Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » KI lesz az aki elsőként...

KI lesz az aki elsőként LEVETI a gyalázatos táblát?

Figyelt kérdés

természetesen a szloták emlékműről van szó


1920. június 4.


A Szlovák Köztársaság köszönetét fejezi ki a szövetséges hatalmaknak a Magyarországgal a párizsi Versailles-ban a Nagy Trianon kastélyban megkötött trianoni békeszerződésért, amely megpecsételte Magyarország széthullását, létrehozta Csehszlovákiát és más államokat a hozzájuk tartozó határokkal együtt, így új arcot adott Európának.

„Amikor 1920. június 4-én háromnegyed ötkor a Trianon nevet viselő szerződés alá odaírtam a nevemet, tudtam, hogy a szlovák nemzet elszámolását írom alá a volt Magyarországgal, elszámolást az elejétől a végéig a nemzetem vérével, szenvedésével és nyomorúságával aláírt szerződésekért. Az ilyen elszámolás örök.”

JUDr. Stefan Osusky nagykövet, a trianoni békeszerződés csehszlovák aláírója

90. évforduló, 2010


A hálás szlovákok



ha én ott laknék vagy befújnám festékszóróval vagy leverném


ne legyen hosszú életű az a tábla


2010. jún. 4. 08:10
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
48%
Ebben mi a gyalázatos? Egy nemzet kifejezi háláját azoknak, akiknek köszönhetően létrejöhetett.
2010. jún. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
36%
Félreértés ne essék: ha belföldön lenne ilyen tábla, annál megérteném, hogy nem tetszik valakinek. De pl japánban merné valaki fanatikus tömeggyilkosoknak nevezni a második vh. japán vezérkarát...
2010. jún. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
29%

72

A személyeskedésre nem reagálok, de ha képes vagy rá szellemileg, érdekelne, logikailag hol a hiba az érvelésemben.

2010. jún. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
6%
Nem véletlenül csak 39%-od van. Mert hülyéket beszélsz.
2010. jún. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
43%

Egyszerű a megoldás: túl kell szaporodni a szlovákokat, és a többi népet. Nem pedig siránkozva elfogyni.

Felosztva is összetartozunk.

2010. jún. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
0%

" 72

A személyeskedésre nem reagálok, de ha képes vagy rá szellemileg, érdekelne, logikailag hol a hiba az érvelésemben."



én se reagálok a te személyeskedésedre

ill csak annyival hogy

k anyukádat

2010. jún. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Szerintem ott vannak nagyon eltévedve a szlovákok, hogy Trianon nem őket hozta létre, hanem Csehszlovákiát, ahol ők szintén alárendelt szerepben voltak. A csehek ugyanis - legjobb tudomásom szerint - egy "kissé hülyén" beszélő cseh törzsnek tekintik a szlovákokat.


Tulajdonképpen ha belegondolok iszonyú szar lehet a szlovákoknak. kb. 1000 évig a magyar nemzettest része voltak, mint kisebbség. (Állítólag nem volt olyan rossz a történelmi Magyarországon (sem) kisebbségnek lenni.) Lett Trianon, és a csehszlovák nemzettest része lettek, papíron egyenrangú felekként, de a mindennapokban iszonyúan lenézve. Végül, tizenvalahány éve önálló nemzetállamot alapíthattak - a történelmi Magyarország földjén, miközben állami címerül a történelmi magyarhoz meglehetősen hasonlót sikerült választani.

Ha szlovák lennék, vagy engem is baromira frusztrálna a múltam, vagy megérteném, hogy ebben az Istentől megáldott Kárpát-medencében igazán sokra vinni együtt lehet. Szlováknak, csehnek, románnak, szerbnek, bosnyáknak, horvátnak, szlovénnek, egy kicsit osztráknak, és magyarnak. (Gúnyos röhögést kéretik mellőzni, helyette elgondolkodni a medence geológiai és meteorológiai adottságain.)

2010. jún. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Ez nyilvánvaló provokáció, egyértelmű mit akarnak elérni.

Az ilyen hülye nagymagyarokat akarják izgatni...sikerül...

2010. jún. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
A Jobbik kellene kormánypártnak Magyarország élére!
2014. aug. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!