Mi ez az Erdély szituáció?
# 4
Én ezt inkább úgy mondanám, hogy soha nem VESSZÜK el újra.
6.
Belepofázik, ha a magyarok "vétenek" valamit. De ha a román miniszterelnök lógatással fenyeget, akkor hallgat mint a sír.
Szerintem függetlenednének, de ezt mi így nem tudjuk megmondani.
Amúgy meg a románisztániak nekimennének a magyaroknak ha lehetne, simán kinézem belőlük. Az akasztós csóringer elnökük meg nem a kijelentésébe bukott bele végül. Valami ellentétek folytak ott.
" Eddig mintha arról ment volna a hiszti, hogy az EU miért pofázik bele nemzetállamok belügyeibe... Most akkor mégis avatkozzon be, vagy nincs a nyuszin sapka?"
Mert hol vannak a kisebbségek jogaik, ellenük való uszítás, satöbbi?
Tudod nem csak akkor kellene szájalni, ha a szent migrácsaitokról, vagy egyéb szopottjaitokról van szó!
Ha itt jelentett volna ki hasonlót valaki valamilyen népcsoportról akkor a hozzád hasonlók a púniós haverjaitokkal együtt már meglincselték volna, okoska. ;)
Meg békefenntartókat követelnének.
Európában egy csomó tartomány nagyobb függetlenséget akar az anyaállamtól - lásd Korzika, Baszkföld, Bajorország, Szardínia, s Erdély is ilyen.
A téma egyrészt azért lett felkapottabb mindenhol, mert Katalónia évtizedek óta elsőként úgy tűnik el is tud majd érni teljes függetlenséget, másrészt 2012 környékén székelyek egy csoportja - veszélyeztetve az erdélyi autonómia ügyét - kitalálta, hogy inkább mégsem Erdély legyen független, hanem Székelyföld, mert az mennyivel jobb buli volna, ha nincsenek benne a románok meg többi népek. A magyar kormány akkor diplomáciai bakit vétve be is állt az ügy mögé és kitűzték egy csomó magyar városban a székely zászlót. Viszont Székelyföldnek önmagában nincs politikai ereje - egy romániai magyar politikus sem küzd Székelyföld autonómiájáért, csak és kizárólag Erdélyért egészben. Erdélyen belül lehet függetlenebb tartomány, de a probléma a dologgal, hogy történelmileg "Székelyföld" nevű szervezeti egység állam szintjén soha nem létezett, Erdély viszont igen.
Visszakapni pedig pont azért nem is fogunk semmit, mert
1) minek akarna függetlenedni egy terület, ha utána megint egy másik országhoz csatolják őket (az ugye nem függetlenség, hanem átpártolás)
2) sajnos történelmi tény, hogy az elmúlt 500 év során mindössze ~65 rövid esztendejig képezte Magyarország szerves részét a terület, ami elég gyenge talajra helyez minden ilyen áhítozást
3) még mindig sokkal fejlettebbek vagyunk, mint a román területek, aránytalan lenne egy ilyen ügylet
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!