Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Svájcban a kanton rendszer...

Svájcban a kanton rendszer mennyire szigorú. Járhatok át egyik kantonból a másikba dolgozni?

Figyelt kérdés

Svájcban szeretnék letelepedni, szoftverfejlesztőként. Kapom az állásajánlatokat, de szinte csak Zürich-ből, mert az ott az IT központ. A havi jövedelmem úgy 7 és 10 ezer svájci frank között mozogna, a szakmai tapasztalattal egyre több. De az a baj, hogy Zürich-ben nagyon magasak az ingatlan bérleti díjak, sokkal magasabbak mint a közeli vidéken:

[link]

Nincs ráírva a képre, de ezek az árak átlag 110 nm-es 4 szobás ingatlanokat takarnak, mivel Svájcban nem divat a nyomorgás. Természetesen kisebb lakást olcsóbban is lehet bérelni, de az ár különbség a lényeg.

Tök jó lenne ha 1000 frankért bérelhetnék St. Gallen kantonban egy házat és bejárnék Zürich-be dolgozni, így sokkal több pénzt tudnék félretenni. Csak hát ugye ez két különböző kanton. Elvileg a svájci történelem során nagy jelentősége és nagy hagyományai vannak a kantonoknak, régebben ez mind külön állam volt, külön kormánnyal, külön szokásokkal. Szóval én tiszteletben tarom ha kell, nem olyan bevándorló típus vagyok mint a muszlimok, hogy na én oda megyek és felülbírálom a kultúrájukat meg a szokásukat a helyieknek. Nem, nem ilyen típus vagyok. Ha nekik fontos ez a rendszer akkor tiszteletben tartom, nem egy nagyokos kelet-európai Svájcban.. a világ legfejlettebb országában.


Csak nem tudom a törvény engedi-e, hogy az állandó lakcímem egy másik kantonba legyen mint a bejelentett munkahelyem? Aki jártas Svájcban, le tudná írni mik a szabályok ezzel kapcsolatban?


2017. szept. 25. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet járni egyik kartonból masikba, egy ország. Ettől függetlenül a kanton rendszer szigorú. Nem függ össze a kettő.
2017. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugye nem komoly a kérdés?
2017. szept. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Atjarhatsz, de idoigenyes lesz, reggelente hatalmasak a dugok.
2017. szept. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs értelme átjárni, St Gallenben sokkal magasabb a forráadó mint Zürichben. Meg úgy egyáltalán az összes kantonban magasabb, Schwyzt meg Zugot leszámítva, de ott meg az ingatlanok baromi drágák.


Ha Zürichben fogsz dolgozni, Zürich kantont tudom javasolni, azon belül is az agglomerációt, van egy-két település ami nem olyan drága.

2017. szept. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Az a fizetes, amit irtal, realis Zürichben. Ahol a lakhelyed van, ott adozol, nem ahol dolgozol. Kanton Zürichben joval kevesebb az ado, mint Kt. St. Gallenben. St. Gallenbol több mint egy ora lenne a munkahelyedig az ut, nem beszelve arrol, hogy Zürich lenyegesebben vonzobb varos, mint St. Gallen. Zürich varos környeken mar olcsobbak valamivel az ugyanolyan szintü lakasok- en ezt a variaciot valasztanam. Pl. Wallisellen- 3 szobas lakas kb. 1800 CHF-ert mar kaphato. Haz berlese igen nehez ZR környeken különösen, az ar ca. 3000 CHF/Monat.
2017. okt. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Csak nem tudom a törvény engedi-e, hogy az állandó lakcímem egy másik kantonba legyen mint a bejelentett munkahelyem?"


Engedi, barhol lakhatsz. Ha egy berlakast megpalyazol, akkor ki kell tölteni egy kerdöivet, amit a berbeadotol kapsz, es azon kerdezik a munkahelyedet, es hogy mennyit keresel. Szoval elöször kell egy munkaszerzödes, es utana lehet lakast talalni.

2017. okt. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!