Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A feminizmus valóban rendkívül...

A feminizmus valóban rendkívül nagy hatással van a demográfiai folyamatokra, a családra, a nők és férfiak pszichéjére?

Figyelt kérdés
Anélkül, hogy ez sokakban tudatosulna. Mint egy divatirányzat, mely észrevétlenül teret nyer és hatalmába keríti a populációt. Pl. azelőtt lehet, hogy nem volt természetes a Mama Hotel, az önállótlan középkorú férfiak tömege, a társkeresés ilyen mértékű problémái, férfias nők és nőies, határozatlan férfiak tömegei, válások, nemi szerepek elmosása, stb.

2018. szept. 29. 10:59
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező, ne hergeld bele magad, ne hagyd hogy felidegesítsenek!

Igazad van, tényleg nem egyforma a férfi és a nő és nem is kell, hogy mindenben egyformán legyen részük. Pontosan ez a különbség teszi érdekessé a másik nem tagját számunkra és ez a különbség teszi lehetővé, hogy a családok megfelelően kialakuljanak. A feminizmus maga rettentően fontos volt - a maga idejében. Éppen úgy, mint egy útépítés során elengedhetetlenül fontosak a hídépítők ha el akarunk jutni a folyó túloldalára. De ha már kész a híd, akkor nekik nincs több szerepük, dolguk addig amíg a következő folyóig nem érünk. Ma a feministák olyanok, mint az önmaguk fontosságáért gödröket ásó, árkokat robbantó hídépítők lennének. Nem is kell velük többet foglalkozni, mint elmondani: a nők köszönik a korábbi tevékenységüket, de már meg vannak mentve!

2018. szept. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:

"Kérdező, ne hergeld bele magad, ne hagyd hogy felidegesítsenek!"


Én nem hergelni akarom a kérdezőt és lehet, hogy én értelmezek valamit félre, de nekem a kérdező válaszairól az alábbi cikk jut eszemben: [link]


Ez már egy kicsit inkább hídrombolás lenne, ha ezzel a hasonlattal élek én is. Talán rosszul gondolom?

2018. szept. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:
Nem akarok visszamenni, nem is azt írtam, hogy nem csinálhatnak karriert a nők, de jellemzően nem ők csinálják a jobb karriert. Kiesik az életükből mondjuk 6 év a gyerekek miatt, nem olyan ambiciózusak, versengők, mint a férfiak, sok az otthoni feladatuk, nincs bennük annyi tesztoszteron, stb., a férfiak dolga gondoskodni, eltartani inkább a családot. Pl. a feministák hőbörögnek, hogy kevés a női politikus (a női bányászok miatt valamiért nem). De a nők nem olyan agresszívek, mások az ambícióik, senki sem tiltja meg nekik, hogy politikusok legyenek, mégsem teszik. (Egyébként szerintem jobb politikusok lennének.) Már a megjelenésük is más. Egy nőnek szépnek, ápoltnak kell lennie, szőrteleníteni, a férfi szőrösen vonzó a nőknek. A modern feminizmus az ilyenekbe ártja bele magát, hogy legyenek szőrösek, túlsúlyosak, nem vonzók a nők.
2018. szept. 30. 14:01
 44/50 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem nincs valódi vita köztünk. Csak innen vagy onnan, netán közelebbről vagy messzebbről nézzük a dolgokat.

Ma éppen úgy vannak olyan nők, akik kikérik maguknak a férfiak korlátait, mint azok, akik ellenkezőleg, szeretnének olyasmi életet élni, mint a belinkelt cikkben a nők az '50-es években (amúgy az nem magyar időkről szólhat, hiszen nálunk messze nem ilyen volt a helyzet, ez inkább amerikai stíl), ahogyan sok olyan nő is van akit az egész nem is érdekel, mert nem érzi magát sem korlátozva, sem úgy hogy az életével bármi baj lenne.

Összességében szerintem a magyar helyzet az éppen ideális a nők számára, hiszen aki akar az lehet anya és háziasszony - ehhez kap segítséget. Aki nem akar így élni, az építheti a karrierjét, a magyar törvények tiltják a nemi megkülönböztetést és a magyar lányok számára természetes dolog, hogy tanulnak majd dolgozni fognak. Az nem természetes már (és ez jó) hogy a gyerekvállalásért cserébe ezt fel kell majd adniuk. Hiszen a bölcsöde-óvoda-iskolai napközi rendszere nálunk megoldja a legtöbb nőnek azt a gondját, hogy hol legyen a ygermeke amíg dolgozik. Az utóbbi években pedig a szünetekre is megoldódott, hiszen minden önkormányzatnak kötelessége biztosítania minden szünetben a gyerekek felügyeletét.

Az pedig, hogy kicsit másképpen látjuk a dolgokat, az a vita lényege, pont ezért vagyunk itt. Én köszönöm a lehetőségét, végre értelmesen lehetett egy témáról beszélgetni valakikkel és sokat tanultam is belőle!

