Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A feminizmus valóban rendkívül...

A feminizmus valóban rendkívül nagy hatással van a demográfiai folyamatokra, a családra, a nők és férfiak pszichéjére?

Figyelt kérdés
Anélkül, hogy ez sokakban tudatosulna. Mint egy divatirányzat, mely észrevétlenül teret nyer és hatalmába keríti a populációt. Pl. azelőtt lehet, hogy nem volt természetes a Mama Hotel, az önállótlan középkorú férfiak tömege, a társkeresés ilyen mértékű problémái, férfias nők és nőies, határozatlan férfiak tömegei, válások, nemi szerepek elmosása, stb.

2018. szept. 29. 10:59
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
24%

" A férfiak pedig azért nem jönnek össze olyan nővel akinek már van gyereke, mert utálják a gyerekeket, csak egy plusz teher nekik és nem lehet normális nemi életet élni mellettük."


A saját gyermekeiket nagyon is szeretik, meg az idegeneket sem gondolom, hogy utálják, csak nem akarják azokat nevelni, gondozni, értük dolgozni, mert ezt csupán a sajátjuk felé tekintik kötelességüknek.


"A válás egyébként egy érdekes dolog, de cseppet sem olyan negatív, mint amilyennek próbáljátok beállítani"


Egy komoly kapcsolat megszűnése mindenkit megvisel, de főképpen a gyerekeknek borzasztó, akiknek mindkét szülőre szüksége lenne. Gyermek nélkül nem olyan nagy probléma és abban egyetért mindenki, hogy előnye is van, éppen az, amit írtál, hogy jobb különválni, mint továbbra is együtt élni, ha már megromlott a kapcsolat, és lehetőség van új életet kezdeni. Természetesen a válás lehetősége vívmány, de azért hátránya is van, egyedül gyereket nevelni, egy keresetből megélni mellette nem könnyű.


"Ismerek pár gyerekes nőt akik szétmentek a pasival. Ha akartak, gyorsan találtak új pasit, szinte sorban álltak náluk. Nem annyira mint egy gyerektelen fiatal nőnél, de volt sor.

Gyerekkel egy nő párkeresési nehézsége, még mindig semmi egy átlagos férfiéhez képest, mert annyira nagy az igény a nőkre."


Azt nem állítottam, hogy könnyed kapcsolatot nem találhat elvált nő gyermekkel, csak azt, hogy feleségül nem szívesen veszik őket a férfiak. Természetesen ha vonzó, fiatal hölgyről van szó, akkor pasit azt találhat továbbra is, akire esetleg korlátozottan támaszkodhat, de egyrészt ez hamar megszűnhet és a támogatás is csak felületes, ahogy maga a kapcsolat is. Nem várhatja el ugyanazt egy futó partnertől, mint egy férjtől, vagy élettárstól.

2018. szept. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet a kérdezővel, mert amit ő képvisel az már az ellentétes nézetek szélsősége.


Viszont való igaz, hogy a mai feministák sokszor igen túltolják. Ki látott olyan nőt, aki tüntetett az anyák napja vagy nőnap ellen, pedig ott is sérül a egyenjogúság csak ugye amikor nekik pozitívan akkor annyira nem számít. Attól, hogy még valaki nem tapsolja és élteti a mai feminizmust még nem biztos, hogy 18. században akarna élni. Szerintem sok nő jó ideig álomvilágban él és egyre több olyan témát hallok, cikket olvasok, amik ezt bizonyítják.

2018. szept. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok szélsőséges, hímsoviniszta attól még, hogy elítélem a mai feminizmust, a női többletjogokat, a családellenességet, az abortuszpártiságot, és tiszteletben tartom a természetet, azt, hogy két nem van sok 100 millió éve, melyeknek megvannak a saját tulajdonságaik. A nőknek pl. sokkal sokrétűbb feladataik vannak, de kevésbé erősek, ők foglalkoznak nagyrészt a családdal, gyerekneveléssel, otthoni dolgokkal (főzés, mosás), ezért általában nem futnak be nagy karriert, kevesebb köztük a tudós például, de ezzel nincs semmi baj. Ezt nem kell erőszakosan, természetellenesen megváltoztatni.
2018. szept. 30. 09:53
 34/50 anonim ***** válasza:
56%

#33

Az a baj csupán, hogy olyasmiket gondolsz valóságnak - amiket felsoroltál, szerinted milyenek a nők és mit csinálnak - amik már régóta nem igazak.

