Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A románok miért gondolják...

A románok miért gondolják azt, hogy Erdély az övék?

Figyelt kérdés
2018. aug. 11. 17:16
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
23%

Mindenki ilyen-olyan jogról beszél... Konkrétan melyikre gondoltok?


A nemzetközi jogban nincs olyan, hogy én-építettem-fel, én-voltam-itt-először. Az számít, kik lakják. A románok teleszülték, azért lett az övéké.

2018. aug. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
54%

# 31-es, ez a teleszülés azért nem így működik. A katalánok is teleszülték Katalóniát, mégis Spanyolország része. A kurdok is teleszülték Kurdisztánt, mégis Törökország, Szíria, Irak és Irán része. A szélyek is teleszülték Székelyföldet, mégis Románia része.


Stb.


Nem elég a teleszülés, kell hozzá egy háború és egy anyaország, amelyik a győztes oldalon áll.


Ha az első világháborúban a Monarchia győz, akkor talán Moldvát is annektálják, és most a csángó magyarok is honfitársaink lennének. Mivel veszettünk, még az erdélyi és partiumi magyarokat is elvesztettük.


Trianonban a magyar határ mentén Magyarországgal közvetlenül szomszédos tömbmagyar területeket is elvettek Magyarországtól, pedig azok jól tele voltak szülve magyarokkal (Kárpátalja dél-nyugati részei, a Felvidék teljes határmenti része Délen, a Délvidék északi, Magyarországgal közvetlenül szomszédos területei, a mai Romániában pedig a Partium Magyarországgal közvetlenü szomszédos, máig magyar többségű területei).


Bizony magyarokkal szépen teleszült területeket is bőven elcsatoltak, lásd a mellékelt képet: [link]

És ez a mai helyzet csupán, száz éve még több és még magyarabb volt a határmente.


A "teleszülés" tehát semmit nem ér, Erdély sem lett Románia része évszázadokon át, pedig már jóval Trianon előtt román többségűvé vált.


Az igazság az, hogy Európában a háborúk, hódítások, békediktátumok szabták a határokat. Csakis azért vesztettük el az ország 2/3-át, és bizony rengeteg tömbmagyar területet is, ami szomszédos és összefüggő volt a mai csonka Magyarországgal, mert a vesztes oldalon álltunk egy háborúban. Ennyi.

2018. aug. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan mire gondolsz

A világháborúban hangoztatott jogalapjuk az etnikai többség, és a dákó román kontinuitás volt

Az etnikai többségük vitathatatlan, viszont a dákoktól való származás enyhén szólva is tudományosan nem bizonyított hülyeség

1918-ban úgy foglalták el Erdélyt, hogy ezt ők valójában nem is elfoglalják, hanem csak jogosan visszaveszik azt amit a magyarok a honfgolaláskor elvettek tőlük

Valójában a honfoglaláskor már régen nem voltak dákok, de ha lettek volna is államot sohasem alkottak és a románoknok sincsen hozzájuk semmi közük, mivel egy 13-14. század környékén odavándorolt dalmát eredetű pásztornépről beszélünk

Amúgy maradtak fenn ebből az időszakból hiteles térképek az országrészről, ezeken kb egyetlen darab román eredetű helységnév sem szerepel

2018. aug. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!