Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más demokratikus országokban...

Más demokratikus országokban is a kormánypárt végzi a törvényhozást mint nálunk?

Figyelt kérdés
A törvényhozás máshol nem úgy működik, hogy azt a hozzáértő jogi szakemberek (jogászok, bírók, ügyvédek,stb) végzik és azután kerül előterjesztésre a kormány elé? Nálunk a politikusok kedvükre alakítgatják a törvényeket, jogszabályokat a saját érdekeiket nézve. Ez így nem vet fel bizonyos aggályokat a demokratikus jogállamiságra nézve?

2019. okt. 29. 00:35
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
A poltikusok többsége jogász.
2019. okt. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Minden demokratikus országban a kormánytöbbség végzi a törvényhozást. A demokratikus országok így működnek. Más demokratikus országokban sem bírók, ügyvédek készítik a törvény-előkészítést. Sőt, a hatalmi ágak szétválasztása okán bírók eleve nem is bírhatnak törvényhozó hatalommal. A demokráciákban a választók - ha a törvényhozók nem jól végzik a munkájukat-, majd jól leváltják őket. A demokratikus jogállamiság fogalma nem az, amire te gondolsz.
2019. okt. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Pont az a baj, hogy a politikusok többsége jogász. Lehet, hogy a jogszabályokhoz, meg a szöveg kifacsarásához jól értenek, de az esetek többségében halvány lila fingjuk sincs arról a témáról, amiről éppen törvényt hoznak.

A különbség, hogy értelmes országokban szakmai szervezetekkel, szakértőkkel egyeztetnek egy törvényjavaslat előtt, itthon ez "nem divat". Meg is látszik.

2019. okt. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Egy normális országban van a törvénykezésnek egy kialakult, bevált folyamata.

A törvényalkotás szükségességét felvető szervezetek megfogalmazzák, hogy mit és miért szeretnének, és a hatályos törvény miért nem megfelelő?

Aztán a képviselők ezt formába öntik, és a szakértőkkel hatástanulmányt készítettnek. Ezeket terjesztik az törvényalkotó országgyűlés elé. Aztán azt vagy megszavazza, vagy normakontrollt kér. Ha minden összeáll, akkor még a köztársasági elnökön is át kell mennie hogy hatályba lépjen.

Magyarországon ez sem működik normálisan: egy fidióta csóka felébred (pl. Rogán Tóni) aztán leül törvényt alkotni, amit bevisz, felolvas és az agymosott, megfizetett képviselők megszavazzák. Hatástanulmány nyema.

Aki ezt jogállamnak hiszi, annak gőze sincs hogy milyen kritériumoknak kell(lene) megfelelnie egy jogállamnak?!

2019. okt. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!