Kiszámolta már válaha valaki, hogy a 2020-ban durván 22 ezer milliárd forintos éves állami költségvetési kiadás mennyibe kerülne szociális kiadások nélkül?
Tehát ugyanezen a színvonalon fenntartani egy ekkora alapterületű 9 milliós lakosságú országot betonutakkal, infrastruktúrával, közvilágítással, stb. (természetesen közbeszerzési lopások nélkül ebből is lehetne lefaragni).
Tehát ha MINDEN állami osztogatás megszűnne.
#10 "Az egyetlen épkézláb érv az állam mellett pont az szokott lenni, hogy az infrastruktúrát nem lehetne piaci alapon működtetni, meg rendőrség, EÜ, tűzoltóság, katasztrófavédelem és hasonlók is csúnyán elvéreznének piaci alapon. "
Igen. De ezeket meg lehet oldani nonprofit cég alapon.
Ami hiányozna belőle az a társadalmi szolidaritás - hogy az állam adjon támogatást pl. a diákok, öregek közlekedési költségeihez. Attól mert cég még nem kell hogy piaci alapon működjön.
"Innentől mindenki döntse el maga, hogy akkor vagy gazdagabb, ha egy 3 milliós házon van 2 milliós jelzálog, vagy ha egy 50 milliós házon van 20 millió. Ami 10x annyi!"
A példád éppen ezért nem is jó az államadósságra. nem egy meglevő tulajdont terhelő hitelről van szó hanem a bevétel és adósság arányáról.
Mert tényleg nem mindegy hogy azt nézed-e hogy az éves jövedelmed 70%-a az adósságod és az lett 75% vagy 65%, avagy úgy nézed hogy előző évben 200 ezret kerestél és ahhoz képest volt az adósságod 140 ezer, vagy hogy most 300 ezret keresel már és abból tartozol 225 ezerrel vagy 195 ezerrel.
Nem létezik olyan, hogy nonprofit cég vagy nonprofit alapítvány. Olyan létezik, hogy erre szakosodott könyvelők másképp számolnak, mint profittal működő cégeknél.
Értsd: Ezekben is megy a korrupció ezerrel. Sőt! Minél nagyobb, minél több ember dolgozik benne, minél több ága van, annál inkább kontrollálhatatlan még abban az esetben is, ha amúgy (ami szintén ritka mint a fehér holló) a vezetőség talpig becsületes és nem csak annak mutatja magát.
Kórházakban sem azért nincs sem vécépapír, sem evőeszköz, mert ezek a legdrágábbak, hanem mert az egyiket folyamatosan eltüntetik, a másikat meg ipari mértékben lopják haza a dolgozók. Meg ha ingyen van, akkor azzal törölnek fel mindent. Ha ki van porciózva (annyira nem lehet), akkor is azok élveznek elsőbbséget, akik jó helyen vannak az elosztási láncban.
Ha már két ember van, azok nem értenek sok mindenben egyet. Az egyik mindig a villanyt kapcsolgatja, a másik kiszámolja, hogy a LED nem fogyaszt sokat, de ha 18 fokban alszanak akkor többet spórolnak, attól meg a másik prüszköl... Van egy nagyon szép régi mondás is: Közös lónak túrós a háta.
A "ha megfizetnék" meg csak egy bullshit érv. Mindig lefelé könnyebb az út. A becsületes emberből tudnak bűnözőt csinálni, de a bűnözőből becsületeset visszacsinálni már csak nagyon komoly munka árán, ha egyáltalán lehetséges. Ha a bizalom eltörik, megragasztani újra nem lehet.
Ettől függetlenül tényleg meg kéne fizetni, de ez akkor sem érv a lopásra.
"Ami hiányozna belőle az a társadalmi szolidaritás - hogy az állam adjon támogatást pl. a diákok, öregek közlekedési költségeihez. "
1. Szolidaritást soha nem lehet erőszakkal kikényszeríteni. Az ellenkezőjét viszont annál inkább, mikor olyanokról beszélnek az emberek, hogy állítólag a koronavírus csak az öregeket öli, legalább kevesebb megy a nyuggerekre és többet kapnak a fiatal egyetemisták, hisz bennük van a jövő.
2. Az állam csak abból tud osztogatni, amit másoktól beszed. És akkor egy kérdés: Ki tudja jobban beosztani a pénzedet? Másvalaki, vagy te saját magadnak? Mert ha az a válaszod, hogy más, akkor nyugodtan odaadhatod akár nekem is, beosztom én is szívesen a TE, kemény munkával megkeresett pénzedet.
3. Nagyon kényelmes a politikusoknak egy olyan rendszer, ahol agyhalott, államfüggőként tartják a birkákat, mert csak annyi erőfeszítést kell tenni, hogy 4 évente a kampányhajrában szintén SOK MILLIÁRDOT ELPAZAROLVA teleplakátolják az országot, osztogatnak, műsorokat szerveznek és az egyik Sorosozik a másik meg Mészáros Lőrincezik. Meg vannak még főleg kis pártok olyan ígéretekkel, hogy előbb lesz ember a Marson, minthogy azok megvalósíthatóak legyenek.
Ugyanaz nagyban, mint kicsiben az a családi idill, mikor a férfi megkeresi a pénzt és az asszony osztja be. De azért annyira mégsem, mert ezt önként választja az ember, az adózás alól meg nem lehet kibújni.
Ráadásul a szolidaritással vigyázni kell, mert nagyon könnyű átesni azon a ponton, mikor az ÖNHIBÁJÁN KÍVÜL rossz helyzetbe került emberekről hirtelen átugrunk és gyengeségi versenyt hirdetünk, ahol minél nyomorultabb(nak mutatja) magát valaki, annál jobban meglágyítja a szíveket.
És erre a média is előszeretettel ráerősít.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!