Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Románia tényleg elárult minket?

PekingiKacsa kérdése:

Románia tényleg elárult minket?

Figyelt kérdés
Hogyan? Miért?

2017. szept. 16. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Az első vh. óta elárult minket.
2017. szept. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De hogyan és miért?
2017. szept. 16. 12:47
 3/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
97%
románia mindig is azt a valagat nyalta, amenyiket erősebbnek gondolta.
2017. szept. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem ezt nem lehet kimondani.

Gyáván és gerinctelenül politizált de árulónak nincs miért nevezni.

2017. szept. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%
Talán ha kifejtenéd, hogy mire is gondolsz tényszerüen?
2017. szept. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Amennyit tudok, az kimerül annyiban, hogy régebben Romániát nevezték Európa prostituáltjának. A hadseregük pedig híres volt a kiképzetlenségükről és gyávaságukról. A török ellenes harcaink alatt gyakran eredtek futásnak. Lehet lepontozni, de a történelem engem igazol, több forrásnál is.
2017. szept. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Románia nem csak minket, de az össze többi szövetségesét is elárulta amikor csak tudta.
2017. szept. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos én erdélyi vagyok, a töri órán így tanultam:


Romániában két párt volt:

-- konzervatív: Németország és az Osztrák-Magyar Monarchia szövetségében szerettek volna harcolni, hogy a legyőzött Oroszországtól megszerezhessék Besszarábiát (nagyjából a mostani Moldovai Köztársaság területe)


-- liberálisok: akik fel akarták rúgni a németekkel a szövetséget, mivel az antant azzal kecsegtette őket, hogy megkapják Bukovinát, Erdélyt, Párciumot, Bánságot és Tiszántúlt is (azaz Debrecen, Szeged és mások)


A liberális párt győzött. Emiatt a román hadsereg (román horda) átkelt a Kárpátokon és támadást intézett Erdély ellen. A német és az osztrák-magyar haderő elég hamar észben kapott, és visszatámadásból elfoglalták Romániának egy elég nagy részét, Bukarestet is, emiatt külön békét kötöttek.


A németek megbocsájtottak neki, némi terület kivételével mindent visszaadtak a románoknak, pluszban nekik adta Besszarábiát is, amit az oroszok szívesen átengedtek, mert akkoriban törtek ki a bolsevik lázadások.


Románia csendben várakozott. Amint tudatosult benne, hogy A középhatalmak elvesztették a háborút, ő maga is csatlakozott a győztes hatalmakhoz, egészen Budapestig nyomultak.


A békeszerződésben (aminél igazságtalanabb szerződés, mióta világ a világ nem volt), Románia részt kapott Magyarországból, egy akkora részt, ami a mostani Magyarországnál is nagyobb.


Ezt is keveslette. Több román, aki részt vett a tárgyaláson sértődötten vonult ki. Ők nem ezért harcoltak -- gondolták. Hiszen nekik ígérték egész Tiszántúlt is. Végül csak azok maradtak bent, akik beérték ilyen kicsivel is.


Mivel Oroszország különbékét kötött a németekkel, emiatt őt is vesztesként kezelték az antant hatalmak, és Románia Besszarábiát is megtarthatta.


....

Nagyjából a fentiek miatt, a PRM és már soviniszta (nem nacionalista, hanem soviniszta) párt Nagy Romániát szeretné megteremteni:


[link]


....

Remélhetőleg az igazság győzedelmeskedni fog, és a Kis-Antant romjain újjászületik Nagy Magyarország:


[link]

2017. szept. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
97%

Még egy annyi, hogy a román az egyik legmocskosabb nép Európában:


1916. augusztus 27-én este kilenc órakor került sor a román hadüzenetre az Osztrák–Magyar Monarchia ellen. A román hadsereg katonái még egy fél órával a hivatalos hadüzenet előtt támadást indítottak a magyar határőrök ellen, könnyedén legyőzve a gyanútlan katonákat.

2017. szept. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
96%
Benes asszisztált hozzá, ha ezen a becstelen ördögfiókán múlt volna, mindössze Budapest marad Magyarországnak. Nem vicc!
2017. szept. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!