Mit gondoltok arról, hogy a kormány kedvezményeket ad a diákoknak, egyetemistáknak?
Viszont ezek legyen véglegesek és ne ideiglenesek.
Ha hiszitek, ha nem, a magyar felsőoktatás feltételi még mindig kedvezőtlenek egy nyugat-európai országéhoz képest.
-Igazából nincs még egy ország a világon, ahol nyelvvizsga kell a diplomához.Olyan viszont van,hogy belsős egyetemi szigorlatot kell rakni szaknyelvből, viszont erre felkészíteni a diákot az egyetem dolga, szaknyelvi tárgyakkal.
-A legtöbb nyugati országban a felvételi nem ez a pontozgatós biszbasz, hanem motivációs felvételi elbeszélgetés van.A kemény szakokon, mint orvosi, gyógyszerész, állatorvos ott meg felvételi elbeszélgetés.
-A tandíjak és a diákhitelek feltételei is kedvezőbbek.Például, Németországban, Ausztriában az állami Fachhochschuléken 450-500 eur egy félév.Itt meg egy vidéki egyetemnek van képe egy félévért 300 ezer forintot elkérni műszaki, gazdasági szakon.
Szóval, a kormány ne tegyen úgy, mintha ezentúl imádkozni kellene a diákoknak hozzájuk.
Majd, ha olyan feltételeteket teremtenek, mint Ausztriában, Németországban.És ez nem csak pénz kérdése.
2#
Nyugaton még könnyebb bejutni.
És "érdekes" módon, magasabb az oktatás színvonala, több a diplomás.
Akkor menjél nyugatra ha ott olyan jó és olcsó a tanulás.
El kéne már felejteni ezt az állandó nyugatozát és azt nézni, hogy milyen rendszer volt itt 30-20-10 éve és ha romlik valami azon károgni de ha javul akkor meg örülni neki és nem leváltani olyanokra akik meg tudják ígérni a nyugati életszínvonalt de mikor kormányra kerülnek hirtelen kiderül, hogy megvalósítani már nem.
Kedves 4,
az oktatásnak a legfontosabbak között kell lennie.Megelőzve az egészségügyet és a sportot is.
"Igazából nincs még egy ország a világon, ahol nyelvvizsga kell a diplomához"
Lehet, hogy nincsen, de egyetemistaként mondom, de az országról állít ki szegénységi bizonyítványt, hogy mégis probléma. Én teljesen egyetértek vele egyetemistaként, aki még a nyelvvizsga előtt áll.
"Itt meg egy vidéki egyetemnek van képe egy félévért 300 ezer forintot elkérni műszaki, gazdasági szakon"
Ami eléggé olcsó, szembe egy külföldről érkező hallgatónak, aki ennek akár a dupláját is megfizeti.
"A legtöbb nyugati országban a felvételi nem ez a pontozgatós biszbasz, hanem motivációs felvételi elbeszélgetés van."
Megmutatnád, hogy te hol melyik érettségidben pontozgattál?
Illetve hol van olyan felvételi, ahol pusztán a szóbeli alapján felvesznek?
#2es vagyok, egyreszt eun belul te is konnyen felvetelizhetsz barmelyik altalad szimpatikusnak tartott kulfoldi egyetemre. Masreszt ha nyugat alatt amerikat is erted, ott olyan penzeket kernek tovabb tanulas cimen, h van aki tobb evtizeden keresztul fizeti vissza. A magyar oktatas szinvonalan van mit javitani de ahoz nem a kovetelmenyeket kell csokkenteni.
Egyetemunkon is megy a hoborges minden szarert, de latom, h a diakok hogyan allnak a tanulashoz es azt kell mondjam nem az oktatasi rendszerrel, hanem az emberek mentalitasaval van baj, raadasul amilyen kepessegekkel be lehet jutni, nem veletlen h rengetegen kibuknak, ami csak ezekkel az emberekkel kiszuras mert nekik se diplomajuk nem lesz, eveket veszitenek, es vissza is kell fizessek a kepzest, ilyen kibukasi szamok mellett nem csokkentenem az elvarasokat.
Kedves 7,
"Lehet, hogy nincsen, de egyetemistaként mondom, de az országról állít ki szegénységi bizonyítványt, hogy mégis probléma. Én teljesen egyetértek vele egyetemistaként, aki még a nyelvvizsga előtt áll."
Miért is?
Mondjuk ha valaki nem olyan vonalon tanul tovább,hogy nem kell neki nyelv?Mondjuk óvónő lesz?Ha őt érdekli a nyelv vagy kell neki később, akkor majd megtanulja, ha akarja.De, ne erőltessük rá, ne szívassuk vele.
"Ami eléggé olcsó, szembe egy külföldről érkező hallgatónak, aki ennek akár a dupláját is megfizeti."
Nem olcsó.Állami egyetemről van szó, nem egy puccos privát egyetemről, ami londoni gyakorlatot szervez,látogatást a Cernbe meg high-tech eszközöket biztosít.
Németországban, Ausztriában egy állami egyetem egységesen, országszerte 150-160 ezer forintnak megfelelő euróba kerül.
"Megmutatnád, hogy te hol melyik érettségidben pontozgattál?
Illetve hol van olyan felvételi, ahol pusztán a szóbeli alapján felvesznek?"
A legtöbb nyugat-európai egyetemen úgy megy a felvételi, hogy van egy érettségid, azaz alap.Utána jelentkezel és kapsz időpontot felvételi elbeszélgetésre.
De, hogy ne menjünk messze, Csehországban, Szlovákiában is így megy.Ott az egyetemeknek akkora az autonómiája,hogy maguk döntenek a felvéltei követelményekről.
Nincs az a kommunista centralizálás, mint nálunk.
8#
Nyugat alatt Nyugat-Európára gondoltam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!