Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek az Egyesült...

Szerintetek az Egyesült Királyság végül tényleg ki fog lépni az EU-ból? És ha igen, utána vajon Skócia, Észak-Írország ki fog lépni az Egyesült Királyságból?

Figyelt kérdés

2017. jan. 14. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem nem fognak kilépni, mert a bíróság valószínűleg úgy dönt, hogy a skótoknak is meg kell szavazni a kilépést. Akik meg nem fogják megszavazni.
2017. jan. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

necces, mert szerintem ha ma újra választanának, akkor a maradás mellett tennék le többen a voksukat; de igaz volt egy népszavazás, ami érvényes volt, a döntést tiszteletben kell tartani (nem úgy, mint itthon).

Ha Skócia és az é-írek kilépnének a EK-ból, akkor valószínüleg nem kapnának automatikus úniós jogokat, bár nem tudom biztosra.

2017. jan. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pont ezen bukott meg nagyrészt a Skócia függetlenedéséről szóló népszavazás, hogy ilyen még nem volt, hogy egy EU-tagállam különválik, így nincs lepapírozva, hogy ilyenkor mi lesz, az újonnan független állam tag marad vagy nem. De a skótok maradnának az EU-ban, szóval szerintem esélyes egy új népszavazás, ha az angolok kiviszik őket. Észak-Írország érdekesebb, annyiban is, hogy vajon ha ők is kilépnének az EU miatt a UK-ből, akkor vajon független országként képzelnék el, vagy csatlakoznának Írországhoz?
2017. jan. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tények:


1. Az Egyesült Királyságban történt egy népszavazás, amit a brit politikusok túlnyomó többsége tiszteletben akar tartani, így nem lesz jogi akadálya a kilépési procedúra elindításának, a skótok sem akadályozhatják meg.


2. Skócia nem tarthat függetlenségi népszavazást, amikor csak a kedve tartja, erre engedélyt kellene kapnia Londonból, ami a BREXIT lezárulta előtt teljesen esélytelen. De még ha meg is kapnák az engedélyt és meg is szavaznák a függetlenedést, aminek nyomán 2-3 év elteltével önállósodhatnának, utána még legalább 10 évbe telne mire az EU felvenné őket (amennyiben a spanyolok ebbe beleegyeznének).


3. Észak-Írország nem tarthat függetlenségi népszavazást és nem csatlakozhat az Ír Köztársasághoz, ezt kizárja a húsvéti békemegállapodás. Ha a katolikusok ezt megpróbálnák felrúgni, az ismét polgárháborús helyzetet eredményezne Ulsterben.

2017. jan. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!