Az EU miért nem ad pénzt a járványra? Miért csak keletről érkezik segítség?
Azt hallani a "független" médiából, hogy folyamatosan érkezik pénz Brüsszelből. Maga Cseh is lenyilatkozta. Ezzel szemben a valóság az hogy még egyetlen forint sem jött brüsszelből. Orbán Viktor a reggeli rádió interjújában cáfolta ezeket a híreket.
Az EU-ból még nem segített a járványal kapcsolatban. A Türk tanács segített és Kínából vettünk légezetetőket, maszkokat németből meg sem érkezett semmi. Volt egy 2k Mrd-os csomag az EU-ba, amit lehívhattak azok a tagállamok, akik még nem voltak képesek lehívni a pályázatokat, de ez ránk nem vonatkozik, mert a kormány - egyébként nagyon helyesen - minden lehívható összeget elvitt Brüsszelből. Gyakorlatilag a hétköznapokban ez azt jelenti, hogy az EU egy forinttal sem segített nekünk. Ha együttműködő tagok vagyunk már régen felmerül a kérdés miért is nem segítenek onnan?
"Az EU most sem segít. Azok az országok, akiknek nem volt kompetenciája lehívni a támogatásokat - szerencsére a jó kormányunk miatt nekünk volt- azok kapnak most a maradékból. Mi pedig hoppon maradunk."
Már bocs, de miért kell heccelni az embereket hamis dilemmák és kompozíciók alapján?
1. Az EU-s források lehívásának ütemezése nem kompetencia, hanem döntés kérdése. Az, hogy mi a 2018-as választások előtt lekötöttünk/elígértünk minden összeget, azt annak a kockázatával tettük, hogy feladjuk az EU-s források likviditását. Ez egy döntés volt, ahogy az is egy döntés, hogyha 7 évből áll egy költségvetési ciklus, akkor 7 évre leosztva, egyenletesen döntünk majd a források sorsáról, aktuális igényeink szerint.
2. Az EU a költségvetési ciklusa végén jár, az országok egy része már lekötötte a forrásait, a britek, akik eddig nettó befizetők voltak most lépnek ki stb. stb. Egész pontosan. De nem a választ kikerülve! Egész pontosan mit is vársz el most az EU-tól?
3. És ha már megfogalmaztad az elvárásaidat, tegyük fel azt a kérdést is, hogy miért mi? Nálunk sokkal súlyosabb állapotban szenvedő országok is vannak, az elmúlt években pedig kiemelkedőek voltunk abban, hogy mennyi forrást kaptunk az EU-tól:
4. Egyébként megjegyzendő, hogy ezek a lekötések sem feltörhetetlenek. Tiborcz szerződései is eleinte uniós finanszírozással futottak, aztán inkább átvette őket a kormány. Ezt most is bármikor megtehetnénk, kispadra ültetve néhány beruházást (játszótértől kezdve, sportpályán át, útépítésik...amire eredetileg ment volna).
21
Hogy mit várunk az EU-tól?
Azt azért mindenképpen, hogy NE csendesóceáni, afrikai, stb országoknak adjon segélyt-támogatást pont most.
Meg azt is, hogy a gyagya semmire nem jó aktivistáik maradjanak veszteg az uszításaikkal. (Attól függetlenül, hogy a hazai díszpintyeink adják alájuk a lovat.)
"Mind a ketten ugyanazzal az eszközzel élnek, mégpedig a költségvetési átcsoportosítással. Nem véletlenül posztolt olyat Orbán Viktor, hogy már dolgoznak az új költségvetésen."
Az EU.nak 7 éves költségvetése van, melynek az utolós évében vagyunk!
Orbán átcsoportosít, de nem a Tiborc kikötőfejlesztését veszi el és nem is a Mészáros vasútépítését tolja el egy évvel, hanem az önkormányzatoktól vesz el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!