Szerintetek meddig fenntartható, hogy egy pökhendi tróger feléli az ország vagyonát?
#11
De rajtuk nem volt ott egy EU. ÉS nem válaszátsok voltak.
Észak-Koreában kemény fegyveres diktatúra van. Magyarországon még választák ezt a hatalmat, és mellette mutatnak fel gazdasági számokat.
A fenntarthatóság attól függ, hogy ameddig nagy összegben fizet az EU vagy nem lesz egy komoly válság.
Jelenleg 4%-os GDP növekedést ért el a fidesz az EU-s támogatásokkal. Szakértők szerint ez támogatások nélkül 2%-os csökkenés, vagyis 6%-nyi támogatás jött. Ha egy rendes kormányunk lett volna, ami mondjuk átlagos eredményt ér el önerőből, ami az EU-ban 2% volt, akkor EU-s támogatásokkal 8%-ot is elérhettünk volna alsóhangon.
Szóval amíg van sok támogatás, addig nem fog változni a helyzet.
A másik, ami segíthet az a válság. A válsággal megszorítások kellenének és talán rájönnének az emberek, hogy ez a kormány semmiben sem jobb, mint a korábbi mszp-szdsz.
A fidsez valószínűleg 2026-ig létezni fog. Legjobb esetben akkor bukhat teljesen. Ha nem a legideálisabb forgató könyvet nézem, akkor tovább is maradhatnak.
#12
Ha kell, akkor itt is lesz olyan rendszer, mint Lukasenkának van. Nem nagy ügy, az EU-nak és a németeknek úgy tűnik, hogy eléggé tetszik, mert eddig is támogatták.
#13
Elég rossz példa, mivel Lukasenka ellen elég keményen felléptek nyugaton. A fidesz nem élni túl azt.
#14
Lukasenka ellen azért lépnek fel, mert nem az ő csapatukban játszik. De amíg Orbán biztosítja a cégeiknek az olcsó munkaerőt az EU-n belül, addig nagyon is stabil a pozíciója. Ha elfogynak a magyarok, majd jönnek a helyükre ukránok, vietnámiak, stb. Jól ki van ez találva.
#16
Ez márcsak azért sem igaz, mert nem egy egységes EU-ról beszélünk.
Gyakorlatilag nem azért nem történik semmi, mert olyan jó munkaerőpiac Magyarország, hanem mert az EPP-ben a haver előbbre kerül, mint az elvek. Ha megnézed, akkor a következő legnagyobb pártcsaládok (S&D, RE, Zöldek), mind el akarják számoltatni a fideszt.
A fideszt pedig az EPP addig hagyja, amíg a rendszerre rá lehet hazudni, hogy demokratikus. Ugyanis egy laikusnak a rendszerünk még demokratikusnak számít. Amint ez változik, az EPP is változik.
Vagyis nem, nem attól függ, hogy itt dolgoztatják-e az embereket.
Sokáig, tekintve, hogy 2010 óta semmivel sem kerültünk közelebb a kormányváltáshoz, sőt tavaly a Fidesz harmadszor is behúzta a 2/3-ot. Persze lehet vitázni a 2/3-ról, de arról nem igazán, hogy az össz ellenzéki szavazatok száma sem éri el a Fidesz támogatottságát. Az ellenzéki pártok külön külön pedig semmit sem érnek, normális együttműködést pedig közel 10 év alatt sem tudtak felmutatni. A 2014-ben még vezető pártok mára sehol sincsenek. A Fidesz szavazótábora az mára fix lett, a bőkezű családi támogatás (CSOK, babváróhitel és társaik) pedig 2022-re szintén be fog érni amikor már állni fognak a házak, befejeződtek az felújítások vagy a seggek alatt lesz az új kocsi.
A kormányváltás pedig évről évre nehezebb lesz. Az ellenzék pedig képes felszámolni és korlátozni önmagát, így sokszor a Fidesznek még erőlködnie sem kell, ha esetleg mégis feltűnik egy egy arc azt minden lehetséges módon hitelteleníteni akarják.
Végső soron pedig a társadalmi szinten nincs igény a kormányváltásra. A Fidesz tábora és a passzív, befásult tömeg teszi ki a társadalom nagy részét.
Tehát, hogyha összeadjuk: Fidesz elsöprő fölénye (minden téren) + a társadalom igénytelensége + az ellenzék gyengesége = Kormányváltás lehetetlenségével.
Akik gyenge érzelmeket táplálnak egy esetleges kormányváltással kapcsolatban azok önmagukat csapják be és nem veszik figyelembe a tényeket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!