Ha Skócia és Észak-Írország az elszakadás mellett dönt, abba beletörődne a londoni, központi kormány vagy katonai beavatkozás is elképzelhető a szeparatisták ellen?
Figyelt kérdés
#Nagy-Britannia #Európai Unió #Írország #polgárháború #Egyesült Királyság #Skócia #szeparatizmus #függetlenség #Észak-Írország
2016. jún. 25. 12:15
1/14 partizana válasza:
Skócia és Észak-Írország Eu. párti fegyveres beavatkozás esetén az Eu.t támadnák meg, és ők is tudják, hogy az nagy bajokat szülne..
2/14 Gugu Gabor válasza:
Kb elenyésző esélye van a katonai beavatkozásnak.
3/14 anonim válasza:
Az EU-t megtámadni nem jelentene semmit. Az egyesült királyság polgárháborújába a NATO se avatkozna be.
Viszont ebben a kérdésben két éve volt népszavazás, ami azt jelenti, hogy az elszakadásról döntést hozni nem ellentétes az egyesült királyság alkotmányos rendjével... tehát ha fegyverrel próbálnák megakadályozni a skótok és írek leválását, az az ország alkotmányos rendjét ásná alá.
4/14 anonim válasza:
Semmilyen reális lehetőség nincs arra, hogy Anglia katonaságot vetne be Skóciában vagy Észak-Írországban. Nagyon komoly országon belüli elégedetlenséget és nemzetközi szankciókat vonna maga után egy ilyen lépés.
5/14 A kérdező kommentje:
Skóciának és Észak-Írországnak az Egyesült Királyság alkotmánya szerint nincs joga az egyoldalú elszakadásra. Nem elég ha a skót, észak-ír parlament így dönt, ezt Londonnak is jóvá kell hagyni. 2014-ben azért lehetett ügydöntő népszavazást tartani, mert a sótok ilyen alkut kötöttek a brit kormánnyal. A kérdés arra vonatkozik, hogy mi van ha az észak-ír parlament vagy a skót parlament, ottani társadalom többsége az elszakadás mellett dönt? Vajon erre mit lépne a brit kormány?
2016. jún. 25. 12:36
6/14 anonim válasza:
Azokon az időkön már túl vagyunk, mikor az angolok fegyverrel bántották a skótokat és íreket.
7/14 anonim válasza:
Szerintem beletörődne,mert egy katonai beavatkozással nagyon "elásnák" magukat.Amúgy,a skótok már az első függetlenségről szóló szavazás után jelezték,hogy ha esetleg Nagy-Britannia kilép az EU-ból,"újra előveszik a témát".Szerintem ez jön most.És még igazuk is lesz,hiszen az angolok,többek közt ezzel zsarolták őket:ha kiválnak elfelejthetik az EU-t.Maradtak és úgy tűnik,hogy az angoloknak köszönhetően,így is elfelejthetik az EU-t.Nem csodálom,hogy "zabosak".
8/14 anonim válasza:
Kedves kérdező, nem kéne még mindig 100 évvel ezelőtt élni.
9/14 anonim válasza:
A kelták dicsősége örökké lángol.
Legyenek önállóak, mint hajdanán.
10/14 anonim válasza:
Az angolok álláspontja egyértelmű, a skótoknak szabad az út ha a függetlenedés mellett döntenek. Észak-Írország viszont nem csatlakozhat az Ír Köztársasághoz, nemzetközi egyezmények és az ír békeszerződés rögzítik a státuszt. Ha ezt a Sinn Fein vagy esetleg egy újraszerveződő IRA felrúgnák akkor természetesen a brit hadsereg beavatkozna a protestáns lakosság védelmében.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!