2018. szept. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:

"Kiesik az életükből mondjuk 6 év a gyerekek miatt, nem olyan ambiciózusak, versengők, mint a férfiak, sok az otthoni feladatuk, nincs bennük annyi tesztoszteron"


Azért mondjuk ki azt is, hogy gyerekenként 3 évet otthon lenni szintén nem természetes csak Magyarországon. Itt Belgiumban 3 hónap a normális, 6 hónap a maximum, de a második három hónapra kevesebb támogatást kapsz. A sok otthoni feladat pedig férfi függő, hiszen van aki elvárja, hogy el legyen végezve és van aki segít. Engem és a nővéremet például ugyanúgy neveltek, szinte minden házi munkát eltudunk végezni, nemünktől függetlenül.


"Összességében szerintem a magyar helyzet az éppen ideális a nők számára, hiszen aki akar az lehet anya és háziasszony - ehhez kap segítséget."


Szerintem viszont a társadalom erre még nincsen felkészülve. Többségének még idegen ez a fajta gondolkodás, hogy egy nő is választhasson. Pár napja volt egy kérdés, ahova szerintem te is válaszoltál, akinek már az is bűn volt, hogy a nők nem borotválják magukat. Sajnos az én meglátásom, hogy még inkább elutasítás van többségben ilyen kérdésben, nem az elfogadása.

2018. szept. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
47%

#45

Nézd, egy létező magyar életmódot vonsz kétségbe, olyat, ami már az én generációmnak is teljesen természetes volt nem csak most a gyerekeimnek. Az én gyerekeimet is úgy neveltük, hogy nemüktől függetlenül elvégeznek mindenféle házi munkát, most mennek ki a fiam és a lányom ketten füvet vágni, éppen úgy ahogyan mindketten csinálták a sütitis este. De már nálunk, 30 éve természetes volt a középiskolában, hogy a lányok ugyanúgy lesznek mérnökök, kutatók vagy autószerelők ha akarnak és a fiúk is lehetnek óvodapedagógusok vagy ápolók. Ahogyan már a harmadik generáció vagyunk, akinek természetes, hogy az anya otthon lehet a gyermekével akár 3 évig is, majd 20 éve az is természetes, hogy ebben az állam 2 évig kiemelt juttatással segíti.

Nálunk rendben vannak a dolgok, azért írtam, hogy ITT ideális egy nő helyzete. Szemben a te országod életével, vagy pl. a franciáknál élő barátainkéval, hogy náluk is csak pár hónapja volt az anyának otthon, vagy a skótoknál élő barátainkkal, akiknél az okozott hátrányt az anyának, hogy a munkaideje előbb kezdődött és sokkal később végződött, mint a gyerekei iskolája, így csak ere külön babysitter-t kellett keresniük, hogy megoldhassák.

2018. szept. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
36%

Takács az, hogy mi önálló tudományág az a tudományos közösség döntése, ha sokan beszélnek a gender studiesról, és sokan foglalkoznak vele a munkaidejük nagyobbik részében, akkor az önálló tudományág, már normális helyeken így megy, Magyarország persze ez alól is kivétel itt évekig működött ilyen irányú mesterképzés már korábban, aztán mikor az ELTE is csinált egy államilag akkreditált képzést, akkor csak úgy visszavonták a szak akkreditációját, mert megijedtek tőle, hogy igazán mitől ijedtek meg azt nem tudjuk, azt nem mondják el. Tanszéke eddig sem volt, nincs minden szaknak önálló tanszéke, bármit is gondolsz.


ui. anyagtudományok? Mióta foglalkozol te azzal, legutóbb még azt írtad, hogy tanár vagy, és humán beállítottságú...

2018. szept. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:

"Nálunk rendben vannak a dolgok, azért írtam, hogy ITT ideális egy nő helyzete. Szemben a te országod életével, vagy pl. a franciáknál élő barátainkéval, hogy náluk is csak pár hónapja volt az anyának otthon"


Attól függ mi számít ideálisnak. Eléggé sok furcsa dolog születik meg a nők fejében, hogy mi történik a 3 év alatt, ezek eléggé torz képet adnak szerintem a valósághoz képest. Ezzel szemben saját gyerekkoromra visszaemlékezve, szerintem semmilyen emlékem nem maradt 4-5 éves korom előttről. Ezzel szemben az után rengeteg, szóval a én szerintem a három év helyett lehetne a szülőknek még több szabadságot adni, mindkettőjüknek. Sokkal többet érnének vele.


" a skótoknál élő barátainkkal, akiknél az okozott hátrányt az anyának, hogy a munkaideje előbb kezdődött és sokkal később végződött, mint a gyerekei iskolája,"


Ez most teljesen szakma és munkahely függő, én is sokszor éltem meg azt, hogy délután már végeztem az iskolával és edzéssel, de a szüleim nem értek még haza. Édesanyám sokszor este 8-9 körül végzett, a többnapos elutazásokról már nem is beszélve.

2018. okt. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
50%

#47

Tévedsz, ilyet soha nem írtam.

Vegyészmérnök vagyok és most már tanár, reál tárgyat tanítok.

2018. okt. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
2018. okt. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!