A felsőoktatásban a nők aránya 60% feletti.

Nincsenek kizárólagosan férfias szakmák, már a bányamérnökségtől az űrtechnológián, számítástechnikán át mindenhol a nők is nagy arányban vannak jelen. Nagyon sok a női tudós, minden tudományterületen és nagyon sok a közép és felső vezető, a cégtulajdonos is. Ez az évszázad MÁR a nők évszázada, nézd csak meg a nagypolitikát, mennyi jelentős női politikus van éppen, pl. Németország és a britek első számú vezetője is nő.

Már régen nem arról van szó, hogy a nők emelkednek ki a régi elnyomott sorukból, pont ezt próbáltam elmagyarázni - a feminizmus MÁR elérte a célját, a nők egyenlőségét. Most a feministák már túltolják és marhaságokat képviselnek, mert amit kellett azt már természetesnek veszik a nyugati világban és mégis igazolni kell valamivel a létüket.

A mai világ már arról szól, hogy a férfiak hogyan legyenek újra férfiak ebben a megváltozott helyzetben. Hogy a nők egyenjogúsága és az, hogy már nincsenek rászorulva a férfiakra, az hogyan kezelhető és hogyan lehet így is erős, férfias egy férfi. Hogy jó apa lehessen, mert a férfinak sem kell kizárólag családfenntartóként szerepelnie, éppen olyan fontos már az ő szerepe is a családi életben, a gyerekekkel. Hogy legyen minél több férfi tanár, hogy a fiatalok példát lássanak maguk előtt stb.

MÁR megváltozott a világ és ezt észre kell venni a férfiaknak is. Nem csak a nők élete lett más, a férfiaknak is meg kell benne találnia önmagukat, mert csak a kettő együtt tud jó életet megalapozni. Sok a jó kezdeményezés erre is, a feministák helyett jó lenne ha inkább most a férfiak "egyenjogúságával" foglalkoznánk kicsit. Mert a nők már tudják hogyan éllják a saját, női életüket. Most a férfiaknak is ki kellene találnia és meg kellene tanulnia hogyan legyenek férfiak ezután is ebben a megváltozott helyzetben.

2018. szept. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
Te Takács Zs5 tényleg furcsa tag vagy, láthatóan élsz-halsz a gender studiesért, mert szinte csak arról írsz, amivel az foglalkozik, akkor miért nem mered kimondani, hogy ez egy olyan társadalomtudomány, amire szükség lenne? Te magad bizonyítod az ilyen jó hosszú válaszaiddal, hogy ez egy igenis fontos téma, amivel nem csak a "köcsöglibsik" foglalkoznak.
2018. szept. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
55%

Mikor és hol állítottam valaha is olyat, hogy EZ a téma ne lenne fontos vagy jelentős?

A gender studies azonban egy felfújt hólyag. Kiemelése és megkülönböztetése egy bizonyos területnek, benne habveréssel és felnagyatásával olyan témáknak, amik valójában marginálisak.

Mindig is azt mondtam - visszakeresheted nyugodtan - hogy ezen témák kutatásának, vizsgálatának ma is éppen úgy meg van a helye és mindig is meg volt a tudományos életben, csak nem kell neki külön tudományágat kreálni - mert már van ahová tartozik - és nem kell neki külön tanszéket létrehozni. A diplomatémámmal én is egy fontos kérdésben végeztem kutatásokat és még sem vártam volna el, hogy csak speciálisan olyan témákat előtérbe helyező tanszéket hozzanak létre, mert az bele tartozott az anyagtudományok körébe a többi hasonlóan érdekes és fontos kutatási területekkel együtt. Ilyen a gender "tudomány" is. Része a társadalomtudományoknak, a szociológiának. Eddig is vizsgálták ezeket a kérdéseket és ezután is fogják. Csak nem lesz külön tudományág és nem lesz külön tanszéke, mert a téma nem akkora, hogy szükség lenne rá.

2018. szept. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:

"Ezt nem kell erőszakosan, természetellenesen megváltoztatni."


Miért van az, hogy csak az ellen szólalsz fel, ami téged nem érint, mivel válaszaid alapján gondolom nem vagy nő.


