A Kormány miért nem engedi a közgazdászokat kezelni a válságot, miért tartja őket pórázon?
"A közgazdászok, illetve a mérnökök többsége alkalmatlan lenne a politikába."
De a politikusok nagyrésze se kompetens gazdasági kérdésekben.
- Nem támogatja a távmunkát (ami az egyik legfontosabb szempont lenne a karantén miatt...), sőt, konkrétan tiltja
Ezt hol hallottad, vagy olvastad? Mert már hetek óta távmunkában dolgozik az, akit lehet távmunkában foglalkoztatni. Akikről te beszélsz, azok nem tudnak távmunkában dolgozni. Ha ezekre az intézkedésekre hivatkozva nem engedi a főnököd a távmunkát,akkor valójában nem bízik benned.
"az érintett szektorokban az adók, és járulékok jelentős részének az eltörlése az szerinted mi?"
nagy büdös semmi. Csak gondolkodásra kellene használni a fejedet azon kívül, hogy ne csússzon a szemedbe a sapka.
De hozok akkor egy saját példát, hogy megértse mindenki: 55-ös TESZOR (vagyis szálláshely szolgáltatás). Van egy hónapja 0 azaz nulla vendégéjszakád (meg mindenkinek, lévén most aztán senki nem nyaral és üzleti utak sincsenek). Van 5 alkalmazottad. Nem kell utánuk és magad után járulékot fizetni - hurrá. A bérüket miből fizeted ki, ha 0 ft a bevételed? Mert az továbbra is ki kéne, semmiféle kedvezmény nincs rá? Egyáltalán, mégis mit kezdesz az alkalmazottakkal, amikor 0 vendégéjszaka van és nincs mit tenni? Semmit. Ha pedig elbocsájtasz 5 alkalmazottat akkor sem kell járulékot fizetni meglepő módon, sőt, akkor bért és semmi egyebet sem. Szerinted mit lépnek a szállásadók? Kettőt találhatsz.
Az adó és járulékok eltörlése kevés kivételtől eltekintve SEMMIT nem segít azokon a szektorokon, akiket lenullázott a karantén. SEMMIT. Sorolhatnám a végtelenségig, Taxis (0 fuvat, semmit nem segít, hogy nem fizet KATÁT), Vendéglátás (0 vendég, semmit nem ér vele, hogy nem fizet járulékot), Sportpályák (semmit nem érnek vele, tilos kijárni, 0 vendég van), stb... Igazi semmitmondó látszatintézkedés.
"+Illetve a kieső munkaidőre járó bér 70%-ának a kipótlása? "
Ezt már leírtam az előző hozzászólásban amire reagálsz. Az a 70% nem 70% a valóságban, hanem a félmunkaidő max. 70%-a, vagyis a teljes bér 35%-a. A maradék 65% a munkaadót terheli továbbra is. Az is csak május 1-től (már aki kibírja), csak azoknak akik addig nem mennek csődbe, csak olyanoknak, ahol részmunkaidőbe folytatódik a munka, továbbra is a munkahelyen töltik az időt mondjuk otthoni munkavégzés helyett, ami abszolut logikus lenne ha a munka otthonról is végezhető és NEM JÁR automatikusan, hanem MEG KELL PÁLYÁZNI. Ez az a megoldás, ami egy maroknyi cégen segít és kb. semennyi munkahelyet nem ment meg.
# 13
A kormány bértámogató mentőcsomagjáról beszélek. Senkit nem érdekel, hogy mit csinálsz hetek óta, hiszen eleve ezt tegnap előtt jelentették be és május 1-től él és ezek szerint a te céged nem is fog kapni semmiféle bértámogatást utánad.
#18. Ha az elmúlt évek Magyarországából indulunk ki, akkor igen elvárható.
Amúgy a gazdaságvédelmi intézkedések is azzal kezdődtek, hogy a jó hónapot záró kereskedelmi boltokra új adót vetnek ki.
"A Kormány miért nem engedi a közgazdászokat kezelni a válságot,"
Te tényleg azt hiszed hogy a miniszterelnök egy személyben vagy a nem-közgazdász miniszterek, mint kormány, találják ki a gazdasági intézkedéseket? Ne válaszolj, értem, hogy azt hiszed! Nem így van. Varga Mihály közgazdász. Bártfai-Mager Andrea közgazdász. Szíjjártó Péter is a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen diplomázott. A Nemzeti Bankban nem feltételezem hogy gépészmérnökök vagy orvosok hoznák a döntéseket, ahogy a pénzügyminisztériumban sem.
Mi kell neked ennél több?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!