Magyarországon vagy Romániában jobb az életszínvonal?
Hol magasabbak a bérek?
Melyik fejlődik gyorsabban?
Hol nívósabb az oktatás?
Hol fejlettebb az egészségügy?
Az a baj, hogy a románok ezt a nagy fejlődést nem érzik :D
Csak itt a GYK-n, de itt nagyon.
Valahol azért szégyen, hogy ilyen kérdés felmerül 2018-ban. Itt tartunk.
Egyébként még Magyarországon jobb. Még.
#4 kár hogy a magyar szegénységi adatok köszönő viszonyban sincsenek a valósággal.
A gdp növekedési adatot itt találni
A másik pedig, hogy 15 éve amikor először voltam erdélyben, a főutak sokszor közröhej tárgyai voltak, kb földút színvonal. 2 hete voltam, és már a magyar utak röhejesek az erdélyi utakhoz képest, akkorát ugrottak minőségben a románok... a városok is megszépültek, nincs már az a sötét mélyszoci caucescu világi kinézet.
#6! És mondd, amíg elértél Erdélybe, hány kilométert tudtál megtenni autópályán, ha olyan jók az utak?
Az meg, hogy a városok szépülnek... a román városépítészet a leggyalázatosabb. A román városoknál rusnyábbat nem láttam sehol. Pedig Ózd vagy Birmingham, az összehasonlítási alap.
Hogy mást ne mondjak, Romániának vannak olyan területei, ahol nincs intézményesített szemétszállítás. Szóval lehet, hogy fejlődget az ország, van néhány kirakateredményük, de még mindig össze nem hasonlítható az életszínvonal a magyarral.
Az életszínvonal egy adattal úgy fejezhető ki, hogy egy csomó részadatot összesítünk. Ezen egy adat szerint Romániában jobb az életszínvonal. Ha azonban azt a számtalan sok részadatot nézzük, akkor fog akadni néhány, ahol nálunk jobb a helyzet. Ezért még két másik dolgot is meg kell nézni. Ezek (ahol mi vagyunk ma előbbre) mennyire fontosak (hát zömében kevésbé), továbbá ezekben milyen a trend (hát egyértelműen az övék jobb).
Az életszínvonal objektív adatain kívül fontos a szubjektív érzet. Mert ugye ha valaki száz egység jósági szinten él de 200 az igénye, az rosszabból érzi magát, mint aki 80 egység szinten él, de 100 az igénye. És fontos, az igény mennyire megalapozott.
Romániában a szubjektív életszínvonal még magasabb, mint az objektív.
Az oktatást úgy érdemes jellemezni, hogy ott jobban illeszkedik a gyakorlati követelményekhez. Mit sem ér az olyan nívó, ami a kutyának se kell (hát még, ha ilyen sincs). Az egészségügy se egyszerű, hiszen mindig a megoldandó feladat nagyságához kell viszonyítani. Ott már sok tekintetben egészségesebb a népesség, tehát kisebb erőforrás kell, miközben több van.
Magyarország szinte minden fejlettségi indexben és gazdasági indexben leelőzi Romániát.
EU-s statisztikák is szerint magasabb az életszínvonal idehaza, mint ott.
De a különbség nem olyan egetrengető. És simán leelőznek minket egy 5-6 éven belül.
Voltam kint nyáron Romániban, Szatmárnémeti környékén, van rálátásom a kinti helyzetre nem csak emiatt, hanem, mert a Tiszteletesünk felesége - aki szervezte az utat - pont onnan származik.
Nem, közel se jobb az életszínvonal Romániban. Bucharestet szeretik állandóan mutogattni, hogy mennyit fejlődött, de az csak Bucharest. Románia többi része nem fejlődik drasztikusan gyorsan.
Elég abból kiindulni, hogy sok helyen, főleg falvakban még mindig földutak vannak csak.
Munkahelyek ugyanúgy nagyon kevés van kint, ami van, az se fizet valami jól.
Kint a mezőgazdasági helyzet ugyanolyan, mint itthon - nem élsz meg belőle kicsiben, csak, ha nagyban széttrükközöl minden támogatást.
Az igazi különbség annyi, hogy kint nem stadionokat építenek mindenhova, hanem Ortodox templomokat.
Meg elmondták óriási bürokrácia meg korrupció van. Nagyváradon konkrétan nem találtunk olyan kávézót a pláza szerűségben ami ott van, amiben állítottak volna ki számlát, ami kell utána a pályázati elszámoláshoz.
Nem tudom honnan jön ez is, hogy Szlovákia mellett Romániában is jobb az élet pletyka, de leállhatnának már vele. Számadatok nem bizonyítanak semmit se, mivel röhögve megtrükközik.
Orbán is folyamatosan mindent úgy módosít, hogy jobb legyenek a statisztikák. Amikor mutogattja ő is, hogy mennyit csökkent a munkanélküliség nem teszi hozzá, hogy valójában annyi történt baromi sokakat elküldtek pár hónapos munkaügyis tanfolyamra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!