Miért nem szólalsz fel inkább olyan régen évezredekig nem természetes dolgok ellen, mint törvény előtti jogi egyenlőség, fizetett szabadság, szociális ellátás, nyugdíj, egyenlőség. Milyen világ az, hogy neked egyszerű embernek lehet véleménye, miközben valójában annyi lenne a dolgod, hogy a főurak és arisztokraták előtt hajlongasz és teljesíted a parancsaikat.

2018. szept. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:

A férfiak és a nők biológiailag, lelkileg, fizikailag teljesen mások. Pl. a férfiak sokkal versengőbbek, biológiailag sokkal több bennük az agresszivitás, sokkal erősebbe, izmosabbak, a nők sokkal érzelmesebbek, sokkal változatosabbak az érzelmeik, ők foglalkoznak a családdal, gyerekneveléssel, van bennük anyai ösztön, hatalmas különbségek vannak a két nem között, és kétlem, hogy jó ötlet ezt tagadni. A feminizmus rég túlment az egyenlőség követelésén, ahogy az ilyen-olyan kisebbségi mozgalmak is.

Amúgy ha már annyira egyenlőek vagyunk, akkor legyenek a nők is hajléktalanok, váláskor ítéljék a gyereket az apáknak is, vigye a férfi a nő vagyonának felét, tartsák el a nők a férfiakat, szedjék fel a nők a férfiakat, nyissák ki előttük az ajtót, fizessenek helyettük, vegyék fel a férfiakat, ha előnyös a külsejük, végezzék el a nők a nehéz fizikai munkákat, stb. Ilyenkor nem követeltek egyenlőséget, mi?

2018. szept. 30. 13:19
 39/50 anonim ***** válasza:

"Amúgy ha már annyira egyenlőek vagyunk, akkor legyenek a nők is hajléktalanok, váláskor ítéljék a gyereket az apáknak is, vigye a férfi a nő vagyonának felét, tartsák el a nők a férfiakat, szedjék fel a nők a férfiakat, nyissák ki előttük az ajtót, fizessenek helyettük, vegyék fel a férfiakat, ha előnyös a külsejük, végezzék el a nők a nehéz fizikai munkákat, stb. Ilyenkor nem követeltek egyenlőséget, mi?"


Magyarországon még nem annyira elterjed, de nyugaton nem így van, ahogyan leírtad, szerintem csak idő kell.

Én már láttam nem egy hajléktalan nőt a nagy világban, a gyerek elhelyezésbe nem mennék bele, mert nincsenek jogi ismereteim, de korábban már írtak olyat, hogy nyugaton nem természetes, hogy az anyának ítélik, a fizikai munka pedig csak edzettség kérdése. Én férfiként sem tudnék dolgozni mondjuk egy építkezésen és cipelni a több kilós anyagokat.

2018. szept. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:

"A férfiak és a nők biológiailag, lelkileg, fizikailag teljesen mások. Pl. a férfiak sokkal versengőbbek, biológiailag sokkal több bennük az agresszivitás, sokkal erősebbe, izmosabbak, a nők sokkal érzelmesebbek, sokkal változatosabbak az érzelmeik, ők foglalkoznak a családdal, gyerekneveléssel, van bennük anyai ösztön, hatalmas különbségek vannak a két nem között, és kétlem, hogy jó ötlet ezt tagadni. A feminizmus rég túlment az egyenlőség követelésén, ahogy az ilyen-olyan kisebbségi mozgalmak is.


A férfiak és a nők biológiailag, lelkileg, fizikailag teljesen mások. Pl. a férfiak sokkal versengőbbek, biológiailag sokkal több bennük az agresszivitás, sokkal erősebbe, izmosabbak, a nők sokkal érzelmesebbek, sokkal változatosabbak az érzelmeik, ők foglalkoznak a családdal, gyerekneveléssel, van bennük anyai ösztön, hatalmas különbségek vannak a két nem között, és kétlem, hogy jó ötlet ezt tagadni. A feminizmus rég túlment az egyenlőség követelésén, ahogy az ilyen-olyan kisebbségi mozgalmak is."


Az utolsó mondattal egyetértek, de az előtte elhangzottak nem okok arra, hogy egy nő ne csinálhasson karriert és foglalkozzanak az otthoni dolgokkal. Te nagyon visszaakarsz menni, nem pedig a mostani feminizmus ellenszólalsz fel. Amúgy találhatsz ma is olyan nőt, akik erre mennek és nem akarnak dolgozni meg karriert csinálni.

2018. szept. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!