Sokaknak mi a problémájuk azzal, hogy Budapest-központú az ország?
Szerintem teljesen jó megoldás, hogy minden itt van egy helyen. Az ember mindent megkap, ami kell neki.
Én egy 180 fős faluból költöztem ide, a XIII. kerületbe és az életem mérföldekkel jobb lett. Inkább pont arra kellene koncentrálni, hogy a fiatalok ide tudjanak költözni a falvakból, ahol nincsen semmi, csak punnyadás és vegetálás. Azoknak a falvaknak amúgy sincs túl sok értelmük, hacsak nem az ember 50 évvel ezelőtti színvonalon akar élni, de hát ott meg ki akar? A szülőfalumban se kocsma, se bolt. A falvaknak lejárt az idejük, egy túlhaladott településforma.
Persze az igaz, hogy most nagyon magasak a lakás és albérletárak, de nekem szerencsém volt, mert az egyik rokonom akciósan adja ki nekem a saját lakását. De ha több lakás lenne Budapesten, akkor lemenne az áruk is és többen jönnének ide élni.
Azt nem kéne elfelejteni hogy Budapest sehol nem lenne ha nem lenne a környező vidék. Kezd újra helyreállni a rend, a Trianon hirtelen területveszteség miatt Budapest túl fontos lett, körülbelül 1 millió körüli népesség lenne az ideális ilyen országos népességletszam mellet.
Inkább a vidéki térségeket kéne erősíteni, ami pont hogy ellatjá Budapestet munkaerővel, árukkal, egyebekkel.
Hiába kulturálisan kiemelkedő város, amelyik többet érdemelne, de ilyen országhatárok mellett nem lehet álmodozni ilyenekről.
Már megint az az elmeroggyant aki be akarja dózerolni a falvakat, mert hát a szent budapesten minden milyen jó, és az nem jut el a kis felfogásáig, hogy esetleg vannak akik kifejezetten szeretnek falun élni, és tudnak is anélkül, hogy kismillió bolt meg pláza stb kéne a boldogságukhoz?
Egyébként volt egy politikus, hasonló próbálkozásokkal, igazi sikertörténet volt, főleg a vége, úgy hívták Ceausescu.
#4 ez nem elmeroggyantság, elég a falvak korfáját megnézni, és könnyen belátható, hogy már a pár ezer fős települések is a fiatalfelnőttek számára gyakorlatilag nem léteznek, belátható időn belül elnéptelenednek, és egyre több szellemfalu lesz. A földterület pedig értékes, úgyhogy célszerű megszabadulni tőlük.
És tudod ki nem akarta bedózerolni a falvakat? Sztálin. Na szégyelld magad.
Az még nem esett le, hogy van egy olyan része is, hogy esetleg az emberek szeretnek falvakban élni, és nem akarnak városban?
Nem mellesleg megnézném egy városi mit csinálna a boltok stb nélkül, krumplit meg paprikát termeszt az erkélyen? Tart pár kacsát a szobájában vagy a kádban?
Lehet egy faluban nincs 500 bolt meg 300 mozi és gyorsétterem, de életképességben messze más kategória, arról meg inkább ne is beszéljünk, hogy mi abban a jó ha egy büdös, szmogos paneldzsungelben él az ember.
Nem falvakban terem meg az import kínai csirke, de a magyar sem. Lehet, hogy te az erkélyen termeszted a krumplit, és azért van ilyen jó rálátásod, hogy a városi krumpli nagyobbra nő, mint a falusi, de 1 hektár termőföldet tudsz venni 1 millióért falu nélkül is. Aki van ismerősöm, az mind városból jár be mezőgazdasági munkát vállalni. Ennek az az oka, hogy a falvakban nincs semmi, kezdve akár az általános iskolától a normális orvosi ellátáson át a közlekedésig bezárólag semmi. Tehát a mezőgazdasághoz is jobb a város.
Én is falun nőttem fel, ott már senki sincs, leginkább csak nyugdíjasok és cigányok. Az agglomeráció és egy alföldi falu között csak annyi a különbség, hogy az agglomerációban van minden, a faluban meg legfeljebb csak trágyaszag.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!