Egy magyar dolgozó ember a globális kapitalizmus áldozata?
Mármint olyan magyar aki Magyarországon dolgozik. A globális kapitalizmusnak egyértelműen vannak nyertesei és vesztesei. Mi magyar dolgozók a vesztesek közé tartozunk?
A példának okért egy belga takarító néni 1700 Euro-t kap kézhez. Ez minket rohadtul idegesít mert mi tudjuk, hogy rohadtul nem ér annyit a munkája, viszont az ottani minimálbér azért ilyen magas, mert az ország gazdasága globálisan jól teljesít, vannak passzív bevételei az államnak. Így az ott dolgozó munkások meg a kapitalizmus nyertesei, hiszen érdemtelenül kapják a magas béreket.
Sajnos mivel Magyarország óriási lemaradással, hitellel, és saját tőke és ipar nélkül indult a globális kapitalizmus versenypiacain, ezért nálunk igen alulfizetett az átlagember. Tudom vannak még ennél is nagyobb vesztesei a kapitalizmusnak, lásd. Afrika, viszont ha a reálbéreket nézzük, a megélhetés költségét és a bérek színvonalát, akkor mondhatni, hogy mi is a vesztes oldalon vagyunk?
# 11
Az meg van, hogy Japán kétszer hozta a be lemaradást és lett a világ egyik vezető hatalma. Írországnak sem volt gyarmata, sőt 1921-ig megszállt terület aztán mégis felzárkózástak, pedig a fejlődés velünk együtt indult el a 90-es években. Van bőven példa, hogy gyarmat nélkül is lehet fejlett és sikeres egy ország, sőt a lemaradás is behozható.
"Ilyen Ausztria, dél-korea, svájc,kanada, ausztrália, új-zéland, szingapúr"
És Japán, megtudod mondani, hogy mi miért nem vagyunk ilyen, mint ezen országok?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!