Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van az hogy ha egy...

Miért van az hogy ha egy ország gazdag azt többnyire fehérek lakják?

Figyelt kérdés

Mondhatjuk hogy az Egyesült arab emírségeket kívül a többi gazadag országot többnyire fehérek lakják.

Afrika szegény, india szegény, irak, irán szintén, dél amerikában sincs gazdag ország.


2017. márc. 15. 16:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%

A fehérek képesek jól szervezett, termelékeny munkájú, innovatív társadalmak létrehozására. De ugyanez jellemző a kelet-ázsiaiakra is, Japán, Korea, Tajvan, Malajzia is magasan fejlett és a sok évtizedes félresiklott kommunista politika után a Kínai Köztársaság, Vietnam is nagyon jön fel, nagy potenciál van bennük.

A fekete, indoid, kreol lakosságú országok között is vannak gazdag államok, pl. Trinidad-Tobago, Egyenlítői Guinea, de ezek a nyersanyagkitemelésnek, olajnak köszönhetik a gazdagságot, de nem csak ilyenek vannak. Ott van még például néhány kisebb állam, Saint Kitts és Nevis, Barbados, Seychelle-szigetek, a francia Martinique, Reunion is, ezekben a GDP/fő körülbelül Csehország szintjén van.

2017. márc. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
30%
Miért vannak tele a börtönók többnyire színesbőrüekkel?
2017. márc. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

Mindig előjön ez a szánalmas ábra, amikor le kell nézni a feketéket...


[link]

" For another 79 nations, they estimated the mean IQs on the basis of the arithmetic means of the measured IQs of neighboring countries."


A kis apróságod készítője maga vallja bele hogy az országok több mint harmadánál csak saccolta az eredményt a szomszédos országok alapján.


""For instance, Lynn and Vanhanen (2006) accorded a national IQ of 69 to Nigeria on the basis of three samples (Fahrmeier, 1975; Ferron, 1965; Wober, 1969), but they did not consider other relevant published studies that indicated that average IQ in Nigeria is considerably higher than 70 (Maqsud, 1980a,b; Nenty & Dinero, 1981; Okunrotifa, 1976)."


Tehát még ki is mazsolázgatja a neki tetsző eredményeket. Ennyit erről.

2017. márc. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Ha olyan jól élnek a japánok akkor a sok filippínó miért USAba próbál menni? Egy rasszból származnak, egy térségben élnek és elég közel is vannak egymáshoz.


Vagy például a szírek miért ide jönnek ahelyett hogy az Egyesült arab emírségekbe mennének? A vallásuk is megegyezik.

