Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miert van ilyen vad adaz...

Miert van ilyen vad adaz gyulolet a romanokban felenk, mi pedig szeretjuk oket?

Figyelt kérdés

Most elsosorban a tortenelmi Romania teruletere ertem, az erdelyi romanokkal nincs akkora baj.


De sok erdelyi hirportalt olvasok es valami hihetetlen milyen gyulolkodeseket ontenek a komment reszre.

Ezzel szemben a magyaroknak ugy altalaban nincs bajuk a romanokkal, leszamitva egy ker futball szurkolo csoportot.


Nem gaz ez, hogy nem hasonloan viszonyulunk hozzajuk mint ok hozzank?


2018. máj. 2. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

"Miert van ilyen vad adaz gyulolet a romanokban felenk,"

Nettó általánosítás.


"mi pedig szeretjuk oket?"

Ez is!

2018. máj. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
".....mi pedig szeretjuk oket?" Jo helyre tetted a kérdöjelet.
2018. máj. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

Nézd, én elég sok románt ismerek. Még beszélni is tudok velük olasz - román keveréknyelven, de sok tud angolul, magyarul is. Ők máshogy tanulják a történelmet. Azt verték beléjük, hogy a magyarok el akarják venni Erdélyt - aminek a realitása ma már, sajnos, egyenlő a nullával. Ha ezeket a témákat elkerülöd, elég jól ki lehet velük jönni. Egymást úgysem fogjuk meggyőzni, kár is erőlködni. Manapság viszont a migránshelyzet miatt nagyon is egyetértünk, azt veszem észre. Nem érzek ellenségességet részükről. Mondom, ahogy itt ülök, minimum egy tucat románt (nem erdélyi magyart, románt) tudnék közvetlenül a telefonomról hívni. Nyugaton szinte földiként kezelnek.


Amúgy én bejártam keresztben - kasul Romániát, kamionnal, turistaként, Nagyváradtól Constanta - ig, Nagybányától a Vaskapuig ha nem voltam ott százszor, akkor egyszer sem. És a hajam szála nem görbült.


Persze a Facebook - on fröcsögő hülyegyerek ott is sok van, de hát nézz körül itt a GYK - n, ez sem a Tudományos Akadémia.

2018. máj. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
63%

"a tortenelmi Romania teruletere"


WTF?

2018. máj. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Mi sem szeretjük a románokat. Én biztosan nem.
2018. máj. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vettem még észre a románok felé áradó szeretetet.
2018. máj. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jo, nem azt mondom, hogy mi rajongnank ertuk, de a fellepesunk nem annyira agressziv, vad veluk szemben mint nekik. Bukarestben peldaul jo eselye van annak, hogy megtamadnak ha megtudjak magyar vagy, mig Budapesten max csak gondolatban kuldjuk el oket melegebb eghajlatra.
2018. máj. 3. 07:58
 8/8 anonim ***** válasza:

"Bukarestben peldaul jo eselye van annak, hogy megtamadnak ha megtudjak magyar vagy"


Te ritka hülye vagy.

2018. máj. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!