Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Megszállta Oroszország az...

Megszállta Oroszország az ukrán területeket, vagy joga van elfoglalni és átvenni az ellenőrzést felettük?

Figyelt kérdés

2018. jan. 18. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%

Joga van felettük átvenni az ellenőrzést, ez ( Kelet-Ukrajna és a Krím ) orosz érdekszféra és az USA-nak semmi keresnivelója ott.


Ukrajna mostanra egy USA vazallus állam lett és átadta volna a Krím hadikikötőit az USA-nak. Ezt akadályozta meg szerencsére Oroszország.


A kelet ukrán területeken - Novorosszija - élőknek pedig joguk lenne népszavazással eldönteni, hogy Oroszországhoz vagy az USA-hoz tartozzanak, ezt nem háborúval kellene eldönteni.

2018. jan. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

#1: Ruszkifanként nem látod sajnos a lényeges dolgokat.


Nem USA vonult be, hanem Oroszország Ukrajnába, ezek tények. A független Ukrán államot megtámadták.

Biztos azt is látod azóta milyenek az állapotok ott, mekkora a szegénység és kilátástalanság a háború miatt. Könnyű innen okoskodni a meleg fotelból hogy mennyire jó nekik ott, mikor kijárási tilalom van és bármikor lelőhetnek. Oroszország szította ezt a konfliktust...

2018. jan. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%

Bizony a Majdan téri puccs idején kellett volna erőteljesebben fellépni az oroszellenes erőkkel szemben és akkor most nem lenne háború azon a területen.

Akinek ez nem tetszett volna, mehetett volna Nyugatra.

2018. jan. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Oroszország a Krímet elfoglalta, a Donyecki medencében pedig egy szoldoshadsereggel háborúzik.

Amerika eddig egyetlen katonát sem állomásoztatott Ukrajnában, ellentétben a ruszkikkal.


Valójában ez az egész arról szól, hogy Ukrajnában ugye volt egy "forradalom" ahol az EU-párti többség elkergette a ruszkibarát, korrupt elnököt. Erre az oroszok bepánikoltak, hogy egy nyugatbarát vezetés került hatalomra. Ugyanis így nem valószínű, hogy meghosszabbították volna a Krím-en lévő haditengerészeti támaszpont bérleti jogát. Lehet hogy inkább az amerikaiaknak adták volna........

Így inkább elfoglalták a Krímet, Kelet Ukrajnában pedig polgárháborút kezdtek, hogy lekössék az ukrán gazdaságot és hadsereget, nehogy alkalma meg ereje legyen csapatokat küldeni a Krímbe.


Ugyanis a Krím elcsatolását szinte senki nem ismeri el, továbbra is ukrán területnek tartják. Így egy esetleges ukrán bevonulást a Krímbe a világ nem ismerné el agressszióként, az oroszok pedig kénytelenek lennének vagy kivonulni, vagy szembeszállni az ukránokkal a Krímen. Ha viszont rátámadnak a saját országukban az ukránokra akkor abból az eddigieknél sokkal súlyosabb gazdasági és politikai szankciókat vezetnének be. Azt pedig nem bírná ki az amúgy is meggyengült orosz gazdaság.

2018. jan. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Arról van szó hogy két nagyhatalom harcol egymással Ukrajnában. Nem közvetlenül, hanem mindkettő támogat egy csoportot. Ugyanez történik Líbiában és Szíriában is. Ukrajnában az oroszok nyerték az első felvonást, Líbiában az USA. Szíriában úgy tűnt az USA nyer, de az oroszok beleadtak mindent és megfordították az állást. Leegyszerűsítve ez a helyzet.
2018. jan. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%

"A független Ukrán államot megtámadták. "

A független ukrán állam egy vicc.


Láttam egy gyönyörű HD felbontású videot - drónfelvétel - az oroszországi Krím félszigetről, amolyan turistacsalogató,pl. a híres Fecskefészek vagy a Voroncov palota felülről és büszkén lobog az orosz zászló az új híd a Kercsi-szorosban pedig hamarosan elkészül .


A Krím hovatartozását népszavazás döntötte el.

2018. jan. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Az 5-ös válaszommal mi a probléma? Sok retardált.
2018. jan. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

"A Krím hovatartozását népszavazás döntötte el"

1956-ban Szolnokon néhány MDP-tag saját, senkitől sem befolyásolt kezdeményezésére megalakult a Forradalmi Munkás-Paraszt kormány. A kormány tagjainak eszébe jutott, hogy a kialakult helyzetet csak az oldhatja meg, ha a Vörös Hadseregtől kérnek segítséget és ezt meg is tették. Óriási szerencséjükre a hadsereg véletlenül épp akkor végzet nagyobb csapat-összevonásokat Kárpátalján, így azonnal be is tudtak vonulni az országba. Csak valami furcsaság miatt ezt az alulról jövő, spontán kezdeményezést az szovjetek/oroszok "Forgószél" hadművelet néven ismerik.

Na, ennyire volt népszavazás a Krím hovatartozásáról is. Oroszországnak óriási szüksége van a szevasztopoli kikötőre. Az oroszok számára a Fekete-tengeri Flotta ellensúlyozza a NATO földközi-tengeri jelenlétét, így a nyugati államok nem tekinthetik teljesen szabad játszótérnek ezt a területet, mert a Boszporuszon át bármikor érkezhet néhány orosz hadihajó.

Nem volt véletlen, hogy a Szovjetunió felbomlásakor Oroszország bérbe vette a területet Ukrajnától, mindenáron kellett nekik a támaszpont. Ha Ukrajnában oroszbarát erők maradtak volna hatalmon, nem lett volna semmi probléma, csak a "deviáns" ukránok inkább a Nyugathoz kezdtek húzni. Így hát az oroszok biztosra mentek és egész egyszerűen megszállták a Krím-félszigetet, nehogy már kihúzzák a talajt a flotta lába alól (szép kis képzavar).

Na de békeidőben nem szokás csak úgy katonai erővel területeket elvenni egymástól. Hadüzenet nem volt, tehát nem háborús hódításról van szó. Egyébként is önkéntesek szállták meg a Krímet: az orosz egyenruháikat a laktanyákban hagyták, azt' egyből önkéntesek lettek. Kellett valami ürügy az egész sztorihoz, így az orosz megszállás után rendeztek egy előre lezsírozott népszavazást, aminek az eredményét már büszkén lehetett lobogtatni, mint indokot a Krím-félsziget annektálására, hiszen Moszkva csak a helyi kisebbséget védte és a népakaratot valósította meg. Igaz, akkor felmerül a kérdés, hogy a Donyecki Népköztársaság miért nem kell nekik, de a vak is látja, hogy mi a valódi indok. Nem akarják ők felszabdalni Ukrajnát, ami kellett nekik belőle, megkapták.

2018. jan. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A nemzetközi jog szerint nem volt jogos elcsatolni a Krímet, amúgy meg persze hogy a helyi lakosság inkább orosz akar lenni.

De egyébként édes mindegy hogy az adott pillanatban mi a jogos és mi nem, hiszen a nagyhatalmi érdekek felülírhatják utólag még a jogot is, ahogy azt Koszovo jogtalan, de a legtöbb ország által elismert függetlenedése is megmutatta.

2018. jan. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22%
Ezért nem szabadott volna Koszovót is engedni, ha nekik lehetett akkor másnak miértne?
2018. jan. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!