Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország hogyan növelhetné...

Magyarország hogyan növelhetné a területét? Nincs lehetőség revízióra?

Figyelt kérdés
2019. aug. 14. 19:00
1 2
 1/13 Molyember ***** válasza:
91%
Napi harcimagyar kérdés. Nem, nem tudja növelni a méretét, mert ahhoz háború kéne, háborúhoz meg minimum ember kéne, de egy háború esetén csak pár részeg szélsőjobbos, meg jó sok nyugger maradna az országban. Nincs lehetőség visszaforgatni az idő kerekét, ebből kéne kihozni a maximumot.
2019. aug. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%

Miért lenne az jobb?

Még a megcsonkított területtel is Európa utolsói vagyunk minden téren.

2019. aug. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem járj elől a jó példával, és foglald el Romániát.
2019. aug. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Minek? Ezzel se tudnak mit kezdeni. Meg ezt se védik meg. Múlt hétvégén jártam Szegeden, több volt a szerb rendszámos autó mint a magyar. Az egyik srác mondta is hogy a munkahelyén alig van egy maroknyi magyar. Az egyik plazában az az üzletben az eladó szerbül kezdett el beszélni hozzánk. Aztán egyszer csak azt vesszük észre hogy határellenőrzés lesz Szeged előtt. És a kormány mit tesz ez ellen? Semmit. Még támogatja is.
2019. aug. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Én sem értem, amíg ez a 93 ezer négyzetkilométer is egy putri, egy fertő, Európai viszonylatban utolsó, amíg itt is korrupció, mélyszegénység, nemzeti ellentét van, addig minek kéne növelni a területet? Hogy még több csóró legyen?

Amúgy meg a 21. században lejárt lemez már ez a terület, elég korlátolt aki azt hiszi egy nemzetnek, népnek csak akkor lehet jó, ha sok területe van.

Jó példák Luxemburg, Liechtenstein, Monaco, de még Svájc se nagyobb mint a jelenlegi Magyarország, mégsem hinném hogy ezen államok életszínvonalát ecsetelnem kéne. Ellenben nézd meg mekkora területű Oroszország, Kazahsztán, India, Mongólia, azt mire mennek vele? A hajukra kenhetik, putri az összes.

És nem, nincs lehetőség revízióra, minden országnak akkora területe van, amekkora. Nincs szükség újabb világháborúra, mert néhány kirakatmagyar szélsőjobbos nem tud 100 év után sem elszakadni a Trianon-fantazmagóriáitól. Inkább ezt a jelenlegi országot kéne kicsit fellendíteni, kezdve azzal hogy normális kormányt ültetünk az élére...

2019. aug. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Minek, a meglevővel se tud mit kezdeni az itt élők serege, hiszen menekülnek innen nyugatra.
2019. aug. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nincs lehetőség, ahhoz háború kellene, de még úgy is csak akkor szerezhetnénk esetlegesen területeket, ha szövetségeseket szerzünk. Ez pedig most lehetetlennek tűnik, senkinek nem érdeke egy háború Európa közepén.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy minek nekünk több terület. Egyrészt gazdaságilag is jól jönne, rengeteg nyersanyaghoz, erőforrásokhoz juthatnánk, fejleszthetnénk a turizmust stb. Ezek csak a gazdasági szempontok, a nemzetegyesítésről, a jelenleg elszakított területeken élő magyar emberek életének megkönnyítéséről, külpolitikai érdekérvényesítés növeléséről és hasonlókról még nem is beszélve.

Ettől függetlenül egyelőre erre akkor sincs esély, háborút pedig olyan aki felelősséggel gondolkodik, nem akarhat.

2019. aug. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Tele kell szülni, és magyarnak nevelni a gyerekeket azokban az országokban. Majd, ha többségbe kerültünk, unió.

Sok sikert hozzá.

2019. aug. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A világtörténelem folyamán az országok területe mindig is változott, az államhatár sosem egy örök érvényű vonal. A legutóbbi példák ezt jól mutatják: Izrael létrejötte, Jugoszlávia, a Szovjetunió, Csehszlovákia szétesése, Koszovó és Dél-Szudán függetlenedése, Hong Kong és Makaó (a szerződések lejártával) Kínához történő visszakerülése. A Krím Oroszországhoz való csatolása. Ezek mind-mind változások, melyek hol békésen, hol háborúban zajlottak/zajlanak.

Koszovó és a Krím helyzete pl. nagyhatalmi döntések eredménye, melyeket más hatalmak vagy elfogadnak, vagy nem, azonban változás történt. Amennyiben Magyarország szerez magának erős politikai-katonai szövetségest, mint ahogyan az az 1930-as és '40-es években is volt, akkor akár egy puskalövés nélkül is szolgáltathatunk igazságot, mert egy nemzetközi bíróságon lesz, aki minket támogat.

Nos, az igazság kérdése pedig ebben az esetben meglehetősen viszonylagos, mert három fő lehetőség áll fenn ilyenkor:

1. mindent visszakapunk;

2. csak az etnikai relatív homogén (min. 70-80 %-ban magyarlakta) területeket kapjuk vissza;

3. népszavazásra bocsájtatik minden településen a kérdés, és aszerint dönthet a bíróság, hogy csupán az egybefüggő területek kerülnek vissza vagy akár ezernyi exklávénk is lehet.

Természetesen más forgatókönyvek is lehetségesek, miszerint:

- valamelyik szomszédunk egyesülne velünk akár alárendelt, akár egyenrangú viszonyban;

- felbomlik valamelyik szomszédos ország, és az egyik darabja kéri Magyarországhoz történő csatlakozását, illetve mi vonulunk be egy adott területre;

- Magyarország területet vásárol akár a határmentén, akár máshol (Kadhafi pl. tengerpartot akart eladni többek között nekünk is).

Lehetőség sok van, csupán a kérdés az, hogy az új területekkel (amelyek hol gazdagabbak, hogy sokkal elmaradottabbak), a vegyes etnikummal (nyelvhasználat, történelemoktatás, állampolgársági kérdés - kettős állampolgárság?), illetve egyéb gazdasági, társadalmi, politikai kérdésekkel miképpen tudnánk foglalkozni, milyen válaszokat adhatnánk.

2019. aug. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

„Amit erő vagy hatalom elvesz, azt idő és kedvező szerencse újra visszaadhatják.De amiről a nemzet, félve a szenvedésektől, önként lemondott, annak visszaszerzése mindig nehéz és kétséges." - Deák Ferenc.


Jelenleg egyetlen lehetőség népszavazásokkal kikényszeríteni a területváltást. Minden város, falu népszavazáson dönthessen erről, ahol a magyarok többségben élnek.

2019. aug. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!