Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Attól függetlenül, hogy én a...

Attól függetlenül, hogy én a kormány CEU-s ténykedését teljes mértékben elítélem, nem értem, ha az USA kormánya nem jogosult oktatási ügyekben ténykedni, akkor oktatási ügyeket miért véleményez?

Figyelt kérdés
ráadásul ultimátum szerűen felszólítva szuverén államot törvénye átírására

2017. ápr. 12. 10:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nézd meg a szótárban az ultimátum szót, mert nem igazán érted.
2017. ápr. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Az megvan, hogy tárgyalás helyett Magyarország is ultimátumszerűen felszólította ezzel az USA-t törvénymódosításra?


És nem "az USA kormánya nem jogosult oktatási ügyekben ténykedni", mert van nekik oktatási miniszterük, és a többi, hanem azt a megállapodást amit Magyarország akar, ők a tagállamokra bízták. Azt meg nem fogadja el Magyarország.

2017. ápr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Egy egyetem törvény általi bezáratása nem oktatási ügy hanem a demokráciát megkérdőjelező döntés. És a demokratikus államoknak, főleg ha közös szövetségi rendszerben vannak joguk van felhívni a figyelmet arra, hogy talán demokratikusnak kéne maradnia a másik államnak is. És lehet egyeseknek nem tetszik, de ettől még ez nem demokratikus, minden egyetemi szakot akkreditáltatni kell az Oktatási Hivatallal, ha egy egyetemmel probléma van akkor nem tudja akkreditáltatni a szakjait és kész, de máshonnan támadni az egyetemet diktatórikus lépés.
2017. ápr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

Undorító a reakciós amerikánerek pofátlansága.

Még szerencse, hogy van nekünk egy macsó Miniszter Elnök Urunk, aki megvéd minket tőlünk, mint eddig mindig.

Ő még soha nem hagyott minket cserben, akármikor lehet rá számítani a nyugati imperialisták elleni szüntelen küzdelemben.

2017. ápr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%
Mert szeretnek mindenbe belepofázni.
2017. ápr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Az megvan, hogy tárgyalás helyett Magyarország is ultimátumszerűen felszólította ezzel az USA-t törvénymódosításra?"


Az USA-t semmire nem kötelezte Magyarország.


Az ultimátumot arra értettem, hogy azt mondják írjuk át a törvényt mert egyébként nem tárgyalunk, és talán még a diplomáciai kapcsolatokat is megszűntetjük egyoldalúan, ahogy azt már más ország megtette

2017. ápr. 12. 10:56
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Szia kedves kérdező! Van egy ismerősöm, azt hittem mindenki ismeri, de úgy látszik neked külön be kell mutatni, az ipse neve Külpolitika-néha elég nagy bunkó tud lenne, de az esetek többségében jófej, és szükség is van rá.

Most, hogy ismeritek egymást, már meg is kaptad a választ, tudod külpolitikát minden ország folytat, és épp az a lényege, hogy belepofázunk mások belügyeibe. Ezt jelenti az érdekérvényesítés, csak ez szebben hangzik, mint az, hogy rákényszerítjük az akaratunkat másokra.

2017. ápr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"Egy egyetem törvény általi bezáratása"


"minden egyetemi szakot akkreditáltatni"


Javítsatok ki, ha rosszul tudom, de a CEU az lényegében egy iroda, a Közép-Európai Egyetem pedig ezzel nem egyenlő. Az Közép-Európai Egyetem akreditálva van és továbbra is működhet, a törvény egyáltalán nem is vonatkozik rá.

2017. ápr. 12. 11:00
 9/18 A kérdező kommentje:

"külpolitikát minden ország folytat, és épp az a lényege, hogy belepofázunk mások belügyeibe"


Hát szerintem a külpolitika nagy része nem a belügyekbe való pofázás, hanem a külügyek intézése. Elég sok minden esik bele ebbe, és még belügybe is bele lehet pofázni, bár nem szép, de az már a legdurvább, ha konkrétan egy törvény módosítására vagy törlésére szólítanak fel.

2017. ápr. 12. 11:03
 10/18 anonim ***** válasza:
9! Amilyen az Adjon Isten, olyan a Fogadj Isten, ha az a törvény az adott ország érdekeit sérti, akkor igenis bele fog pofázni. Nem elegáns? Persze, hogy nem az, de ezt Viktorék nagyon jól tudták, mikor nekimentek a CEU-nak, hogy ez evvel is járhat.
2017. ápr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!