A Kormány miért nem engedi a közgazdászokat kezelni a válságot, miért tartja őket pórázon?
talán mert a felelősség a kormányé így a döntés joga is
a bukott baloldal "szakemberei" meg egyszer már sikeresen félrekezeltek egy válságot
a kurmány hallgasson bárkire is, aki ért hozzá?
MEG MÉG MIT NEM!!
Ez kb annyira valid kérdés, mint amikor az ellenzék követeli a teljes kijárási tilalmat, de amikor megkapják a felhatalmazást annak meghozatalára, akkor csak pár látszatintézkedésre futja. Nyilván felelősség nélkül könnyű populista lózungokat kiabálni a nagyvilágba, de amikor a te felelősségeddé válik a populista hülyeség hatásainak a jövőbeli kezelése, akkor egyből nem tűnik jó ötletnek.
Egyébként én is közgazdász vagyok, és a kormány eddig a véleményem szerint meglepően profin kezeli a helyzetet, nyilván az a célja, hogy mielőbb visszaterelje az embereket a munkába, de Magyarországon ezt másként nem is lehet. Gondold el, ha most mindenkinek teljesítmény nélkül elkezdenék osztogatni a fizetése 80%-át, akkor egyrészt a költségvetés kiadási oldalát megborítanák, másrészt, aki eddig dolgozott, az is inkább otthon maradna, vagy a parkokban hesszelne, illetve a virushelyzet lenyúlását okozná, mert olyan emberek sem lennének hajlandóak visszamenni dolgozni, akikre kvázi veszélytelen a COVID.
A válságkezelés első sorban politikai kérdés. A politikus a következő választáson is nyerni akar ezért olyan döntéseket kell meghoznia, hogy ne bukja a választást.
50% válság kezelés 50% pártpropaganda, bár lehet, hogy az arányok mások. De a párt közgaszdászai megmondják a frankót.
Mert a fidesz irtózik a szakértő kormány gondolatától is - hiszen pillanatok alatt derülne fény minden mutyira.
Ezért csak és kizárólag jó pártkáderek kerülhetnek bármihez közel - az, hogy kb. xarhoz sem értenek nem szempont. Úgyis csak annyi a feladat, hogy a főnök utasításait kövessék.
# 3
Még tiszta szerencse, hogy ilyen marhaság még csak ötlet szintjén sem merült fel. Az volt a javaslat, hogy AKIK TOVÁBB TUDNAK DOLGOZNI, ott az állam vállaljon át német példára X%-ot a bérből a közvetlen válság végéig, hogy könnyítse és életben tartsa a cégeket és megmentse a munkahelyeket.
E helyett mit csináltak? Hoztak egy olyan látszatintézkedést, amivel:
- Megkötik a cégek kezét, mert betiltják a leépítéseket
- Nem támogatja a távmunkát (ami az egyik legfontosabb szempont lenne a karantén miatt...), sőt, konkrétan tiltja
- Csak a részmunkaidős dolgozók bérébe száll be, annak is csak a töredékébe
Ez az intézkedést károsabb, mintha semmit nem csináltak volna.
Ha ez szerinted egy tök jó gazdaságvédelmi döntés volt akkor te nem közgazdász vagy, hanem ügynök...
A közgazdászok, illetve a mérnökök többsége alkalmatlan lenne a politikába.
Azért, mert szélsőségesen racionálisak, csak a számokat nézik.Viszont a politika, egy ország irányítása többről szól, mint a számok bűvölete.
Egy közgazdász kiválóan képes irányítani egy multinacionális vállalatot vagy annak részlegeit, de egy országot nem ugyanúgy kell irányítani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!