Az, hogy lehet, hogy Oroszország alapjában véve gazdag (olaj, ásványkincsek) ország, de az oroszok túlnyomó többsége mégis meglehetősen szegény?
A kedvezőtlen természeti adottságok, éghajlat, infrastriktúra miatt Oroszország sokáig elmaradott volt Európához képest és csak az elérhető, Európához kapcsolódó Szentpátervár környéke volt fejlett.
Aztán a kommunista hatalomátvétel és a szocializmus 75 évig tartó építése sem volt kedvező a gazdasági fejlődés, versenyképesség szempontjából. A rendszerváltás után az átállás a piacgazdaságra ott még nehezebben ment mint nálunk és nagy volt a korrupció. A kormányzati visszaélések, jogbiztonság hiánya is akadályozza a gazdasági fejlődést. Aztán a világgazdasági válság és az új technológiák elterjedése miatt visszaestek a nyersanyagárak, majd 2014-ben a kiújult a hidegháború, jöttek a szankciók, így az orosz gazdaság még nehezebb helyzetbe került.
Egyrészt, kommunista diktatúra volt sokáig.Szerintem, kell bemutatni, hogy a tervgazdálkodás hosszútávon mennyire káros.
A kommunista diktatúra után meg pont annak a szöges ellentéte alakult ki Oroszországban.Kialakult az új dvorjansztvo (arisztokrata), újgazdag réteg.
Másrészt, az erőforrások egyenlőtlenül vannak elosztva.
Gorbacsov és Jelcin nyomorba juttatta az országot.
Putyin kezdte el felhozni őket. Nem megy az csak úgy karikacsapásra.
Először is át kellett szervezni az ország tulajdonviszonyait és jelentős összegeket kellett költeni fegyverkezésre. Ezen most vannak túl. Most jöhet majd az ipar fejlesztése és az életszínvonal emelése.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!