Valaki megmagyarázná! Ha egy társadalomban többségbe kerülnek az ateisták, akkor abból, hogy lesz iszlamizálódás?
Az előző válaszokkal egyetértek, ill. még hozzátenném azt, hogy nyugati társadalmakról beszélvén szóbajön a kelet felé fordulás. Tehát: a kereszténységből sokan kiválnak, ateisták lesznek mondjuk. Sok olyan ember van, aki viszont tartósan nem bírja vallás nélkül, mert keres valamiféle többletet, de a már tapasztalt, számukra nem tetsző kereszténységhez nem akarnak fordulni. Így jönnek szóba a keleti vallások, akár az iszlám is, főleg, ha eleve vannak muszlim bevándorlók, így elsőkézből ismerkedhetnek a vallásukkal.
Persze ez csak elmélet, de pici ilyet látok szűkebb (! és ez rémisztő) ismerősi körben is.
Ateistaként nem értek egyet veletek. Nem egy légüres tér az ateizmus, nem a hit nem léte. Hiszen mi sem végezzük el a kísérletek, mi azt hisszük el, ami mögött bizonyítható tények állnak.
A másik, hogy nem közönyösek az ateisták, nem a mindent lesz@runk kategória vagyunk. És az ismeretségi körömben az iszlámot utáljuk. Olvastunk róla, beszéltünk róla, olvastuk a koránt, egyszerűen agresszív, de nem kicsit.
Azt a vallásosok hiszik, hogy minket nem érdekel semmi, nincs tartásunk, nincs erkölcsünk, stb. Legalábbis a legtöbb vallásos embertől ezt tapasztalom, hogy azt hiszik, az ateizmus az erkölcstelenség, stb fellegvára.
Persze tisztelet a kivételnek, lehet hogy én találkoztam sok ilyennel és azért tűnik így.
"Azért, mert ha nagy arányban válik ateistává, azaz közönyössé a nép, akkor az elkötelezett iszlám vallásúaknak nem lesz ellenpólusa."
Miért az ateisták nem ellenpólus?
"Így ha az arányuk alacsony is marad egy ideig, mondjuk 10-20%, a lobbierejük erős lesz, aztán terjedni tudnak."
Miért most - mondjuk az USA-ban - nem nagy a lobbierejük a muszlimoknak? - pedig még mindig az a kereszténység fellegvára.
"Így jönnek szóba a keleti vallások, akár az iszlám is, főleg, ha eleve vannak muszlim bevándorlók, így elsőkézből ismerkedhetnek a vallásukkal."
Egy nyugati mégis mi a csudáért venné fel az iszlámot, egy olyan vallást, amely gyakorlatilag teljesen ellentéte az euró-atlanti kultúrkörnek és a szabad világnak? Jó van egy-két deviáns, akik mazochisták, de nem hinném, hogy tömeges lenne. Amúgy Japánban, Dél-Koreában vagy akár Kínában ahol a társadalom elsöprő többsége ateista, miért nem fordulnak az iszlámhoz?
Ahogy a #3-as válaszoló jól megfogalmazta, azzal egyetértek, meg nagyrészt a többiekkel is, de ki is egészíteném 1-2 dologgal:
- Az "iszlamizálódási" probléma döntően nem a gyerekcsinálásról szól, mint ahogy valaki előttem fogalmazta, hanem nagyrészt bevándorlási probléma. Erre talán Nyugat-Európa még jobb példa, mint az USA. A nyugat-európai társadalmak elég nagy részében (leszámítva Írországot és Franciaországot) a migrációs hatásoktól megtisztított népességi adatok csökkenést mutatnak. Mégis néhány helyen (főleg Angliára gondoljunk) jelentősen nő a népesség száma, mivel nagyon nagy a bevándorlók száma, közöttük meg sok az iszlám vallású.
S míg sok bevándorlói csoportnál (mint Amerika történelmében láttuk) az előbb-utóbb bekövetkező beolvadás a jellemző, az iszlámra egyáltalán nem vagy nagyon kis mértékben jellemző a kulturális, és különösen a vallási értelemben vett beolvadás, asszimiláció. Ezért az iszlám bevándorlók nem olvadnak be a fogadó társadalomba, hanem egy gyorsan növekvő, önkéntesen elkülönült csoportot alkotnak.
- Azt is megmutatták a többiek előttem, hogy az iszlamizálódáshoz, és különösen a radikális iszlám térnyeréséhez, egyáltalán nincs szükség túlzottan nagy arányú iszlám népességre, esetleg többségre. Az iszlám nem hajlandó alkalmazkodni, hanem elvárja, hogy hozzá alkalmazkodjanak.
Nem számít pl., hogy te egy, a szólásszabadságot maximálisan tiszteletben tartó Dánia állam akarsz lenni, és a törvényeidben meg akarsz engedni minden, nem uszító jellegű véleménykifejezést a saját országodban, a saját sajtódban (mint amilyen a hírhedt 2005-ös Mohamed-karikatúra is volt) - ha ez az iszlámot sérti, akkor a zászlódat fogják égetni, a nagykövetségedet támadni, az újságíróidat meg rettegésben fogják tartani és halállal fenyegetni, még 5 év múlva is.
Vagy meg lehet nézni pl., hogy mi van Angliában. A muszlim lakosság aránya a 20%-ot sem éri el, talán még Londonban sem, mégis megtehetik, hogy "saría-körzetet" jelölnek ki önhatalmúlag, és azt mondják - kit érdekelnek a brit törvények -, hogy mostantól itt a saría törvények az érvényesek. Ha az állam mégis élni akar a törvényei szerinti jogérvényesítéssel, annak tudjuk, mi lesz az eredménye.
Angliában már most sokkal inkább tolerálják az iszlám vallást, mint a különféle keresztény mozgalmakat. Londonban már most vannak olyan brit politikusok, akik hajlandók meglehetősen radikális módon az iszlám érdekeket képviselni a muszlim hívők szavazataiért cserébe. Az a fenyegetés, amit a radikális iszlám jelent, elegendő ahhoz, hogy megsokszorozza azt a lobbierőt, amit egyébként az iszlám csoportok "alapesetben" képviselni tudnának.
Nem akarom azt a félreértést magamra vonni, amivel vádolni szoktak, hogy összemosom a békés iszlám tömegeket a néhány radikális terroristával. Természetesen tisztában vagyok a különbséggel. Nem azt mondom, hogy az iszlámmal nem lehet békében együtt élni, hanem hogy a radikális iszlámmal nem lehet együtt élni. A radikális iszlám olyan engedményeket zsarol ki a nyugati társadalmakból, amit más vallási csoportoknak eszükbe sem jutna megadni, és igazából a jogrendszerük értelmében nem is adhatnák meg - de ha kell, az évszázadok alatt kiizzadt jogrendszeri vívmányokat is lebontják, csak hogy békét tudjanak kötni az iszlámmal.
Ezért értek egyet azzal, hogy egy ateista nemzetet képes a radikális iszlám "uralni". Ehhez nem kell többségben lenni - elég erősebbnek lenni. Az értékvesztett ateizmusban pedig semmi erő nincsen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!