Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetek tisztában a...

Hogyan lehetek tisztában a politikai pártokkal?

Figyelt kérdés
Gazdasági tanulmányokat folytatok jelenleg, azonban elengedhetetlennek találom, hogy ismerjem a politikai helyzetet Magyarországon, a tanáraim is szerepet játszanak/ játszottak benne. Aki jártas a politikában, hol tett szert az ismeretre?

2019. okt. 9. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Neten, lehetőleg nem a hazug kormánymédia oldalain.
2019. okt. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
Úgy, hog kerülöd :) Gazdasági statisztikákat böngészve jobban fogod látni, mi a valós helyzet.
2019. okt. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Huhh, kemény fába vágtad a fejszédet! Nem lesz könnyű objektív képet kapnod, a kormány bitorolja a médiát, nem tetsző hangokat cenzurázza.


Kiindulásként próbálj rákeresni Észak-Koreára és Kolumbiára. Arról talán több anyag található. Miután ez megvan, utána neten, blogokból tájékozódj, de légy nagyon körültekintő. Az újságírók sem mernek megírni mindent, pláne hogy független médium alig-alig akad.

2019. okt. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A magyar politikai helyzetet úgy láthatod a legtisztábban, ha kimégy az emberek közé. (A nemzetközit akkor, ha kicsit érettebb leszel és többet látsz a világból.)


Falvakba, kisvárosokba, városok peremkerülteibe. Leülsz és beszélgetsz emberekkel, vagy csak ülsz és figyelsz. Buszon, vonaton, bárhol. Mindig nyitott szemmel jársz és megpróbálsz elfogulatlan lenni. Csak azt nézed, hogy mi van eredményként: mi épült, mi nem, mi fejlődött, milyen lehetőségek vannak, mennyire szabad megszólalni, mennyire jó valahol levegőt venni. Az aktuális lieblingnek utána nézel minden lehetésges helyen - nézd meg kicsoda, hol végzett, mennyit tud. Itt csak a tényeket.


Minden más süket lózung. Külön tudomány van arra, hogyan játsszunk demokráciásdit. Ha az eszedet használod és mersz és tudsz szabadon gondolkodni, akkor nem tud senki megvezetni. Ehhez elsősorban olvasni kell, kisgyerek kortól kezdve, klasszikusokat. Ők az alap. Ők megtanítják neked azt, hogy milyen a mindenkori hatalom és annak fonákságai.


A tanáraid zöme ma úgy meg van félemlítve, hogy teljesen torz képet festenek a politikai pártokról. Nem is mondhatják el azt, amit szeretnének, vagy ahogy ők maguk gondolkodnak, mert féltik az állásukat. Ám a vizsgán te sem mondhatod el azt, ahogyan gondolkodsz, mert attól is félnek, hogy valaki meghallja, hogy mit ENGEDNEK meg vizsga címén, milyen szabad gondolkodást, és akkor is repül az állásuk.


A pártok is mindig emberekből állnak. Ha jól ismered az embert, a lélektant, a tömegmanipulációt, akkor jól látod a dolgokat. De ezt sem szokta az ember egyetemistaként elsajáítani, még zseniként sem. Van, amihez élettapasztalat és idő is kell.

2019. okt. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 meszike91 ***** válasza:
Nézd hogy mit mondanak és csinálnak a pártok!
2019. okt. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sok hülyeség helyett amiket mondtak, egyszerűen nézz utána a tényeknek és a valóságnak. Nem az számít hogy mit gondol vagy mond Gizike Kistakaros piaca felé a buszon vagy hogy mit beszélnek a romkocsmában egymás között a fotelforradalmárok. Az számít hogy valójában mi történt. Ne véleményeket hanem tényeket nézz meg.

A legegyszerűbb és leggyorsabb ha nekiállsz az 1990-es rendszerváltástól olvasni a wikipédia oldalait és mindent elolvasni ami hivatkozásképpen ott szerepel. Kezdve az egypártrendszertől, az 1980-as évek mozgalmain át a pártok alakulásáig, majd mehetsz szépen sorban a parlamenti, önkormányzati választások eseményein, egy-egy ciklus történésein, NATO majd EU kampányokon át, a népszavazási kezdeményezésekkel egészen napjainkig.

A wikipédia nem szentírás, nem is teljesen elfogulatlan, hiszen hétköznapi emberek szerkesztik, viszont nem egy ember írta - vagyis nem egyoldalú a megközelítése. Zanzásítva az elmúlt 35 évet viszonylag rövid idő alatt megismerheted annyira, hogy már tudd mit szeretnél jobban megismerni belőle.

A tanárok szintén a maguk nézetei, szempontjai szerint mutatják be a dolgokat - én is így tennék ha én mondanám el neked ahogyan látom a történéseket. Neked kell ezért utána nézned a tényeknek és kialakítanod azok ismeretében a saját véleményed. Akkor már el tudod majd dönteni hogy valaki másnak a véleménye csupán vélemény vagy van mögötte valóság is.

"Aki jártas a politikában, hol tett szert az ismeretre?"

Tapasztalatból. Ha benne vagy 30 éve és közben utána is néztél a dolgoknak nem csak a hírekben hallottakat fogadod el, meghallgatsz más véleményeket is, akkor lesznek ismereteid legalább közepes mértékben.

Olvass, hallgasd meg mások véleményét - de ne fogadd el igaznak amíg utána nem néztél.

Két példa egy általad is ismert személy beszédeiből:

A jobboldalon gyakran emlegetik gyurcsánytól azt a mondását: Ha nem tetszik, el lehet innen menni. - Valóban mondta, valóban arra gondolt hogy akinek nem tetszik a magyar helyzet az mehet külföldre. Azonban éppen ellentétesen használta mint ahogy a jobboldalon a többség hiszi, akkor pont a vállalkozókat oktatta ki vele, amiért azok nem akarták elfogadni, hogy többet kell adózniuk mert gondban van a gazdaság. A mondat arra vonatkozott hogy ők kormányon tenni fognak valamit és ha ez nem tetszik ezen vállalkozóknak, akkor elmehetnek az országból máshová a cégükkel. Ha tudnak persze.

A másik ugyanettől a gyurcsánytól, az őszödi beszéd. A ballibeknél "igazságbeszédnek" nevezik, amivel úgymond kiállt az emberek elé és elmondta - jobbító szándékkal - hogy hát milyen nehézségek is voltak és bizony, ő már nem hajlandó folytatni a rossz kormányzást blablabla. A valóságban viszont titkos hangfelvétel került nyilvánosságra a beszédről amit egyáltalán nem a nyilvánosságnak szántak, csakis egymás között próbálta meg a tettestársait noszogatni. A beszédben választási csalást és korrupciót ismert be, valamint azt hogy kormányon nem csináltak semmit és nincsen semmi amit eredményképpen fel tudtak volna mutatni.

Ezekhez, hogy tudd mikor mondanak az eseményről, kijelentésről valóságosat, mikor torzítanak, ehhez azonban el kell olvasni a teljes beszédeket és nem csak azt amit róla véleményként az emberek beszélnek!

2019. okt. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!