Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van. Itt valaki akinek a...

Van. Itt valaki akinek a szakmája: IPARI TERMÉK- ÉS FORMATERVEZŐ MÉRNÖKI?

Figyelt kérdés
Szeretnék tőle a szakmával kapcsolatban egy két dolgot kérdezni..
2010. júl. 27. 20:12
1 2
 11/15 anonim válasza:
Én is gondolkoztam, hogy beadom ide a jelentkezésem, (oda vagyok az egyszerű minimalista stílusért főleg ezért a svéd ikea stílusért). Egy dolog tart vissza, hogy a mérnöki szótól elég férfiasnak tűnik ez a szak, és szerintem engem nem részesítenek annyira előnyben mint egy férfit/fiút:D (mert ugyebár én lány vagyok:D)
2013. febr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 tusi94 válasza:
Előző válaszírónak. Egyáltalán nem fiús szak, sőt a lányok nagy többségben vannak. :)
2013. okt. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Cosma Pekka válasza:
0%

Elég sok ismerősöm végzett ezen, meg én is látogattam néhány órát a Miskolci Egyetemen.

Én Egyetemi szintű Diplomát szereztem ( 5 éves képzés ).

Ahhoz képest ez hoki.

Mérnöki tudást elég alapfokon oktatnak ennek a szaknak a kereteiben.

Nem ez a célja, inkább a formatervezésre fekszik rá.

Szóval az utána biggyesztett Mérnök szó csak hab, nem nevezném teljes értékűnek, még félnek sem.

Elhelyezkedni konkrétan formatervezőként nehéz, mert nincs rá üres poszt.

Mérnöknek meg nem mehetszt, mert ezzel a tudással hamr kiderül, hogy hülye vagy.

Fizetés? Ez jó kérdés! Elég prónak kell lenni, hogy keress rendesen. Mérnöknek meg nem fognak tekinteni, mert nem lesz akkora tudásod, mint egy alap mérnök képzést végzett ember!

Az oktatott tárgyak nem vészesek, azért oda kell tennie magát az embernek!

2013. okt. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Nekem van ipari termék- és formatervező mérnök diplomám, a BME-n végeztem, jelenleg az ipari terméktervező mérnök mesterképzésre járok.

Arról, hogy hasznos-e a szak, kérdezzétek meg az autóipari beszállítókat, garantálom, hogy pozitív választ fogtok kapni. :)

Rendes gépészmérnöki fizetést lehet kapni ezzel a végzettséggel, a kötelező tantárgyak többsége a gépészmérnök hallgatókkal közös; matematikából, gépelemekből és mechanikából szigorlatot kell tenni, tehát nem művész képzés, de nem is feltétlenül "fiús" (csak hogy az egyik előttem szólót megnyugtassam). Én is lány vagyok, de műszaki beállítottsággal. Persze azért szükség van az esztétikai érzékre is ehhez a pályához.

(A kérdezés feltevőjének: nyugodtan írj nekem privát üzenetet, szívesen válaszolok a kérdésekre.)

2015. ápr. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Előző válaszoló vagyok, még annyit hozzátennék, hogy a BME képzését inkább azoknak ajánlom, akik erősebb reál beállítottsággal és műszaki érdeklődéssel rendelkeznek.

Aki inkább a művészi-formatervezői vonalon mozog, szerintem az Óbudai Egyetem képzésével jobban jár.

2015. ápr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!