Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért félnek az emberek az...

Miért félnek az emberek az iszlámtól, amikor a jövő úgy is az ateizmus felé tart?

Figyelt kérdés

Pár évtized,és az embereket totál nem fogja érdekelni a vallás.


Ez már a kereszténységnél nagyon kevés idő.

Már csak az idősebb generáció vallásgyakorló,a fiatalabbak nem,nem is érdekli őket az egész.


Az elmaradottabb vallásoknak is ez lesz a sorsa idővel.

Van internet,fejlettség,az emberek idővel másban fogják megtalálni az élet értelmét,nem abban,hogy vallásokkal foglalkozzanak.

Főleg,akik nyugatra jönnek,azok között lesz a legtöbb ateista idővel.


Akkor miért rettegnek ennyien az araboktól?


2017. nov. 13. 14:23
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Én nem hiszek abban,hogy sok lúd disznót győz.

Ezzel az erővel,akkor a világ leggazdagabb embereit is le lehetne győzni,mert a szegények többen vannak.


Szerintem naivság azt képzelni,hogy a nyugat beenged tömegeket,és egyáltalán nem tartja őket kontroll alatt.


Szerintem egy nagy hiba van a gépezetben,az pedig pont a vallásszabadság engedélyezése.

Amivel nem lenne baj,ha minden vallás híve felvilágosult lenne,a jövőben,távoli jövőben elképzelhető lenne.

Viszont amíg a középkori szinten élő embereket nem hozzuk fel jelenkori szintre,addig nem szabadna ennyire teret engedni a vallásgyakorlásnak.


Túl bizakodóak voltak a németek is,sajnos túl nagy lépést akartak tenni,kisebbet kellett volna.

Előbb integrálni őket,illeszkedjenek be a fejlett,modern társadalomba,utána jöhetnek a jogok.


De végül is,érthető,teszt kellett,hogy rájöjjenek a hibákra.

Ezért is van,hogy mondjuk 2.generációs bevándorlók nem tudtak beilleszkedni.

Ehhez több idő kell.


Alapvetően a vallásnak magánügynek kellene lennie,nem kellene belőle közügyet csinálni,egy üggyel kevesebb lenne,amiért az emberek egymásnak ugranak.


Ugye számos dolog van még,amin nem lehet változtatni,pl a rasszok,szexualitás,stb.


De szerintem ha eltelik 100 év,ma pl Mohamed ükonukáját már mondjuk Hans-nak fogják hívni,és ugyanolyan lesz,mint bármelyik német,csak neki fekete lesz a haja és a szeme,nem szőke hajú és kék szemű.

2017. nov. 13. 21:23
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én meg azt látom, hogy a kontroll allatt tartással, már most is vannak gondok. És nem is csak a vallás, hanem az eltérő kultúrák találkozása miatt. A jelenlegi tendeciák alapján, nem tűnik olyan elképzelhetetlennek a dolog, legalábbis hosszú távon. Szerintem, ez nem hit kérdése. Több lehetséges végkifejlet közül, ez is egy.
2017. nov. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Visszatérve az alapkérdéshez: az viszont szerintem, nagyon valószínűtlen, hogy mindenki jólétben, luxusban éljen és ennek nyomán, eltűnjenek a vallások. Elég csak körülnézni a világban.
2017. nov. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen a szegénység az oka a vallások létezésének.

Egyszerűen felvilágosodás.

2017. nov. 13. 21:57
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem csak a szegénység az oka, de azért köztük elterjedtebb. Persze, vannak vallásos tanárok, orvosok, tudósok is. Ami érthető, hiszen mindenre a tudomány sem ad választ. Éppen ezért nem hiszem, hogy eltűnnek a vallások.
2017. nov. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Nem mondtam,hogy eltűnnek a kultúrából,viszont idővel tényleg csak ilyen szinten maradnak majd fenn.


Mint pl az egyiptomiak vagy a görögök istenei,stb.


Nem fognak nevében ölni,mert idővel nem lesznek olyan zakkant emberek,akiknek a saját életüknél fontosabb a vallás,mint pl az öngyilkos merénylők.


Persze bolondok is mindig lesznek,de az már nem a valláshoz köthető.


Szerintem nagyon sokat változott a világ,ma már nem csak úgy tudsz tájékozódni,amit hallasz,hallomásból.


Idővel ez az egész világot utoléri,és megszűnik a hatalmas tudatlanság.

2017. nov. 13. 23:27
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen, majd egyszer, talán...de nem belátható időn belül. Egyébként az egyiptomi , görög, stb. Istenek, valóban eltűntek, de jöttek helyettük más vallások. És ez szerintem, mindaddig így is lesz, amíg megválaszolatlan kérdések vannak.
2017. nov. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, éppen az iszlám hívei vannak ettől a legmeszebb. Pedig számtalan tanult, ertelmes ember is van köztük és mégis.
2017. nov. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
A merénylők meg, nem egy esetben ha kell repülőgépet vezetnek, használják az internetet, szóval nem információtól elzárt, tudatlan emberek. Erre mi a magyarázat?
2017. nov. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Én mondjuk speciel keresztény vagyok, ezért nem örülnék neki, ha idejönnének.

Bár én muszlim szóhasználattal élve a "könyv népe" vagyok, ezért elvileg rám nem vonatkozik a dzsihád, ellentétben az ateistákkal, akik ilyen formán rosszabbul járnak. Bár a terroristákat ez úgysem nagyon érdekli, mert nekik nem sok közük van az iszlámhoz.

A kérdésed további felvetése azért problémás, mert pl. a Közel-Keletre pont nem az ateizmus jellemző.

2017. nov. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!