönt kínál nekünk & az EU-nak? Demokratikus ez?

Figyelt kérdés

Hallottam a TV-ben Kövértől, hogy Soros György az EU-t arra akarja rávenni, hogy a válság kezelésére vegyenek fől tőle, olyan hitelt, amit az örökkévalóságig fogják fizetni az országok. Gyerekeink és azoknak a gyerekei is, így biztosítva állandó jövedelmet bizonyos csoportnak.


Gondolj bele : minden intézkedés visszavonható. A kormányok nem hajtanak végre olyan intézkedéseket, amiket nem lehet egy későbbi kormánynak leállítania. A demokráciának így van értelme. Ha az emberek azt tapasztalják, hogy rossz egy kormány intézkedése, akkor leváltják és másik kormány visszavonja. Így történt ez a szoclib kormánnyal is.


De soha semmilyen örökké tartó intézkedést nem hoztak kormányok. Most valóban erre az antidemokratikus lépésre akarja Soros rákényszeríteni az EU-t & minket? Igaz ez vagy csak Kövér félreértelmezi?


2020. ápr. 26. 15:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A hír egyébként igaz de te jézus úr isten. Hogy lehet egy ajánlat demokratikus stb?
2020. ápr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Alex Fly ***** válasza:
26%
De legalább nem kell a feltételeit évtizedekig titkosítani, mint az Orbán által felvett orosz és kínai hitelek esetében...
2020. ápr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
22%

1. A pénzvilágban ne keress demokráciát, az csak a profitról szól.

2. Akár Soros, akár nem, nem a saját vagyonából kölcsönözi az 1000 milliárd eurót.

3. A pénzpiac 2000-szerese a világ GDP-nek. Az arany unciája 1913-ban 1$, volt, '44-ben 34, most meg 1700 táján.

4. A pénzlufiba nem pénz kell, hanem friss pénz, mert szelel ezer helyen. Ez az ötlet lényege.

5. Nem helyes pénzemberekre bízni a politikát, azt is milyen jól elhitették a politikusokkal, hogy 3% éves hiány az nem gond, amúgy is megfinanszírozzák... hát látjuk: majd minden állam el van adósodva.

2020. ápr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
47%

#5 "Ha pl. Magyarország adna ki 1000 milliárd forint értékben 0,5% kamatozású örökjáradék kötvényt, akkor 100 év múlva tartanánk ott, hogy kifizettünk érte 500 milliárdot, és az inflációról szó sem esett, ami folyamatosan értéktelenítené el annak a 0,5%-nak az értékét."

Komolyan elhiszed, hogy bárki is adna úgy pénzt kölcsön - mert a kötvény ezt jelenti - hogy nem akar abból hasznot szerezni? Hogy lenne olyan aki úgy adná oda a pénzét valakinek, hogy a saját életében annak még a negyedét is alig kapná vissza? Tényleg nem érted, hogy ez ÜZLET és nem jótékonyság?

2020. ápr. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 sörpocak ***** válasza:
39%

"Komolyan elhiszed, hogy bárki is adna úgy pénzt kölcsön - mert a kötvény ezt jelenti - hogy nem akar abból hasznot szerezni? Hogy lenne olyan aki úgy adná oda a pénzét valakinek, hogy a saját életében annak még a negyedét is alig kapná vissza? Tényleg nem érted, hogy ez ÜZLET és nem jótékonyság?"


Vegyél vissza az arcodból kisbarátom, nem csináltam mást a hozzászólásomban, mint lefordítottam Soros írását. 0,5% lett leírva, így 0,5%-kal számoltam. Nem kérek a gyűlölködés és kioktatás egyik formájából sem, csakmert a helyén kezelem a dolgokat és nem süllyedek le odáig, hogy bármelyik párt narratívája szerint alakítsam a véleményemet, vagy fordítsak le valamit.

2020. ápr. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

#16 Szerintem vegyél egy mély levegőt, és értően (!) olvasd vissza az én megjegyzéseimet és utána azt amit te írtál rá!

Kettönk közül nem én voltam lekezelő és sértő!

2020. ápr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
31%
A szokásos összeesküvés elmélet... A kérdező maga se érti mit ír. "így biztosítva állandó jövedelmet bizonyos csoportnak." - milyen bizonyos csoportnak biztosít állandó jövedelmet? Annak aki a hitelt adta? Úgy, hogy a hitelt marha sokára fogják neki visszafizetni? Illetve neki soha.
2020. ápr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 sörpocak ***** válasza:
54%

"Kettönk közül nem én voltam lekezelő és sértő!"


Szembesítenélek a metakommunikációddal:


"Komolyan elhiszed"


Mi alapján feltételezted, hogy én bármiben is hiszek? Lefordítottam egy szöveget, ennek nincs köze ahhoz, hogy én mit hiszek.


"mert a kötvény ezt jelenti "


Mi alapján feltételezed, hogy nem tudom mi az a kötvény és egyébként is miért érzed szükségét annak, hogy kiemeld a jelentését számomra?


"Tényleg nem érted"


Tekintve, hogy én csak lefordítottam valamit, nem volt mit nem érteni. Ezenkívül csak annyit fűztem hozzá a témához, hogy az értékpapírok kondíciói döntik el, hogy jobbak e másoknál. Kamatláb, törlesztés, futamidő, likviditás, elérhetőség stb.


"hogy ez ÜZLET és nem jótékonyság?"


Hol utaltam én arra, hogy jótékonyságról lett volna szó? Hol utaltam arra, hogy a kötvény nem egy üzleti instramentum? Miért érzed szükségét, hogy nagy betűkkel írd ki, miközben én csak egy példaadat alapján elvégeztem egy matematikai számítást?


Biztos nyersebb szavakat használtam én most azzal, hogy "vegyél vissza az arcodból" és azzal, hogy "kisbarátomnak" neveztelek, de felesleges és nyilvánvaló kötöszködésnek nem fekszem alá. Megvan a véleményem az olyan emberekről, akik a rossz híreket a postáson verik, esetedben a fordítón.

2020. ápr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 sörpocak ***** válasza:
"postáson verik el,"
2020. ápr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
#19 Szépen végigmentél azon a pár szón és lám-lám, tökéletesen látod hogy TE voltál lekezelő és sértő, nem én. Megpróbálod beadni, hogy egy szimpla írott szöveg 3 kérdése, mint "metakommunikáció" sértőbb lehetett, hiszen te beleképzelted - mint az a konkrét tahóság amit te le is írtál. Tedd. De ettől még a tény az tény marad, én kérdeztem, normálisan - te meg bunkó módon reagáltál. Ennyi.
2020. ápr. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!