Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tényleg jó mostanság a szerb-m...

Tényleg jó mostanság a szerb-magyar viszony?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen olvasom azt hogy már szinte barát országok vagyunk, illetve hogy a szerbek java része is baráti a magyarokkal. Igaz lenne?

Csak mert idáig azt nyomkodták belém hogy a szerbek is utálnak minket, mint a szlovákok és a románok.



2017. okt. 14. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Meg fogsz lepődni de a szlovákok meg románok se utálnak. Van néha egy médiahiszti hogy a magyarlakta településeken nem beszélik rendesen az ország hivatalos nyelvét, és ennyi. De ha már valami, akkor a románoknál sokkal fontosabb téma Moldva mint Erdély. Szlovákiában meg már lassan (vagy lehet hogy már most is) a cigány a második legnagyobb kisebbség, nem is a magyar.
2017. okt. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Èn nem vettem èszre,hogy nagyon szeretnènek minket a szerbek,csak nincsenek olyan összecsapasok mint pl 15 ève,de persze majd megmondja valaki okos,hogy nincs is semmi útálat,közben vagy találkozott szerbel eddigi eleteben vagy nem...
2017. okt. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
A szerbeknek total semlegesek a magyarok, van ott is nehany turbo nacionalista aki mindenkit utal de a tobbseg nem. Oket most sokkal jobban foglalkoztatja Koszovo meg az albanok, minket kb letojnak. Egyebkent meg Szerbia autonomiat biztositott Delvideknek, mar ebben is sokkal elorebb jarnak a szlovakoknal vagy romanoknal.
2017. okt. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

A kedves hármasra válaszára reagálva:


1. Minden józanul gondolkodó ember Szerbiában, nemzeti hovatartozástól függetlenül tisztában van azzal, hogy Koszovó már teljes mértékben önálló, Szerbiának semmi köze hozzá. Koszovó ma már csak a figyelem elterelésére szolgál, hisz Szerbiában nagyon nagy gondok vannak, főleg gazdasági téren, hisz Európa egyik, ha nem legszegényebb országáról beszélünk. A politikusok gazdagok és korruptak, az elszegényedett átlag polgárt hülyíteni kell valamivel, hogy az igazi problémákra ne tudjon összpontosítani. Sajnos erre még mindig jó szolgálatot tesz Koszovó kérdése, és valójában csak ez miatt is feszegetik még azt.


2. Délvidéknek, pontosabban Vajdaságnak, nincs semmilyen autonómiája, ilyet állítani badarság. Vajdaság anno, a volt Jugoszláv Szocialista Szövetségi Köztársaság idején, 1974-ben kapott autonómiát, amikor a már említett évben elfogadták az akkori új alkotmányt. Ez 1988. október 6.-ig tartott, amikor is az akkor feltörő Milosevity vezetésével, Újvidéken lezajlott az úgynevezett joghurtforradalom. A belgrádi hatalom megvonta Vajdaságtól az autonómiát, mondvacsinált ürügyekre hivatkozva. Azóta, habár sok dokumentumon, melyeket Vajdaság területén adtak ki még mindig ott szerepel a Vajdaság autonóm tartomány felirat, csak látszat autonómiáról beszélhetünk, hisz minden Belgrádban van központosítva. A nagymértékű centralizációnak köszönhetően Vajdaság nem, hogy nem autonóm, de az 1988-ig gazdag Vajdaságot a szerbiai hatalom teljes mértékben tönkretette, elszegényítette. Ma már Vajdaság legalább annyira szegény, mint a Belgrádtól délre fekvő, úgynevezett szűkebb Szerbia.


Ami a szerb - magyar viszonyt illeti, jelen pillanatba szélcsend van. Mivel nem mindenki szenved amnéziában, nagyon sokan emlékeznek még arra, hogy a kilencvenes években mi mindent is művelt Szerbia a Balkánon, ezek miatt Szerbia nem épp mondható népszerűnek sehol sem. A szerb vezetőség ezért azon ügyködik, hogy minél több szövetségest szerezzen magának abban a törekvésében, hogy az EU tagságát megszerezze. Legintenzívebben teszi ezt az olyan EU tagállamokkal, akik közvetlen szomszédai Szerbiának, ilyen például Magyarország is. Valószínűleg, a politikai jó viszonyra való tekintettel a szerb és a magyar kormány között, felsőbb utasításra, most egy ideje békén hagyják a vajdasági magyarokat és kevésbé jellemzőek az őket érő atrocitások. Megjegyezném, hogy nem mellékes az a tény sem, hogy a Magyarországról Szerbiába befolyó anyagiak, amely a vajdasági magyarság egy részét hivatott segíteni, nem kis összeggel nyomják meg a szerbiai állami kassza egyenlegét, hisz adóköteles pénzekről van szó. Ahogy a közmondás is mondja, miszerint pénz beszél, kutya ugat, mivel nem kis összegről van szó egy szegény országban, megéri inkább bölcsen hallgatni és talán azokat eltűrni, akiket azért nem annyira szívlelnek.

2017. okt. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!