Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek jó rendszer az...

Sulek Péter kérdése:

Szerintetek jó rendszer az Európai Uniót? Igen, nem Miért?

Figyelt kérdés

Jobbnak vagy rosszabbnak tartod a többi rendszertől. Pl Usa, vagy Arab államok ligája, Dél-kelet Ázsiai Nemzetek szövetsége, vagy az Afrikai országok stb. Miben tér el Miben hasonlít a többitől?



Nem muszáj nekem feltétlenül alátámasztani 6 forrással, elég a saját véleményed esetleg példával ha szeretnéd.


2017. aug. 27. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Vann hibái nagyon sok ez tény, de meggyőződésem, hogy Magyarország nagyon jól járt, hogy a tagja lett 2004-ben. Külföldi feltétel nélküli munkavallalás az egyik legnagyobb előnye.
2017. aug. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%

6 forrásom nincs és nem is linkelek mert még a végén megjárom.


Nagyon szeretem az EU-t szerintem jó ötlet is, viszont ebben a diktatórikus formában nem túl kedvező, ugyanis senki nem választotta meg a vezetőket vagyis nem a nép hanem ez elit.

2017. aug. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

19:02: európai parlamenti választás minek van?

Egyébként a második válaszolóval értek teljesen egyet.

2017. aug. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Csak egy forrás:

[link]


Európa történelme folyamatos gyilkolászás. Mindenki lemészárol mindenkit akit tud. De a több ezer konfliktusból, amik több milliárd életet követeltek a történelem folyamán, nulla darab volt az EU-ban. Az EU az első sikeres próbálkozás arra, hogy az európai népek békében éljenek egymás mellett. Szerintem ez sokkal fontosabb, mint bármilyen apró aktuálpolitikai kérdés. Szóval szerintem az EU összességében nagyon fontos és szükséges.


Nyilván lehetne jobb is, és bízom benne, hogy idővel lesz is. Néha túl sok szabadságot ad az országoknak, néha meg túl keveset. Lassú, bürokratikus, és nehezen történik bármi érdemleges. És ha egy év alatt meg is hoznak egy határozatot, gyakran nem tudják betartatni. EU szabványok és szabályozások lassítják a tagországok gazdaságát. Stb. Szóval közel sem tökéletes.

2017. aug. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
4#, szerintem azt se tudja, hogy van választás. Az ország harmada se ment el utoljára szavazni, mert annyira nem érdekelte az embereket.
2017. aug. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves 6.


Annyiban igaza van a válaszadónak,hogy bizonyos vezetőket tényleg nem közvetlenül választunk.


Például Junckert sem, akié jelenleg a legkomolyabb pozíció az EU intézményrendszerében.

2017. aug. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehetne egy jó rendszer, ha megpróbálnák integrálni az új tagállamokat, de amíg ekkora különbségek lesznek, addig sosem lesz igazán jó rendszer.
2017. aug. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Például Junckert sem, akié jelenleg a legkomolyabb pozíció az EU intézményrendszerében."


Őt a 28 tagállam kormányfői választották meg. beleértve Orbán Viktort.

2017. aug. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Áder Jánost meg Orbán Viktort se közvetlenül választjuk meg államfőnek illetve miniszterelnöknek, ezek szerint Magyarország is diktatorikus.
2017. aug. 28. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!