Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA egészségügy színvonala...

Az USA egészségügy színvonala milyen a magyarhoz képest?

Figyelt kérdés

2019. júl. 19. 20:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
Nem láttál még egy Doktor House részt sem? Igaz, az már egy 10 éves sorozat, de már akkor is király volt az egészségügy az USA-ban, csak fizetős. Itthon szar, fos, húgy, de viszonylag olcsó, illetve qurva sokat vonnak le érte az adónkból de nem kapunk érte semmit, csak Csernobili szintű kórházakat és azokat az orvosokat, akiket nem vettek fel Nyugatra, tehát a maradékot.
2019. júl. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Ha meg tudod fizetni, akkor fa52a.
2019. júl. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%

Kettes gondolom a politikusokra gondolt :)

Egyébként a magyar egészségügy az összeomlás szélén áll

Az csoda hogy még van bármiféle ellátás

Az USA-ban tényleg fizetni kell

De itthon is fizetünk csak az adónkból és hát azt nyilván kevésbé érezzük

Plusz még azért műtét után, vizsgálat után is szoktak

És nem párezreket

2019. júl. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
39%
Katasztrofális. Természetesen az igaz, hogy ami van, az magas színvonalú, viszont annyira hozzáférhetetlen, hogy az Egyesült Államokban szinte példátlan módon CSÖKKEN a várható élettartam.
2019. júl. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó: legutóbb nálunk is csökkent....
2019. júl. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A magyar magánkórházakban is egész tűrhető a színvonal.
2019. júl. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

1-es

Nem láttál jóban rosszban részt? A csillagvirág klinika világszínvonalú!

2019. júl. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

Az a borzasztó, hogy abból a pénzből amit levonnak tőled és amit a borítékba teszel egy tök jó egészségügyet lehetne csinálni. Akár hasonlót mint az USA-ban. Csak hát azt a fránya borítékot nem merik kivenni a főorvos urak zsebéből.

Az a vicc az egészben, hogy a főorvos urak akkor sem mennének külföldre ha elvenné valaki a borítékot, mert külföldön nem versenyképesek. Azok az orvosok mennek külföldre akik vagy elvből nem akarnak borítékot elfogadni, vagy a főorvosok szedik le a sápot előlük.

2019. júl. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%

Volt "szerencsém" pár hónapja kipróbálni. Baleset miatt hívta egy kedves járókelő a mentőt (ott valahogy divat figyelni egymásra!), és konkrétan két perc múlva ott volt! Vagyis érdekes volt, mert nem is mentők, hanem valami tűzoltóféleségek jöttek ki, de biztosítani az eltört végtagot meg infúzióban érzéstelenítőt adni tudtak. Tableten felvették az anamnézist, a kórháznak meg tableten már "leadták a drótot". A kórházban amint megérkeztem egyből vittek röntgenezni. A műtétre meg kellett pár órát várni, mivel nem rég ettem. Olyan apróságok, mint a koszt, a szobák felszereltsége, az emberhez valló hozzáállás, meg ilyenek már csak hab a tortán... Szerencsére volt biztosításom, különben pár millió forintot otthagyhattam volna.


El se tudom mondani, mennyire ég és föld a kettő! Magyarországon csonttöréshez nem is hívsz mentőt, mivel életveszélyes állapotokhoz is gyakran ezer év mire ki tud jönni. (Mint mondtam, ott sem én hívtam, hanem egy idegen.) De ha mentővel is mennél kórházba, az gondolom kirakna a traumán, ahol órákat vársz. Onnan átküldenek röntgenre, az megint egy kis várakozás, aztán a vissza a traumára... Közben meg mondjuk ha elmennél mosdóba, nem biztos, hogy találsz WC-papírt, meg ilyen apróságok...


---


Illetve ez nem személyes tapasztalat, de tény, hogy a világ legjobb orvosi egyetemei Amerikában vannak, és kutatásban / új technológiák fejlesztésében is ők vannak általában az élen. Egy magyar sebész ismerősöm mesélte, hogy Amerikában ha kitalálnak valamit, az pár év fáziskéséssel elterjed Nyugat-Európában, majd pár év fáziskéséssel Magyarországon.

2019. júl. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs pénzed,rossz vége lesz.
2019. júl. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!