2017. márc. 15. 17:31
 15/24 anonim ***** válasza:
62%
Kétségkívül van a kérdésnek egy általánosabb magja, azaz, hogy a világnak miért azokon a meghatározott tájain jött létre gyorsabb fejlődés, ahol létrejött. Úgy gondolom, hogy ebben jelentős szerepe volt a földrajzi, klimatikus tényezőknek. Ahol viszonylagosan kedvezőbbek a körülmények (víz, táplálék, éghajlati adottságok), ott kevesebb a késztetés az emberi agy fokozott működtetésére az életkörülmények megváltoztatására. Ahol meg túl ridegek a körülmények, ott szinte minden energia a napi életben maradásra korlátozódik. Van a külső körülményeknek egy közbenső konstellációja, ahol fokozott a késztetés a kedvezőtlen körülmények megváltoztatására és ott az emberi elme működésének kiemelt a jelentősége, mert azzal lehet kedvezőbb életkörülményeket teremteni. Ez pedig alapvetően a mérsékelt égövön lehetséges (nem tudjuk pontosan, hogy az elmúlt évezredekben milyen éghajlati adottságok voltak !). Európa, Kína, Japán ill. a trópusi vidékek magasabban fekvő részei pont ilyen területnek felelnek meg. Afrikán megy át az Egyenlítő, de Dél-Ázsia, az indonéz szigetvilág szintén olyan, hogy viszonylag kedvezőbbnek tekinthető életkörülmények vannak. A dél-amerikai Andoknál a magasabban fekvő területeken szintén több természetes igény merült fel az emberi elme működtetésére, így alakulhattak ki a fejlett felföldi indián kultúrák. Bizonyos helyi sajátosságoknak módosító hatása lehet, pl. Egyiptomban a Nílus árterén. Az meg aztán a véletlen műve, hogy a világ mely területein milyen sajátos genetikai jellemzőkkel rendelkező népcsoportok éltek és élnek.
2017. márc. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
44%
A saccolás még mindig több, mint a semmi, tekintve, hogy szinte lehetetlen reprezentatív felmérést csinálni az ilyen eldugott afrikai államok lakóinak az intelligenciáját tekintve, mert olyan szinten a világ perifériáján vannak, hogy egyrészt senkit nem érdekelnek, másrészt meg helyileg nincsenek meg azok az adottságot, amik egy efféle felmérés elkészítését lehetővé tennék, gondolok itt ezalatt a közreműködő társadalomban, aminek egy ilyen felmérés keretein belül minden részletét meg kell vizsgálni, a haduraktól kezdve az esőtáncot járó sámánon át az egyetemet végzett professzorokig. De ha te nekem tudsz mutatni egy olyan reprezentatív felmérést, ami rácáfol az állításomra, akkor hajrá. Amúgy ez az ominózus saccolás úgy nézett ki, hogy fogták azoknak az országoknak az adatait, ahol sikeresen fel tudták mérni a helyiket intelligenciáját, számításba vették a kiszámítandó ország gazdasági és szociális helyzetét, majd ezen adatokat felhasználni előálltak egy viszonylagos értékkel, ami ugyan nem teljes egészében reprezentatív, de nem sokkal tér el a valós értékektől, amiket még egyszer leírom: nem volt lehetőségük felmérni rajtuk kívül álló okok miatt, így a becsléseken kívül többet nem tudnak csinálni. A Föld tömegét is csak megbecsülni tudjuk, mert senki nem rakta még rá mérlegre a bolygót, akkor szerinted az eddigi adatok se relevánsak? Amúgy meg ezt a felmérést professzorok végezték el, nem mucsai kocsmalakók, akik dobókockával saccolták meg az értékeket, hanem empirikus módszerekkel számították ki a később publikált adataikat.
2017. márc. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

" [link]


A mi IQ tesztjeink a nyugati kultúrában felnőtt emberek értelmi képességeinek mérésére alkalmasak. Egy etióp, aki jobb esetben is csak néhány osztályt végzett (ha egyáltalán volt lehetősége iskolába járni), persze, h elmarad egy nyugati iskolázottságú embertől.


IQ tesztekben gyakori kérdés, h ha valaminek az árát csökkented 20%-kal, akkor hány %-kal kell emelned, h újra az eredeti árat kapd? Most szerinted, aki sivatagban nőtt fel és soha nem járt matekórán, azt sem érti, mi az a "százalék", hogy old meg egy ilyen feladatot? Sehogy.

Erre jön az "okos" fehér ember, h "Ha-ha, nagyobb az IQ-m, mint a feketének. Felsőbbrendű vagyok!"


Nem értem mit akar az 57%-os bizonyítani? Tényleg azt gondolod, az emberek bőrszínén múlik az IQ-juk? Az értelmi képesség az ember agyától függ. Vagy te talán a seggedben lévő pigmentsejtekkel gondolkozol? Lehet, h így van. Talán emiatt vagy ilyen kis okos.


Mi, többiek, viszont az agyunkkal gondolkodunk. A rasszok között ugyan sok antropológiai különbség van, viszont az agya minden rasszbéli embernek ugyanolyan, mind térfogatban, mind felépítésben.

2017. márc. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Az IQ tesztek lényege az, hogy adott idő alatt kell összefüggéseket észrevenned és ezen összefüggések mentén feladatokat megoldanod. Ezt a koncepciót a legtöbb ember megérti, magyarul rossz kifogás azt felhozni, hogy ez a dolog érthetetlen egyesek számára, arról nem is beszélve, hogy a legtöbb helyen egyszerre több tesztet töltenek ki egy emberrel és vagy átlagolják a tesztek eredményeit vagy a legjobb teszteredményt veszik számításba, magyarul bőven van ideje mindenkinek megismerkednie egy ilyen teszttel.

