Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A románok miért gondolják...

A románok miért gondolják azt, hogy Erdély az övék?

Figyelt kérdés
2018. aug. 11. 17:16
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Mennyi magyarellenes ballibsi k0cs0g van ezen a fórumon behalok. Legyen már egy kis hazafiasság bennetek! A románok fegyvert ragadnának ha egy magyar azt állítaná előttük, hogy Erdély a magyarokat illeti meg.
2018. aug. 11. 19:57
 12/33 A kérdező kommentje:

7


Egyértelműen a magyarokat illetné meg, mivel ők alapítottak államot Erdélyben, ők művelték, gazdagították, ők vezették be a civilizációt, kultúrát stb. A románoknak semmi szerepük nem volt a közéletben, csak a kecskék terelgetése a hegyekben. Ilyen alapon valaki országot érdemel? Ráadásul 1000 évig magyar volt, ami épp elegendő ők arra, hogy jogos követelések fogalmazódjanak meg.

2018. aug. 11. 20:00
 13/33 anonim ***** válasza:
36%

11: Látszik, hogy nem érted.

Ennek nincs köze a nemzeti érzésekhez.

Nem vagyok liberális, azt sem írtam, hogy ez így jó.

De ez van! Nem lehet rajta változtatni!

És miért ne gondolnák, hogy az övék? Pár korosztály már eleve úgy született, hogy hozzájuk tartozott. Szerintem sok fiatal nem is tudja pontosan a történelmet.

2018. aug. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

13


Ez így van, sok fiatal nem is tudja hogy valaha magyar világ volt ott és a mai erdélyi magyarokat emigránsoknak tekintik nem őslakosoknak.


De ez Magyarországra is jellemző, sok tudatlan van az sem tudja mi az, hogy Erdély, vagy határon túli magyar stb.

Erre hangsúly kellene fektetni a közoktatásban hiszem saját történelmed pontos ismerete fontos része az öntudatnak.

2018. aug. 11. 21:01
 15/33 anonim ***** válasza:
37%

Helló, mai fiatal vagyok. És semmi értelme a kérdésednek.

A helyedben tanulmányoznám a történelmünk erre vonatkozó részét (ahogy az általános iskolákban megtörténik), hogy miért nem kapjuk vissza Erdélyt.

Azon gondolkozok, hogy az indiánok közül is a neten nyafognak arról, hogy vissza kéne foglalni azt, ami már több száz év óta nem az övék?

Teszel te kérdező bármit az országért? Vagy csak a szájhőst játszod?

2018. aug. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
65%
Mert anno elorozták, áruló módon átléptek a nyertesnek bizonyuló oldalra.
2018. aug. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
30%
Az a helyzet hogy én örülök hogy románokhoz került Erdély. Valljuk be a románok már szinte minden téren leköröztek minket hála Gec1 Viktor uralkodásának úgyhogy ha így nézzük akkor Erdély jobban fejlődik mint hozzánk tartozva tette volna. És hát egy igaz magyar miért ne szeretné ha Erdély minél jobban épülne/szépülne, nemigaz?
2018. aug. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

17


Mivel húztak volna el ugyan?

Erdély még néz ki valahogy, de ha elmész Moldvába vályog házba élnek és az udvaron pottyantósba végzik dolgukat.


Magyarországnak fele akkora országként 3-szor annyi autópályája van. Infrastruktúra ég és föld.


Autógyártók is ide jönnek nem romániába. Most komolyan te hol élsz? Mindent elhiszel amit a bulvár ír?

2018. aug. 12. 00:52
 19/33 anonim ***** válasza:
76%
Azért gondolják így, mert most még megtehetik.
2018. aug. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
27%
Amikor utoljára térképet láttam, egyformára volt színezve Erdély és Románia. Amikor meg utoljára arra jártam, már Erdély előtt jelezve volt, hogy belépek Románia területére. Talán lehet ennek is köze hozzá.
2018. aug. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!