Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA egészségügy színvonala...

Az USA egészségügy színvonala milyen a magyarhoz képest?

Figyelt kérdés

2019. júl. 19. 20:27
1 2
 11/16 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
52%
Ne keverjétek a kórházak színvonalát a (köz)egészségügy színvonalával :) Lehet hogy nálunk alacsonyabb a kórházi színvonal, de a sokkal nagyobb arányú hozzáférés miatt sokkal hatékonyabban működünk egyelőre.
2019. júl. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
45%

#9

Igen, egy csonttöréssel itt nem mentő fog vinni és nem kerülsz sorra percek alatt. Kivéve ha komoly baleset, mint közeli rokonomnak nem régen. Sima esés, nyílt törés, idős beteg. Szar, lepusztult kórház, szuper orvosokkal és nővérekkel. 10 ágyas lepusztult kórterem, ellenben a műtétet csakis a beteg rossz egészségügyi állapota miatt halasztották, nem másért, várni kellett egy fél napot, amíg a vérkeringését felhozták olyanra, hogy ne haljon bele a műtéti altatásba. A műtét hosszú és bonyolult volt, de sikeres. Majd azonnal átvitték egy már nagyon szinvonalas kórházba, hogy hónapokig kezeljék a felfedezett egyéb problémáival, tüdő, máj, szív, az esést követő térdsérülés, majd hetekig rehabilitáció egy már szintén régi, még nem annyira lepukkant kórházi szárnyban. Mindezt csupán mert nyugdíjas, összesen a betegszállítást kellett fizetni, mert a magán betegszállító csak őt vitte át a műtéti seb ellenőrzésére, az állami meg sokakat vitt volna. Nem milliókat kellett érte perkálni, csak ezt a pár ezer forintot.

A családban, közeli családtagok között csak az elmúlt 5 évben volt ezen kívül szívműtét, epeműtét, hasi műtét (bélrendszer), prosztatarák kezelés, koraszülés több hónapos intenzív ellátással és négy szülés ezen kívül.

És igen, volt ahol nem volt vécépapír, és volt ahol órákat kellett várni a folyosón. de mindezt fedezte a TB befizetésünk.

Egyszer sem mondtak olyat, hogy bocsi, eddig állja a biztosító, innentől vagy ki tudják fizetni vagy nincs műtét, kezelés. Tudod baromira nem jó csere ha ott meg igen, még ha van is vécépapír mindig és szupermodern rendszeren, tableten kommunikálnak.

2019. júl. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Magyar: úton vastag sóderréteg, ami hasonló színű mint az útburkolat, motorral enyhén kanyarodva rá jóval a megengedett sebesség alatt, mikor észrevettem, már ki is ment alólam, csúszás 60-ról megállásig, a motorral a lábamon.

Mentők a 20 perces kiérkezés után (elvileg 15 perc lenne a max az ország bármelyik részére), kikérdeztek hogy érzem magam, gyorsan kitisztították a sebet, bekötötték a közeli váci kórházba vittek. Megnézték a térdsebet, bokasérülést, röntgen (ős régi gép, az 50-es évekből), nincs törés, csak meghúzódás, bekötötték a sebet újra, elmondták hogy 2 nap múlva menjek kontrollra a lakóhelyem szerinti rendelőintézetbe, kíméljem a bokám, és a rendőrök felírták, hogy 8 napon belül gyógyuló könnyű sérülés, mert hát csak egy kis vérző seb, törés nincs.

Kontrollon már 2x akkora lila térddel jelentem meg, a sebész orvos "komolyan ezt így kezelték vácon? Ez komoly?", elmondta, hogy súlyos, 8 napon túli térdsérülés durva vérömlennyel, amit megpróbált leszívni, de már megalvadt az első vizsgálat óta, plusz újra röntgen. Nincs törés, de a vérzés csökkentése miatt nem szabad mozgatni a térdem, így gipsz, fekvés 2 hétig legalább + vérhigító minden nap, nehogy trombózis legyen.

Aztán 2 hét után sikerült leszívni a vérömleny nagy részét, új röntgen, szalagszakadás gyanú miatt CT-re küldés, amire 1,5 hónappal későbbre kaptam időpontot (a szalag pedig gyógyul, és ha rosszul gyógyul sánta lehetek), úgyhogy fizetősre mentem, ott másnapra kaptam időpontot.

Részleges szalagszakadás, tovább pihentetés, gyógytorna...

A rendőrség szerint a szokásos gumiszabály, hogy bár a sóder tényleg alig volt látható, és nem tartozik az útburkolathoz, "útviszonyoknak nem megfelelő sebesség", és amúgy is könnyű 8 napon belüli sérülés, a későbbi orvosi leletek ellenére. A közútkezelő pedig erre hivatkozva mossa kezeit, és nem érdeklik a leletek, a rendőrség szerint könnyű 8 napon belüli...


Szóval az egészségügy se valami jó, de van rosszabb is, pl a rendőrség amit a tények sem érdekelnek, és a közútkezelő ami a rendőrségi határozatot figyeli csak.


Na meg itthon is fizetni kell ha meg akarsz gyógyulni, különben nem kapsz időben kezelést, csak ha már késő.

2019. júl. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Lupati ***** válasza:
Arra én is kíváncsi lennék valyon milyen ellátást kaphat az az ember aki illegálban van kint. Nem kevesen vannak ilyenek az usában
2019. júl. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Lupati ***** válasza:
Bocsánat vajon
2019. júl. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal jobb az egeszsegugy csak nagyon draga meg az amerikaiaknak is.

A korhazak szepek, jol felszereltek, a noverek jol keresnek, az orvosok meg kulonosen jol.

Magyarorszagon ha befekszel a korhazba akkor masokkal osztozol a szoban, amerikaban egyedul leszel a szobaban.

Viszont mint ahogy irtam nagyon draga. Az emberek hitelt vesznek fel mutetekre.

Sokan gyujtest szerveznek ha valaki daganatos beteg pl es sok kezeles kell neki mert tobb tiz ezer dollar lehet a szamla de lehet keveset mondtam.

2019. júl. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!