Az IQ teszt azt mutatja, hogy jelen időpontban X ember mennyire gyorsan képes felfedezni szabályszerűségeket és ezeket felhasználva dolgozni, nem pedig azt, hogy X ember 16 évnyi iskola után mikre lenne képes. Az, hogy valahol nincs megfelelő oktatás alacsony IQ-t eredményez, de ettől még ez az IQ releváns marad, ergo szar kifogás az, hogy csak azért, mert valaki nem járt iskolába, a rajra elvégzett IQ tesztek nem relevánsak. A korreláció az iskolázottság és az IQ között tagadhatatlan, de ez még nem ok arra, hogy az iskolázatlanokat ne mérjék fel. Ha egy fekete afrikai nem tudta kijárni a 6 osztályt az sajnálatos, de az az ember attól még felmérhető és az általa produkált eredmény releváns.

Amúgy meg nem tudom honnan szeded azt, hogy én a fehér felsőbbrendűséget hirdetem, ugyanis ha valami, akkor az általam belinkelt térkép pont arra cáfol rá, hogy a fehérek a legokosabbak, hisz azon a kelet-ázsiaiak teljesítenek a legjobban. A különböző rasszok IQ-ját csupán azért hoztam fel, mert érzékeltetni szerettem volna, hogy a fehérek sikeressége többek között az átlagon felüli intelligenciájukhoz köthető, de mint ahogy azt leírtam - és gondolom nem olvastad el - nem ez az egyetlen tényező egy jóléti társadalom létrehozásában, mert ha valóban csak ez az egy számítana, akkor Kína lenne az új Svédország, ahová mindenki el akarna jutni és az ottani jólétben akarna fürdőzni.

2017. márc. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"Az, hogy valahol nincs megfelelő oktatás alacsony IQ-t eredményez, de ettől még ez az IQ releváns marad, ergo szar kifogás az, hogy csak azért, mert valaki nem járt iskolába, a rajra elvégzett IQ tesztek nem relevánsak."


Ugye vágod, h a mondatod első fele megcáfolja a másodikat?


Elismered, h ha nincs megfelelő oktatás, az alacsony IQ-t eredményez. Majd kijelented, h attól még tök jogos összehasonlítani a néhány osztályt kijárt afrikai IQ-ját az európai átlaggal, ahol szinte mindenkinek van minimum érettségije, 20-30%-nak pedig felsőfokú végzettsége.

2017. márc. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Annak mi értelme, ha egy társadalomban csak a legiskolázottabbakat mérjük fel? Az nem ad teljes képet annak a társadalomban az intelligenciájáról, hanem csak arról a szűk rétegről. Ez olyan, mintha csak a kosarasok magasságát akarnád lemérni minden országban és kijelenteni, hogy az bizony reprezentálja a helyiek magasságát. Az országos felmérések során minden társadalmi osztállyal ki kell töltetni a tesztet, máskülönben a teszt nem lesz reprezentatív, magyarul ha te fel akarod mérni egy szub-szaharai afrikai ország értelmi szintjén, viszont előre kikötöd, hogy csakis a 12 osztályt kijártakat méred fel, ami szolid becslések szerint a társadalom kevesebb, mint 5 százalékát teszi ki, akkor azzal te rohadtul nem értél el semmit, mert a társadalom csak egy kis szegmensét mérted le, magyarul a felmérésed nem reprezentatív. Nem tudom mit nem vagy képes ebben felfogni, attól még, hogy valahol valakik nincsenek megfelelően iskolázva, még nem ok arra, hogy ne töltessenek ki velük egy IQ tesztet, mert ilyen logika mentén senkivel ne töltessünk ki tesztet, akinek nincs legalább egy doktorija meg egy Nobel-díja, mert ez ufair előnyhöz juttatja azokhoz képest, akiknek csak egy bsc diplomájuk van, a társadalom többi részéről nem is beszélve.
2017. márc. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!