Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi is volt fenntarthatóbb, a...

Mi is volt fenntarthatóbb, a múltrendszer vagy a mai? És egyátalán, milyen rendszerben élünk ma, hogy határoznád meg?

Figyelt kérdés

Érdekes hogy a múltrendszert okolják sokan, pedig ha az 1970-1990 és az 1990-2010 közötti állapotokat vizsgáljuk sehogy nem akar összeállni ez a következtetés.


1970-1990 között a reáljövedelmek a 2,5× ére növekedtek, mind amellett kb 60-70 e mill € s állami vagyonunk volt és 20 e mill dollár államadósságunk halmozódott fel.

Az is a kettős deviza „ dollár-rúbel” miatt főként.


1990-2010 között a reáljövedelmek 2006 ig kisebb hullám völgyekkel dombokkal de nem változtak, ma meg valahol az 1974 es szinten vagyunk.

Gyakorlatilag az állami vagyon eltűnt és az adósságunk meg 3× ozódott.


De akkor hogy is van ez?


2010. júl. 14. 12:44
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
36%

"A mait imperializmusként határoznám meg."


Tudod te egyáltalán, hogy mi az az imperializmus?

Valószínűleg nem, mert akkor nem használnád Magyarországra.


Definíció: "Az imperializmus birodalomszervező képesség, a kapitalista fejlődés egy új szakasza a 19-20. század fordulóján. Sokak szerint az imperializmus mögötti hajtóerő gazdasági természetű, célja az olcsó munkaerő és nyersanyagforrások kizsákmányolása és az új piacok megnyitása. Mások szerint a gazdaságon kívüli tényezők jutnak szerephez, ideértve a nacionalizmust, a fajüldözést és a nemzetközi hatalomvágyat.


Fő jellemzői a szabad verseny korlátozása monopóliumok alakításával, a korábbi árukivitelt egyre inkább tőkekivitel váltja fel, átstrukturálódik a tőkés társadalmak szerkezete: kialakul a finánctőke és a munkásarisztokrácia."


Elmagyaráznád, hogy ez hol jellemző ma Magyarországra?


"Az előző rendszer jóvilága nem a gazdasági ereje miatt volt, hanem mert mindent megtettek, hogy fenntartsák a jóvilág látszatát, teljesen mindegy, hogy mennyi pénzt kellett az országba nyomni, hogy megoldják a sorozatos gazdasági problémákat. De, mint ahogy azt néhány kérdéssel előbb is leírtam, erre semmiféle alap nem volt."


Ez így igaz.


Az ötödik lovas

2010. júl. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
11%

"az imperializmus mögötti hajtóerő gazdasági természetű, célja az olcsó munkaerő és nyersanyagforrások kizsákmányolása és az új piacok megnyitása.

Fő jellemzői a szabad verseny korlátozása monopóliumok alakításával"


Nos, ha ez szerinted ma nem jellemző a mo-i helyzetre akkor te szerintem nem itt élsz.

2010. júl. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
0%

Megmagyaráznád, kérlek?

Mert még mindig nem adtál rá választ, hogy miért is lenne Magyarország imperialista.


Az ötödik lovas

2010. júl. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:

"1970-1990 között a reáljövedelmek a 2,5× ére növekedtek"


A reáljövedelem 1970 és 1988 között 12%-kal nőtt, nem pedig 150%-kal. Vagy tévedsz, vagy hazudsz.


"1990-2010 között a reáljövedelmek 2006 ig kisebb hullám völgyekkel dombokkal de nem változtak, ma meg valahol az 1974 es szinten vagyunk."


A reálbérek 2006-ban 23,7%-kal magasabbak voltak, mint 1989-ben.


A reáljövedelmekről most nem találtam adatot, de a nyugdíjak gyors növekedése miatt valószínűleg még kedvezőbben alakultak.


Vagy tévedsz, vagy hazudsz.

2010. júl. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, látom, hogy nem 12%-kal, hanem 50,5%-kal. A 12% az a 80-as évek növekedése a 70-esek nélkül.


Mindegy, mert 50% sem 150%, szóval vagy tévedsz, vagy hazudsz :)))

2010. júl. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hanem hogy ez a hiperszuper kapitalizmus semmivel sem fenntartatóbb itt, mint a szocializmus, sőt még drágább is.Ugyanúgy hitelből van fenntartva, csak most qrva nagy a munkanélküliség, megnőtt a bűnözés, és nincs létbiztonság.


"Mert még mindig nem adtál rá választ, hogy miért is lenne Magyarország imperialista."

Nem mi vagyunk az imperialisták, hanem minket "imperiálnak"

2010. júl. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
0%

"Nem mi vagyunk az imperialisták, hanem minket "imperiálnak""


Én ezzel sem értek egyet, de a gondolatmenetedet értem.


Az ötödik lovas

2010. júl. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:

Az ötödik lovas


Amit te leírtál abban túl sok a ha!!!

A tények meg makacs dolgok.


A baj ott van hogy itt ma nem kapitalizmus van, és nem is a-felé haladunk.


Lehet elemezni hogy mi lett volna ha marad az a rendszer, de akkor azon is gondolkodhatunk hogy ha azt jobban csináljuk, akkor mi van. Így meg csak az eredmény ami döntő lehet és az sajnos a múltrendszert igazolja.

2010. júl. 14. 15:12
 19/49 A kérdező kommentje:

"""A múlt volt fenntarthatóbb. A mait imperializmusként határoznám meg.


Igen, sajnos én is így látom.

Én voltam sokat nyugat Eu számos országában, és az USA ban is, de olyan eltorzúlt arányokat a munka és a tőke között mint itt, még sehol nem tapasztaltam.

Csodálkozunk hogy nincs középosztályunk?

Hogy lenne? Hiszen pontosan ez az első tünete az impérium elnyomásának. Ez nem kommunista fecsegés, ez objektivitás.

Szét vagyunk szívatva, és nincs az országnak tőkejövedelme, így a dolgozó szürkéken akarnak mindent behúzni. A nagytőke 100% ban össze van fonódva a politikával, és így torzak a gazdasági hatásaink.

NEM FENNTARTHATÓ a rendszer, hisz a magyarok nagyrésze már nem fogyaszt, hanem csak pislákol.

2010. júl. 14. 15:17
 20/49 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, elméletben mindegyik rendszer működik, a probléma csak az, hogy a szocializmus életképtelenségét már igazolta a bukása. A kapitalizmusét még nem, és elég sok helyen szépen működik is.



Hol van itt kapitalizmus???????

2010. júl. 14. 15:19
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!