A kormány tényleg azt szorgalmazza, hogy kevesebb legyen a diplomás és inkább több szakmunkás legyen?
Szerintem mindenkinek a magánügye, hogy minek akar tanulni és mivel akar foglalkozni, az államnak ehhez semmi köze. Aki nem melós típus, azt nehéz lenen rávenni, hogy falat vakoljon, vagy hordja a malteres vödört..:D
Én se nem iszom, káromkodni se szoktam és a szüleim se szakmunkásnak szántak, szóval én egyetemre fogom menni az tuti..;)
"Szerintem mindenkinek a magánügye, hogy minek akar tanulni és mivel akar foglalkozni, az államnak ehhez semmi köze."
Jó, de akkor a dipicsíra tartsa is el magát, nem menjen segélyért az államhoz és ne élősködjön az adófizető hasznos állampolgárokon.
"Én se nem iszom, káromkodni se szoktam és a szüleim se szakmunkásnak szántak, szóval én egyetemre fogom menni az tuti..;)"
Jaaa, hogy a szülők tartanak el még akkor is amikor az egyetemen héderelsz egy büfészakon? :)
"Azért elég durva látni, hány frusztrált diplomásgyűlölő van itt is."
Semmi bajom a diplomásokkal, de ha bármi problémájuk van amihez szakmunka kéne, akkor okoskodják ki a megoldást maguknak. Hiszen azért járnak egyetemre.
Nem kérdező, a kormány azt szorgalmazza, hogy minél több ostoba ember legyen. Az nem érdekli, hogy valaki szakmunkásként vagy diplomásként hülye. Az viszont zavarja, ha valaki akár szakmunkásként akár diplomásként átlátja a disznóságait.
Néhány egyéb felvetésre.
A külföldre távozás (mindegy ki, tanulatlan, szakmunkás vagy zseni tudós) oka egyetlen dologban fogalmazható meg: az az ember nem tudja kielégíteni itthon az igényeit, mert nem hagyják neki. Sokféleképpen lehet nem hagyni. Mindenesetre úgy gondolja az illető, hogy külföldön hagyni fogják.
Az #5 válaszoló nem tudja, mi a program szó jelentése. Ha a diploma semmire se jó, az a kormány programjából következik.
Itt kommentelőktől nem várom el (már, mert egyébként elvárható lenne), hogy tudják, mi a munka fogalma. És hogy a munkának mi köze van az értékteremtéshez. Két dolgot azonban megjegyeznék. 1. A külföldre távozók miatt nő az itthoni „hasznos” emberek száma. Ezért rohanunk a végromlásba. 2. A diplomások majd csak kiokoskodják a megoldást. Na de a „hasznos” ember mihez kezd, ha beteg lesz, megbukik a gyereke, vagy kiderül, hogy így télen két napig nincs áram a panellakásában? Megmondom: nyomorog és éhen hal. Mint most is. Annak a sok lakás nélküli utcai embernek a zöme egykor mind hasznos ember volt.
#10-hez: A munkahelyeket szervezkedéssel lehet rávenni. Több, mint 100 éve kitalálták és elég eredményesen használják. Az azonban nem várható el a munkahelyektől, hogy a szervezkedést megszervezzék. Speciálisan Magyarországon van még egy módszer, bár ehhez még inkább szervezés kell. Előbb kell távolítani a munkabéreket mesterségesen alacsonyan tartó kormányt (különben a multi nem lenne itt), utána meg kell tanulni 300 ezernél sokkal több értéket előállítani. Másutt is így csinálják.
A nyugat egyébként ki tudja termelni a szakmunkásait. Csak a nyugati ember ebből már összegyűjtött annyit, hogy megengedheti magának, az alja munkát végezze más. Pont hogy az oktatás jó náluk, de csak magas szintet művelnek többnyire.
Félreértett panel, hogy a tanulás magánügy. Soha sehol nem az. A tanulási irányokat az állam úgy szabályozza, hogy azokat a területeket, ahol ember kell, propagálja és jobban megfizeti. Ettől a tömeg oda megy tanulni. Ezért volt például az 1950-70-es években annyi bányász. Az államnak abba nincs joga beleszólni, hogy ha már akarsz valamit, azt ne tehesd. De az a te felelősséged, ha semmire se jó pályát választasz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!